Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hová érdemes költöznöm japánba?

Hová érdemes költöznöm japánba?

Figyelt kérdés
És miért érdemes oda költözni örülnék ha pontosan tudnátok valami konkrétumot írni ahová egy gimnazista lánynak is megfelelő hely lenne.
2011. dec. 17. 10:33
 1/8 anonim ***** válasza:
11%

Hát kezdjük ott, hogy mit akarsz csinálni, és havi hány millió forintnyi pénzed van rá, milyen szintű nyelvtudással?

Egy gimnazista lánynak iskolába járni lenne ideális.

Érdemes-e odaköltözni? Hát nem igazán, főleg, ha te magad nem tudod, miért mennél. Nem szeretik az idegeneket, csak 10 percig vagy nekik érdekes. Ha munkát akarsz, egyenesen utálni fognak érte.

Turistaként érdemesebb, esetleg pár trimesztert lehúzni tanulóként. Ha zseniális kutató vagy valami világmegváltó ötlettel, akkor is szívesen fogadnak. :D

De ha már oda akarsz költözni, csak tudod miért és hogyan, nem? Vagy még egy anime és japánfanhoz van szerencsénk, aki hatalmas reményekkel indul neki pofáraesni? (bocs, nem személyeskedés, csak kicsit sok van ilyen újabban)

2011. dec. 18. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
az már teljesen lényegtelen hogy engem ott hogyan fogadnak vagy hogy miért megyek szerintem egy ember se költözne el csak a semmiért. A másik a kérdésemre még mindig nem kaptam meg a válaszomat de azért minden esetre köszönöm a felvilágosítást.
2011. dec. 18. 09:57
 3/8 anonim ***** válasza:
Tokio-ba, Yokohama-ba, stb stb. Csak úgy odamennél? Nem tartom jó ötletnek. Akkor inkább csereprogram keretében menj határozott időre. Végleges költözéshez még túl fiatal vagy.
2011. dec. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mostanában olcsók a lakások Fukushima prefektusban:-)
2012. márc. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Tudsz japánul? Mert ők nem angolul, így abban ne bízz. A japán kultúra fanatikusa vagy? Az, hogy Sintoizmus mond valamit? Hidd el, nagggyon másak, mint mi. 3 évig dolgoztam japán cégnél, japánok között. Ég és föld. A mi értékrendünket (a mára divatjamúlt) kereszténység határozza meg, az övékét a sintoizmus. Ami pl. nem tiltja a szexet, így ott ugyan kikockázva, de egész nap dughatnak a tv-ben, és normális, ha egy lányt letapperolnak a metrón (bűn szólni!), ezért sokszor vannak női kocsik. A munkamoráljuk annyira más, hogy ott pl. borzalmas szégyen munkanélkülinek lenni, ezért soha nem ellenkeznek a főnökkel, nehogy kirúgják őket, ha valaki még is munkanélküli, képes fizetni cégeknek, akik a befizetett pénz egy részét bér-ként visszautalják neki, és így van rendes munkaszerződése... Ott körbe röhögik az embert, ha "zsebre teszi a taknyát", ezért a zsebkendő használat nem igazán divat, lazán kicsapják a földre... Vagy épp "bányászás" után kikeni a wc-ben a falra(!!!!!) (az itthon a cégnél volt, persze az "igénytelen magyarokat" okolták miatta).


Kérdésedre válaszul: Sehova.

2012. márc. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez az utolsó hozzászólás megdöbbentett...

Elhiszem, de akkor is meglepő volt olvasni.

2012. márc. 2. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Természetesen tudok japánul kb 5 éve kezdtem el tanulni köszi az infót majd vigyázok de nem leszek egyedül!
2012. márc. 2. 18:27
 8/8 anonim ***** válasza:
Voltál már Japánban?
2012. márc. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!