Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Panellakás 2. em. lakom....

Panellakás 2. em. lakom. Felettünk 2gyermekes család. Nem elég, h. nagyon hangosak egész nap, ma reggel6kor kezdték az ugrálást,7kor centrifugázott az anyjuk. Igazam lenne ha felmennék szólni? Elviselhetetlen amit művelnek. Ti mittennétek a helyembe?

Figyelt kérdés
2009. máj. 13. 18:36
1 2 3 4
 1/36 A kérdező kommentje:
Ja és barátom kiment dolgozni külföldre, azóta itthon alszok, és minden reggel fél 8kor rájuk kelek, mert felébredtek, és már zajonganak is. Nem értem miért léteznek ilyen emberek, akik kicsit sincsenek tekintettel a másikra. Esetleg valami praktika, hogyan tudnám "visszaadni" ezt nekik?
2009. máj. 13. 18:39
 2/36 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem nyugodtan szólj nekik! Nincs abban semmi. Én is sokáig panelban laktam és hozzám azért is feljött a szomszéd hogy ha éjjel használom a wc-t ne húzzam le csak reggel mert őt zavarja. Ez nem volt elég egy másik néni azért szólt hogy kössek a szék lábára rongyot mert hangos amikor kihúzom. Na erre varj gombot:-))) Nekik sem volt ciki szólni úgyhogy szólj te is főleg ha tényleg hangosak :-))))
2009. máj. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim válasza:
78%
Nyugodtan menj fel, és udvriasan! közöld vele a problémát, egy próbát megér. Esetleg más szomszédoknál is utána lehetne járni, hogy őket nem zavarja-e, és ha igen, akkor összefogni, többen többre mentek talán.
2009. máj. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, igazatok van:)
2009. máj. 13. 19:12
 5/36 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem nincs miért szólnod. Nem éjjel "randalíroznak", hanem reggel. Viseld el, vagy költözz el. Ezzel jár a panelban lakás. Valamit valamiért. Meg kellene egy kis empátia is.
2009. máj. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
69%
Én az utolsóval értek egyet.Az az ő lakásuk ráadásul azért az a 7óra nem túl korai lássuk be.Én 6-on lakom,2x jön egy héten a kukás,reggel6kor, olyan hang,hogy megbolondulok,de nem szólok,a szomszédok még hajnali 1kor is kiabálnak,hajnalban felkelnek is akkorákat durrantanak,h pff,ráadásul melletünk ovi.Ezzel jár a panel.Megszoksz vagy megszöksz.
2009. máj. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
88%
Én magam sajnos nem tudtam ilyen higgadtan kezelni a dolgot, bár mentségemre legyen mondva, hogy hosszú hónapokig eltűrtem a felsőszomszédék állandó dübörgéseit, csattogásait, kopogásait a leglehetetlenebb időpontokban, arra gondolván, hogy egyszer majdcsak vége szakad.... hát kis rásegítéssel valóban vége szakadt, fölmentem, és rájuk vertem az ajtót... Büszke éppen nem vagyok rá, de hatott. Felhívtam a figyelmüket, hogy -ha eddig még nem tűnt volna föl nekik- ez egy lakóközösség, és mint olyan, léteznek bizonyos íratlan szabályok, amelyek rájuk is vonatkoznak. Ha meg nem tudnak alkalmazkodni, akkor költözzenek lehetőleg minél távolabb a "civilizációtól", csak az egészség érdekében...
2009. máj. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
96%

Szia!


Ha megengeded, én a másik oldaláról írnám le a dolgot, hátha az is segít.

Nekem négy gyerekem van, és panelban lakunk. Az enyémek nagyon nyugodt gyerekek, de akkor is négyen vannak. Ismerek olyan kétgyermekes családot, hogy ott aztán kő kövön nem marad, ha felébrednek, az anyukájuk magasból szarik rá, hogy alattuk is laknak. Van aki nem akar tudomást venni arról, hogy más emberek is vannak a világon. Nem tudom a Te szomszédod milyen.

