Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Zártkerti ingatlanba be lehet...

Zártkerti ingatlanba be lehet jelentkezni állandó lakcímre?

Figyelt kérdés

Ide nem jár a posta sem, ezért gondolom nem. De ha ideköltözünk (kényszerből) és más címet nem is tudunk megadni (a régi lakást ugye viszi a bank), akkor a hivatalok ezt elfogadják? Kisgyermeket is nevelünk, tehát kérdés a körzeti gyermekorvos és körzetes óvoda is....


Kihez forduljak? Önkormányzathoz addig nem merek bemenni, amíg nem tudom, hogy ezt a helyzetet nem fordíthatják ellenünk. Félek, hogy a hivatal elkezd velünk packázni és csak megnehezíti a dolgunkat.

Más lehetőségünk most nincs lakhatásra...



2011. dec. 13. 05:55
 1/2 anonim ***** válasza:
Én egészségügyi intézményben dolgozom és a betegek a lakcímnél szoktak helyrajzi számot megadni. De nem tudom, hogy ez mennyire legális.
2011. dec. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Én laktam ilyen helyen,én meg azt vettem hitelre és azt kellett eladni,nem egy lakást :-(

Szóval,ha hivatalosan van rajta ház(nem csak a térképmáslaton,hanem a földhivatal szerint is) akkor még,ha nincs is lakhatási engedély,be tudtam jelentkezni.

Ez 2008-ban volt,azóta lehet,hogy változott.Nekem volt utca,házszámom is,de akkor is zártkert volt.

Az önkormányzatnál ahol a lakcímkártyát csinálják,ott elmondod,mi a helyzet(vennék egy zártkerti ingatlant, "xy" helyrajzi számon,a tulaj azt mondta,hogy be is lehet jelentkezni,de csak akkor merem megvenni,ha tényleg így van...)

Például így.Nem tudom,hogy a Földhivatalnál ingyenes-e még a tulajdoni lapok megtekintése,de ha igen,akkor bemehetsz oda is,megnézed és az ott dolgozók fogják mondani,hogy szerepel pl. zártkert gazdasági épülettel(mint az én esetemben is) vagy csak zártkert vagy micsoda.És lehet,hogy tudják,hogy így lakhattok-e ott hivatalosan.


nekem megoldódott a problémám,mert a zártkerti házat fizethettem volna 30 évig,a törlesztőm 2008-ban volt 46 ezer forint,el is adtam.Először kicsit bántam,de később rájöttem,hogy sokkal jobbat,újabbat,szebbet,nagyobbat tudtam venni egy másik város közelében:igaz,hogy tanya,de itt sokkal több mindenem van,mint ott volt.És ez az épület lakóház-udvar,így hitelezhető,bővíthető.Egyszerűbb eset.

(a ház mikor megvettem lakhatatlan volt,hivatalosan nem is létezett sehol,így papíron sokáig hajléktalan voltam,mire volt pénzem elintézni a papír részét és be lehetett jelentkezni+persze nagyon is lakhatóvá tettem.Aztán eladtam,mert nem tudtam volna sokáig fizetni a szab.felhasználású hitelt,amit kaptam,lakáscélút ugye nem adtak.


Bocs,kicsit hosszú volt,de ha hivatalosan nincs ház a telken,akkor kb. 3hónap lesz(vagy több) meg pár tíz ezer forint,mire elintézed....Volt benne részem

2011. dec. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!