Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ingatlan előszerződés után...

Ingatlan előszerződés után derült ki hogy az eladó becsapott. Visszakaphatom a foglalót?

Figyelt kérdés

Kötöttem egy ingatlan előszerződést egy lakásra, amit 500e Ft átadásával le is foglalóztam. Sajnos utólag derült, ki hogy a közvetlen szomszédban nagyon problémás lakók élnek, akiktől az eredeti tulajdonos is menekülne. Ezt azonban titkolta előlem, amikor a szomszédokra kérdeztem rá azt állította, hogy csupán egy szolid egyedülálló lakik ott (valójában egy 6 fős alvilági család).

Most elállnék a szerződéstől, viszont úgy érzem jogosan kérhetném vissza a foglalót,mivel az előzetes szóbeli kérdéseimre valótlan válaszokat adott. Van erre lehetőség? Milyenek az esélyeim?


2011. dec. 8. 14:15
 1/4 anonim válasza:
Én a nyáron jártam így, de én visszaköveteltem a foglalómat, mert nem mondott el mindent a házról amit azt hiszem tudnom kellett volna. Azt mondta nincs a pincéhez kulcsa. Nekünk sürgösen kellett a ház és kivettük. Majd másnap elkértem a szomszéd kulcsát (közös pince volt, csak a mi házunk alatt) és a pince be volt szakadva. Nem sok kellett volna, hogy a fölötte lévő szobánk is beszakadjon. Ezután elmondtam neki,hogy mit láttam, de hálistennek visszaadta a pénzt. Remélem szerencséd lesz neked is!
2011. dec. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hivatalosan buktad a pénzt,de ha nagyon jó ügyvédet szerzel akkor évek után nagy nehezen visszakapod a lét.

Elöször próbáld meg kérni a tulajt hogy átvágott ezért te követeled vissza a pénzedet,mert jogod van tudni hogy nem zsákbamacskát veszel!Én nemtagadom ha nekem lógnának ennyivel tuti kiverném a tulajból a pénzem!!!

2011. dec. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Megnézném azt a bírót, aki neked adna igazat. Mégis, hogyan akarod majd bizonyítani, hogy a szomszédaid alvilági emberek???

Az eladó simán mondhatja, hogy szolidnak ismeri a szomszédot és nincs tudomása arról, hogy nem egyedül lakik. Ez nem támadható.

2011. dec. 9. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Kedves Utolsó!

Hát igen, ezt hívják gyönyörűséges jogrendszernek. Azért az érdekes, hogy az író jóhiszeműsége jobban értetlenkedésre késztet - három kérdőjelet is tettél a mondta végére -, mint az, hogy ilyen ez a világ.

Mélységesen felháborít, hogy a világunk olyan, mint ebben a kis rövid kérdésből is kiolvasható. Ha te hiszel, megbízol valaki szavában, akkor "hülye" vagy.

Különben az egész jogrendszer egy jóadag tehénszar.

2012. dec. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!