Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » 25 nm-es ház nagy telekkel...

25 nm-es ház nagy telekkel elég lenne anyukámnak?

Figyelt kérdés

tudom, hogy nagyon tágan fogalmazok, csak szeretném, ha közelebb költözne hozzánk Bp-re, és mivel mindene a kert és a vidék, ezért a XI. kerület (mi is itt lakunk) és Budaörs határában kinéztem neki egy telket gyümölcsfákkal, 300 négyszögöl.

Viszont nem tudom, hogy 25 nm elég -e egy egyedülálló 50-es nőnek?


2011. dec. 23. 14:27
 1/6 dirtboy ***** válasza:
szerintem az nagyon kevés de van akinek megfelel,igazából erről őt kéne megkérdezni.
2011. dec. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem hiszem,hogy ekkora alapterületen lenne konyha,fürdőszoba,WC,előszoba és még szoba is.

Ezek viszont alapvető helyiségek.

2011. dec. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Háznak ez nagyon kicsi. Ha van mellette valami jó nagy gazdasági épület, ahol tárolhatja a holmikat, akkor talán, vagy ha hozzá tudtok ragasztani még egy 15-20 m2-t.

Lakásnak is kicsi az ekkora, házból pedig midnenképpen nagyobb kell.

2011. dec. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is nagyon kicsi. Nem tudom elkébzelni, hogy ekkora területre hogyan lehet bezsúfolni minden helyiséget ami alapvető. Amiket már egy előző hozzászóló felsorolt.

Viszont hamár nagy a telek, nem lehetne kitolni a falakat?:) Hely az lenne:)

2011. dec. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A minimális méretek: Lakószoba:12 m2,konyha:4 m2,fürdő 4 m2.Ez összesen 20 m2,és akkor elvileg van 5 tartalék m2. Tehát elviekben elég,ha van hozzá terasz és némi melléképület pld.tüzelőtárolás,kerti szerszámtárolás stb.céljaira.És persze,ha ő is megelégedne ezzel a megoldással,és ha biztonságos a környék.Mert,gondolom,egyébként ez zártkert,elvileg lakhatási engedélyeket ide nem adnak ki,de az önkormányzatok szemet hunynak a dolog felett,gazdasági okokból egyre többen költöznek közművesitett présházakba.De sajnos,az a réteg,aki ide költözik,a kertjét nem műveli,sőt,feltérképezi,hogy kitől érdemes leginkább beszerezni a cuccot,ha kell,erőszakkal.Ezért meggondolnám,hogy odaköltöztessem-e anyámat,ahol nem feltétlenül jó a közbiztonság.
2011. dec. 24. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem biztos,hogy rossz a közbiztonság.Laktam "hétvégi" házban,azt is hitelre vettem,miből másból.Ott jó volt minden,közvilágítás nem volt,de meg lehet szokni.


Mára csak azért örülök,hogy eladtam,mert még 28 évig kellett volna fizetnem egy alig 40 négyzetméteres házra,2009-ben volt a törlesztője 38 ezer....

De ezt megúsztam,elköltöztem messzebb,vagyis egy másik város közelébe.


Szóval nekem egyedül kicsi volt a 40 nm.Most a 100 egy kicsit nagy,de inkább így.A 25 nekem nagyon nagyon kevés lenne.

2011. dec. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!