Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Használatba vételi szerződésem...

Használatba vételi szerződésem szerint a tulajnak havi egy alkalommal joga van egyeztetett időpontban a lakásba bejutni. Hétvégén a lakást nem lakom és észrevettem, hogy bejár titokban. Mobil riasztó beszereléséről köteles vagyok tájékoztatni?

Figyelt kérdés
Milyen lépéseket tehetek,hogy ne jusson be a tudtom nélkül?
2008. nov. 5. 16:57
 1/6 anonim ***** válasza:
cseréld le a zárat. így is be tud jutni egyeztetett időpontban havi egy alkalommal, szóval szerződést nem szegsz meg.
2008. nov. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem cseréltethet zárat, mivel az nem az ő tulajdona. Ehhez kell a tulajdonos engedélye.

Ha mobil riasztóról van szó, amihez nem kell fúrni-faragni, azt felszerelheted.

2008. nov. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha a tudtod nélkül megy be a lakásba, az magánlak sértés - még akkor is -, ha az ő tulajdona.

Szerintem először beszélj vele, említsd meg a jogi következményeit annak, ha valami eltűnik a lakásból.

Mobil riasztó beszereléséről nem kell, hogy tájékoztasd, ez szerintem egy jó megoldás.

2008. nov. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
36%

Jó ötlet a mobil riasztó, ha nincs otthon napokig? Szerintem nem... Ugyanis nem biztos, hogy a szomszédok tolerálni fogják a napokon át tartó vinnyogást.


A zárak cseréjéhez joga van bérleti szerződés esetén is. Tegye meg.

2008. nov. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs jogod zárat cserélni, csak a bérbeadó írásos hozzájárulása esetén.
2008. nov. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A problémám az,hogy különleges zár van az ajtóban,sajnos nem tudok zárat cserélni.

Amennyiben jelzek a tulaj felé,hogy ne járkáljon be,le fogja tagadni,mivel gondosan figyel,hogy ne vegyük észre.

Pár apró csapda jelzi csak,hogy bent járt.

2008. nov. 6. 08:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!