Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Budapesten mennyire rossz/jó...

Budapesten mennyire rossz/jó környékek az alábbiak? (lent)

Figyelt kérdés
Lakásvásárlás küszöbén állok és a belvárosban nézelődök. Már találtam néhányat, ami megfelel a kritériumoknak, csak nem tudom, hogy jó környéken vannak-e. Teleki László tér, Mátyás tér, Corvin negyed. Ezek a VIII. kerületben vannak. Azt hallottam, hogy azt már elég intenzíven rehabilitálják és nincsenek furcsa emberek már, mint azelőtt. Köszi a válaszokat előre is. :)
2011. dec. 6. 19:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Rehabilitálják, legalábbis próbálják,de a furcsa emberek attól még ott vannak.

Ha teheted-bárhol is veszel lakást-járj arra néhány napot,reggel, napközben,este,éjszaka és sok mindent megtudsz!

2011. dec. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%

Szia!

Ide szulettem, itt lakom 5 generadcio ota, sokadik lakasnezesnel tartunkk, mar tobbszor valtott a csaladunk lakast az en eletemben is mar 4-5-ször.

Az nagyon sajatos dolog itt, amit kerdezel, mert az egyik hazba megvesznek, hogy bekoltozhessenek, olyan nepszeru, aztan a 2-vel arrébb levo meg szoba sem johet. Kell simerni az utca, a konkret haz torténetét.

Apalvetoen szabaly, hogy foldszintit ne vegyél, mert mocsár volt itt, es azota is kozlekedik a talajviz ide-oda, es hiaba szaraz egy haz, ha epitenek (marpedig epitenek, metrot is es uj hazakat is), akkor bevizesedhet.

Tovabbi tanacsot konkretabban tudok csak adni, akar maganban, akar szemelyesen is.

Milyen osszeged van rá? Az alapjan meg tudom mondani, melyik kornyeket valaszd. Ragaszkodol a kerulethez?

Egyebkent jo itt lakni, legtobben itt ragadnak, akik veletlenul bekerulnek, mert tenyleg nagyon otthonos a légkör.

2011. dec. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%

"Teleki László tér, Mátyás tér, Corvin negyed."


A Corvin negyednek a körúthoz közel eső része jó (Futó u., Corvin-köz, még a Horváth M. teret is sokan ide sorolják, de az valojaban már nem az), de túlértékeltek az ingatlanárak, igaz, szép, és újépítésű, vagy újjáépített sokminden - romos régi házak kozott, de vannak osszefuggo szép sétáló részek már.

Ezert most mi is el fogjuk adni a Futó u-ban lévő újépítésű lakásunkat, mert jó magas lett a négyzetméter ár.:) 400 E/nm korul szeretnenk ha elmenne, és elején még 550E körül volt, ami szokatlan a kerületben, talan csak a Múzeum utcában volt valaha ennyire magas.


Az a 2 tér nagyon roszs hírű, aminek nagy része mendemonda, de az alabbi valos alapjai vannak:

A VIII. ker.-nek nagy előnye, hoyg tágas, mert kb 2-300 méterenként van egy szép tér, muemlekkel, játszotérrel, novényekkel. Budapest legtágasabb, zsufoltabb reszeihez kepest kisvarosias, nagyon kellemes. De emiatt egesz Budapestrol vonzza az utcai tevekenyseget, Regebben ide jart a maffia, prodtik, stb, nem itt laktak: ide jart DOLGOZNi a fél alvilág, mert ugye atereken volt lehetoseg talalkozni. Ennek 12 eve sikerult véget vetni, de most meg ugye ide jott a fél országbol az osszes hajlektalan, le is lakták a szépen felujitott tereket. ennek is sikerult véget vetni. De ez moindig itt lesz, az utcai tevekenysegre az epiteszeti adottsagai miatt mindig nagyon alkalmas lesz, es amig kapitalizmus van, az alsobb rétegek mindig is meg fogják találni az ebben rejlő lehetőségeket, és ingáznak ide.