Nekünk az alattunk lakó nem szólt, csak állandóan dübögött, szerintem sokszor ok nélkül is. Mert tolerálni mindkét félnek kell egy panelban. Azt is tudomásul kell venni, hogy négy gyereket, de még kettőt sem, nem lehet lekötözni. Addig, amíg dübögött, én egyszerűen visszadübögtem, mert úgy gondolom, mindennek van egy elintézési módja. Aztán egyszer elbeszélgettünk. Elmondta Ő is normálisan az Ő verzióját, és én is az enyémet. Úgy gondolom, hogy mindkettőnknek volt igazsága. Nem mondom, hogy nem esett rosszul, hogy a gyerekeimre panaszkodnak, mert egy anyának ez mindig fáj, de azóta, hogy MEGBESZÉLTÜK a dolgot, azóta jobban odafigyelek. Sok szabályt bevezettem. Remélem ezt Ő is érzékeli.

Embere válogatja. Ha szorult bele egy kis intelligencia, akkor fog változtatni. Ha nem érdekli, akkor tehetsz bármit. Vannak olyan emberek, akik nem is tudom, de mintha a birkaólban szocializálódtak volna. Nagyon " furcsa" szülők is vannak. Szerintem mindenképp beszélj vele, de vigyázz mit mondasz és hogyan, mert az anyatigris úgyis kijön belőle, ha a gyerekeire panaszkodsz. Belőlem is kijött, de az én szomszédom nagyon kedvesen próbálta elmondani, hogy mi a baja, de még így is rosszul esett. Viszont ha elkezdett volna ugatni, hát tutira azóta minden gyerekem faklumpában járna itthon.

Na csak ennyit szerettem volna. Remélem segítettem vele.:) Majd írd meg, hogy mi volt.

2009. máj. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
82%
19.24 vagyok.Én szabályosan rettegek egyébként az alsó szomszédtól.Tavaly novemberben tényleg akaratlanul beáztattuk és hajnali 5kor vette észre,jött is fel,de mivel le van zárva a folyosó is és ott csengetett azthittük szórakozik vki.Aztán amikr kinyitottam végülis teljesen jogosan leordította a fejem,plusz bnőmét amiért kint cigizett az erkélyen és olykor olykor ha munkából hazajött elfelejtette,hogy van hamutartó és lepöckölte,de mentségére szóljon,hogy 12 órát nyomott egy nap.Aztán utána nos,már szinte nem is mert rágyújtani,vagy a lakásban gyorsan nagy szellőztetések árán vagy az erkélyen a sarokba kuporodva.Aztán már elköltözött...Mot én vagyok itt egyedül,de az ágyra nem merek rámászni mert nyikorog,éjszaka is olyan óvatosan forgolódok ahogy csak lehet,igyekszem nem kora reggeli időpontban mosni,takarítani, a tv-t nagyon halkra veszem,a wc-t is próbálom óvatosan lehúzni éjszaka,a mosógépet ha centrizik megpróbálom fogni,hogy ne rázzon annyira,de ők meg múltkor úgy megijesztettek,mert épp mostam és sztem a mennyezetre fúrtak vmit,már itt paráztam,hogy belefúrnak a moógépbe.Attól is félek,hogy majd feljön megint a nő és kiabálni fog velem.Mentségemre szóljon,hogy 19 évig nem laktam panelben és kertesben azért addig szórakozhatsz ameddig csak akarsz,de itt:SAnnyira félek mindig ti nem?
2009. máj. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
83%

Szia!


Régen én is panel 2. emeleten laktam, tudom milyen.

Az alsó szomszéd állandóan ordibált (2szülő+2gyerek), a felső szomszéd (50 év körüli nő) fél éjszaka fúrt, centrifugált, széket huzogatott, szerintem bowlingozott is. 3 éve elköltöztünk, de ha szerintem még egy hetet ott kellett volna töltenem, felmentem volna, de abból nem lett volna köszönet.


Nyugodtan szólj nekik, nem csak az övék a ház. Ha nem tesznek semmit, csendháborításért fel lehet őket jelenteni.

2009. máj. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!