Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nektek mennyi áramot fogyaszt...

Nektek mennyi áramot fogyaszt a cirkótok?

Figyelt kérdés
Kérlek írd le, hogy mekkora a lakás/ház.
2011. dec. 15. 19:56
 1/9 anonim ***** válasza:

Áramot?

Hát jóformán csak annyit ami a szivattyú fogyasztása. Nézd meg, rá van írva.

2011. dec. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azt én is tudom... Egy átlag téli hónapban mekkora számlát csinál?
2011. dec. 15. 20:15
 3/9 anonim ***** válasza:

A cirkó gázt fogyaszt. Nem?

A keringetőszivattyú áramfogyasztása, elhanyagolható a gáz ára mellett.

2011. dec. 16. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A többszáz wattos egyéb fogyasztók mellett, hogy lehetne elkülöníteni a villamos fogyasztását? Mi értelme van?

Elvileg 2A biztositó van benne. 50-100w-nál többet nem vehet fel teljes működés mellett.

Hoghy lehet ösdszehozni a lakás méretével?

2011. dec. 16. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Bocs:

Hogy lehet összehozni a lakás méretével?

2011. dec. 16. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Azért annyira nem elhanyagolható, ha pl. 24/18 órát üzemel a szivattyú. Csak erre vagyok kíváncsi, hogy kinek mennyivel növekszik az áramszámlája télen.


Ház méretétől erősen függ, hogy a szivattyú mennyit megy. Egy nagy méretű házban, tovább kell keringetni, mint pl. 1 szobásban.

2011. dec. 16. 10:15
 7/9 anonim ***** válasza:
Elhanyagolható a fogyasztása, <100W/h. Most meg tudnám mérni, de lusta vagyok :D
2011. dec. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Negyedik vagyok:


Ha 24-ből 18-at megy a szivattyú akkor ott némi probléma van.

Nálam 24 órában kb. 5 azaz öt órát megy. Jelen időjárás mellett. ( 80 m2 ) Hogy ne pörögjön olyan sokat felemeltem a fűtővíz hőfokát és utána állítottam a radiátoroknak. Mert ugye minél hidegebb a fűtővíz annál tovább kell keringetni, hogy felmelegítse a helységeket.


Pénz: 100W-os motorral 5 óra alatt 500w a fogyasztás. Azaz 0,5kW. Áram egységára: 23,32 Ft/kWh. 11,66 Ft/nap, havi 349,8 Ft. Persze + Áfa.


Ráértem molyolni.

2011. dec. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszöntem szépen az utolsónak. Erre voltam kíváncsi :). Annyit azért bele kötnék, hogy 40-50 huf/kWh az áram lakossági árfolyama. Vagyis ~ 1k huf/hó amit a szivattyú eszik.
2011. dec. 18. 11:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!