A Teleki tér kozlekedesileg, kinezetre es lakóanyagban is rosszabb, mint a Mátyás tér. A Mátyás tér gyonyoruen felujitott sétálóutca lett, de már azt is lelakták, borzaszto sokat romlott a kinezete az elmult fél év alatt. És ott is gyenge a lakóanyag, sokan vannak, akik nem tudnak viselkedni, engem nagyon zavar az a szint, ami ott nem ritka az utcán. Szoval mind2 tér olyan kornyezetben van, ahol sok a komfort és lift nélküli ház, és alakóanyag is ehhez mért, d ettol még ugyis a laksodon beluli eletet ez nem zavarja, mert jo a kozbiztonsag, csak en mar nem mennék oda. Pedig a lakasok arrafele sokkal szebbek, mint a kozpont fele haladva, es sokszor majdnem elcsábulok, es eljatszom a gondolattal...:)

Lakásmániásak vagyunk ugyanis, es hat ott gyonyoru adottsaguak vannak.:) Sok tipp-topp felujitva és olcsón....:)

De mégsem megyunk arrafele.

Érted.

2011. dec. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :) Jó, akkor a Mátyás, ill. Teleki tér kizárva. Én is csak a szép lakások miatt gondoltam rájuk, de akkor inkább nem. :) Konkrétumot sajnos nem tudok mondani, hogy pontosan hol szeretnék lakást. A lényeg csak az, hogy a belvárosban legyen és jó környéken. Az ár az pedig olyan 12-13 millió maximum.
2011. dec. 6. 20:07
 5/13 anonim ***** válasza:

Még egy kis segitseg a kerulethez: nezd meg a terkepen: legyező alaku, aminek a csúcsa a Kálvin tér.

A csócs felé haladva javul a környék megítélése. A körúton belüli rész a Palotanegyed, ennek is vannak már szlömmösödő részei (leginkabb a nigériai drogcsempészek Blaha környéki térhódítása miatt), de kifejezetten elitnek számít nagyrészt.

2011. dec. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Mekkora lakas kell?

Én laktam a Baross u. 98-ban, ami 2 megallo a koruttol, es most ott elado a 2 emelettel alattunk levo lakas, es az tudom, hogy jo haz, 88 nm, 3 szoba, es 13 M az irányár, az nagyon jo vétel szerintem.

Ugy altalaban a Baross u. nepszeru, Kalvaria térig maximum, de Horvath M. térnél már majdnem elit, de elismert mindenképp.

2011. dec. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Attol is fugg, autoval jarsz-e. Ismerek fiatal párt a Fecske utcaban, ami kifejezetten romos, gettós, de ők az egyik uj epitesuben laknak, es az az elvuk , hogy ok olcsosagra mentek, es van bent garazs, innentol nem erdekli oket az utca élete, mert ugyse mennek ki az utcara gyalog.:)

És belul meg szép, kellemes. Ennyi.:)

2011. dec. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A Corvin negyed biztosan jó, de csak a toleránsabb embereknek, vagy mély alvóknak. :)

Értem ezt az alatt, hogy a sok bulizó fiatal egy része gyakran abba az irányba vonul, mikor mennek a belváros felé. Példának okáért, mikor fiatalabb voltam, és mentünk társasággal, voltak akik énekeltek, rikoltoztak, üvöltöztek, egyszer az egyik barátnőnk pont azon a részen hányta végig az utcát, a falakat. Előfordult, hogy valaki ott pisilt. Nyilván attól is függ, merre néz az ablak, mennyire van a lakás közel a körúthoz, vagy egy kicsit bentebb.

A Teleki tér még necces szerintem.

De azért úgy összességében véve egyik sem rossz választás.

Én is belvárosit fogok venni, ha egyszer eljutok odáig, én ezek közül a Corvin negyedbe költöznék legszívesebben.

2011. dec. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én inkább tudod mit javasolnék neked?

Vegyetek lakást a Keleti pu., Thököly út, Városliget, Hungária krt. által bezárt részen.

A Keletitől az Andrássy út irányába lévő utcákban is vannak szépen felújított, vagy új lakások, nem rossz környék.

2011. dec. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

És ki pontozta le a valaszaimat?:-o

Nem tudom, annal hasznosabb és alaposabb tajekoztatas mi és kitol lehet, mint attol, aki szuletese ota itt el, és a felmenoi is generaciok ota...

2011. dec. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!