Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Padlófűtéses házba milyen...

R. Zita kérdése:

Padlófűtéses házba milyen párásítást ajánlanátok? Kétéves kisfiam sokszor köhög éjjel szárazon, kezdek arra gondolni, hogy kicsi a páratartalom. És valami megbízható páratartalom-mérőt ismertek?

Figyelt kérdés
Köszi előre!
2011. dec. 13. 17:22
 1/9 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb betenni egy lavór vizet az egyik sarokba. De nálunk egy vízipálma is megoldotta a problémát, annak ugye mindig vízben kell állnia, egy kisebb szobába esztétikusabb megoldás.


Persze vehetsz párásító készüléket is, lehet kapni olyat, ami mindig csak annyira párásít, hogy az általad beállított páratartalom legyen a szobában. Bár szerintem ez drága és felesleges.

2011. dec. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Azért nem felesleges a hidegpárásító beszerzése, mert a radiátorra tett lavór víz meleg párát áraszt, az pedig asztmát okozhat. A sok növény biztosan megoldás, ha még ezen felül is kell, akkor ruházz be egy hidegpárásítóra, 8-9 ezerért már lehet kapni.
2011. dec. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hol laksz? Pesten tudok egy jó boltot páramérőt venni:


[link]


Én analóg páramérőt vettem, mert nagyon mutatós, de "elsőre" azt nem ajánlom, mert az enyémet még kalibrálni kellett. A 3200 Ft-os digitális megbízható, azaz kellően pontos.


Egyébként valóban érdemes megmérni a páratartalmat. Ha modern nyílászárós lakásotok van, akkor elképzelhető, hogy éppenhogy nagy a páratartalom. Én is attól köhögök a lakásomban.

2011. dec. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kedves 1. és 2.! Azt én is hallottam, hogy nem jó a lavór víz, sőt a száradó ruha meg a radiátorra tett vizes törölköző sem. (persze nekünk nincs is radiátorunk :)) Szóval mindenképp én is hidegpárásítóban gondolkodom. Köszi nektek!

Kedves 3.! Sajna Bp. több, mint 2 órányira van. :( Analógunk nekünk is van, de pont az a baj, amit írtál is, hogy nem pontos. Itt, a kis városomban meg, nincs aki bekalibrálná.

Egyébként az az igazság, hogy nem tudom, mi van a páratartalommal nálunk. Magas-e vagy alacsony. Műa. ablakaink vannak, "gyönyörűen" folyik rajta belül a víz, amikor kint hidegebb van. A férjem szerint viszont ez csak azért van, mert nics radiátorunk, ami máshol ugye a felszálló meleg levegőjével leszárítja az ablakokat és ezért nem vizesek. Szóval lehet, hogy előbb tényleg egy megbízható mérőt kell beszereznem. Köszi szépen mindegyikőtöknek!

Ja, a jövő hétre be van tervezve néhány növény vásárlása, majd a kisfiam kiválaszthatja, milyet szeretne a szobájába. :)

2011. dec. 16. 12:17
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha folyik a pára az ablakon, akkor biztosan nem száraz a lakás levegője! Nálunk az előző lakásunkban ez volt, lehet, hogy nincs szellőzése a lakásnak, nálunk egy oldalon volt az összes ablak és műanyag, plusz dryvittal volt leszigetelve a fal kívülről, ezért minden nap ablakpucolóval húztuk le a párát az ablakról. Viszont ez esetben nem kell párásító, lehet, hogy a túl párás levegőtől köhög a gyerek, mert az sem egészséges. Sőt, még az lenne a kérdésem, hogy nem penészedik-e a lakás? Nálunk penészedett, szóval a légutaknak az sem jó. Tehát először páratartalom mérés, utána lehet lépni tovább. 2. voltam.
2011. dec. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Szia 2.! Háát, igazad lesz. A gyerekszoba meg a mi szobánk egyik sarka penészedik felül, de épp csak egy kicsit. Nekünk is szigetelt a ház, sőt a gyerkőc szobája belülről is. (régóta kínzom a férjem, hogy szedjük le a belső szigetelést...-szerinted is le kéne?) Ti mit csináltatok a penésszel?

Köszi!!!

2011. dec. 16. 13:02
 7/9 anonim ***** válasza:
Mi elköltöztünk. :) De a viccet félretéve a lényeg (bár én nő vagyok, úgyhogy nem értek hozzá), hogy legyen szellőzése a lakásnak. Ezért nem igazán ajánlják a műanyag ablakot minden ablakra, főleg úgy, hogy le van szigetelve. Beszéljetek valami szakemberrel, de akkor végül mégsem párásító kellene,hanem inkább páramentesítő. Mi anno vettünk párátlanítót,ezek a gagyi obi, ilyenekben kaphatóak nem érnek semmit. Viszont így a növényeket is hanyagoljátok, mert azok is csinálják a párát!
2011. dec. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
szia, nehogy párásítót vegyél, ha penészesedtek!! Mi is, amíg kicsi volt a babánk, padlófűtéses lakásban laktunk, és nekünk is nagyon köhögött, így egy légtisztítót vettünk. Ezt leteszed a földre, és összeszedi abban a fél méteres magasságban is a szálló port, amit a kicsid folyamatosan nyel, amikor alszik...És a penész ellen is kell valami sürgősen, mert az is nagyon allergén, akár még attól is köhöghet, vagy allergiás lehet. Mi annak idején Boneco légtisztítót vettünk, és teljesen megszűnt- a náthán kívül a köhögése szerencsére.
2011. dec. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszi mindenkinek! Végül is vettem egy páramérőt, 52-60 % között mozog a páratartalom, szóval párásítónk nem lesz!!! A penész szerencsére nem vészes, alig látszik, de persze az ünnepek után veszek valamit rá.

Köszi még egyszer és mindenkinek nagyon Boldog Ünnepeket kívánok!

2011. dec. 24. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!