Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Használt lakást vásárolnék....

Használt lakást vásárolnék. Hol lehet utánanézni, hogy vannak-e tartozásai a jelenlegi tulajdonosnak?

Figyelt kérdés

Első lakást vásárolnám, nem tudom hogy működnek a dolgok. Villany, gáz, fűtés, stb tartozásokra gonoltam.

vagy ha ban hitele a tulajdonosnak, akkor hogy műkodik a lakáseladás-vásárlás


2011. dec. 7. 14:23
 1/7 anonim ***** válasza:
bankhitel a tulajdoni lapon fel van tüntetve
2011. dec. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
a bank hitelen kívül, a közös képviselő is tud arról, ha tartozásai vannak
2011. dec. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat

a tulajdoni lapon nem hinném hogy fel van tüntetve egy párszázezres villany elmaradás

A közös képviselő szerintem csak a közösköltség esetleges elmaradásáról tudna információt adni

2011. dec. 7. 14:36
 4/7 anonim ***** válasza:
nem, a közös képv.tud a többiről is!
2011. dec. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A szolgáltatóknál megmondják, de ahhoz meghatalmazás kell.

Adásvételnél amúgy az ügyvéd erre is gondol, és kivédi, úgyhogy ezzel nem kell foglalkozni.

Kérnek majd nullás igazolást tőlük (tehát, a szolgáltató által kiadott igazolást, hogy nullán áll, nincs tartozása), vagy, ha van tartozása, akkor azt a szerződésbe belefoglalják, hogy rendeznie kell, addig visszatartasz a vételárból.

Az ügyvéd tudja majd ezeket, ne aggódj.

2011. dec. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A szolgáltatás tartozás ellenőrzése nagyon egyszerű: kérd, hogy mutassa meg a legutolsó számlákat! Ha tartozása van, akkor azon fel van tüntetve!
2011. dec. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2011. dec. 7. 14:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!