Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lehet-e társasházban zongora...

Lehet-e társasházban zongora próbatermet nyitni? Szabályos ez hogy itt üzemeltetnek egy próbatermet? Kötelezhetem őket hangszigetelésre? Vagy gyűjtsek aláírást a többi lakótól?

Figyelt kérdés
Az egyik budapesti színház próbaterme pont az albérletem felett egy emelettel található. Mivel nincs hangszigetelés a zongora próbaterembe ezért elviselhetetlen már ez a zaj.
2011. dec. 19. 17:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha van engedélyük akkor igen.

Lehet mielőtt te odaköltöztél, előtte jóval megkapták az engedélyt, akkor nem tudsz mit csinálni.

2011. dec. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod. Az egész ház ettől zeng de nekem a legrosszabb mert pont alatta lakok.

Viszont arra nincs valamilyen jogszabály hogy hol és milyen feltételek mellett üzemeltethető egy próbaterem? Nem hiszem el hogy ezt így meg lehet csinálni...

Az engedéllyel kapcsolatba kit kell keresnem? Társasházi közös képviselőt?

2011. dec. 19. 18:17
 3/6 anonim ***** válasza:

A társasház tulajdonosai valszeg megengedték.

Talán fizetnek is érte.


Te mint albérlő, max. továbbköltözöl egy házzal...

2011. dec. 20. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen mindenképpen a közös képviselőt kell keresni.

Én jogszabály szerint annyit tudok (de nem vagyok benne 100%-ig biztos), hogy az engedélyek feltételei közé tartozik az összes lakó beleegyezése.

Viszont az minden bizonnyal meg van nekik szabva hogy mettől-meddig zajonghatnak.

Ezt is kérdezd meg, mert ha az időt túl lépik, akkor joggal panaszkodhatsz.Először is természetesen nekik, aztán ha nem használ, akkor ügyvéddel venném fel a kapcsolatot.

De első utad a közös képviselőhöz vezessen.

2011. dec. 20. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Lehetni lehet, és általában nagyon jól fizet az ilyesmi, ennek köszönheted, hogy a közösköltség nem kétszer ennyi mondjuk.

Hangszigetelésre épp ezért nem fogja senki kötelezni őket, te meg pláne nem, semmi jogod nincs hozzá, ha nem vagy tulajdonos. De: így költözés előtt nem kell vesződnöd az eladással, csak egyszerűen továbbállsz, ha annyira zavar.

2011. dec. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Péter40 válasza:

Meghatározott zajküszöbök vannak meghatározva a városokban, ha valaki azt tartósan áthágja akkor lehet kötelezni a hangszigetelésre!

Kell hitelesített mérés és jegyzőkönyv a mérésről amivel lehet az Önkormányzatnál kopogtatni.A hangszigetelést PhoneStar Csendlappal lehet a legjobban megoldani!

2012. márc. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!