Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Fi relé ami dugaljba tehető?...

Bandi bácsi kérdése:

Fi relé ami dugaljba tehető? Külső és beltéren is használható, írja a webáruház ismertetője.

Figyelt kérdés
A lakásban 3 áramkör van, 1 a világítás 1-1 pedig a dugaljak. Hogy lehetne ezt a Fi relét (vagy 3-at?)kis átalakítással beépíteni, hogy védje mindegyik áramkört? Láttatok/szereltetek már ilyet?
2011. dec. 26. 14:00
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
Azzal, hogy föltetted a kérdést, elárultad, hogy nem értesz ehhez, az egyébként nem bonyolult feladathoz. Így mindenféleképpen kérd szakember (villanyszerelő) segítségét. Ha a kismegszakítók mellett még van 3 egységnyi szabad hely, akkor fél óra alatt meg is van vele.
2011. dec. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%
Ahogy az előző írta abiztosítótáblára kell szerelni,ahhoz pedig ne nyúlj, hívj villanyszerelőt
2011. dec. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A dugaljba tehető Fi relé nem konkrét áramkörök védelmére való hanem egy bizonyos hordozható készülék védelmére(pl.:betonkeverő).És ez csak az abba dugott készüléket védi mást nem.

Ha te a lakás áramköreit szeretnéd levédeni akkor beépíthető fi relé kell amit a kismegszakítók mellé a lakáselosztóba kell beépíteni.

És nem kell 3 db csak 1(nem is lehetne hármat működtetni).

Fi relé beépítéséhez mindenképpen szakember kell ha megbízható működést vársz el!

2011. dec. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A 3. válaszoló szerint gondoltam én is ennek a működését és beépíthetőségét. Neki köszönöm!
2011. dec. 26. 14:51
 5/8 anonim ***** válasza:
A Fi relének van egy lényeges része, hogy a földelő vezetéket nem szabad közvetlen elötte, vagy mögötte összekötni, mert akkor NEM FOG MŰKÖDNI!. Na most, ha egy berhelt tugaljba dugod be, akkor igen nagy baj lehet, ha a gép zárlatos lesz, mert nem fog leoldani. Beszéld meg egy villanyszerelővel konkrétan mit szeretnél.
2012. jan. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én vagyok az utolsó. A Fi relét, ha bekötsz, elötte a a megszakítótáblán ha a földelés közösítve van a nullával,(helyi szabvány ha nincs Fi relé, előírhatja!) azt feltétlen ki kell iktatni.
2012. jan. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A lakáselosztó nullabontóját szétcsavaroztam és ezek után a fázis és a védőföld (piros vezeték) között megvolt 230V, próbalámpám rendesen világított. Ezek után lehet közösítve a nulla és a védő?
2012. jan. 9. 16:14
 8/8 norberto79 válasza:
Nem lehet de nálad úgyvan, mint általában a régi szereléseknél sajnos gyakran. Gondolom az utcárol 2 vagy 4 vezeték jön be plussz vezérelt ha van. Egyszerűen a bejövő PEN vezetőt a földelősínre kötöd a földelőszonda vezetékével és a többi piros vezetékkel, majd innen ebböl a sínböl bekötöd egy vastagabb 4 vagy 6 mm vezetékkel a fi N bemenetére. A fi kimenet N-át meg egy szigorúan másik sínre csatlakoztatod vagy jobb híjján használod a nullbontót erre, és ide csak az elmenő nullákat kötheted. A fázis(ok) bekötése egyértelmű. Ha most probálod felkapcsolni nem fog menni ha valahol valamelyik dobozban vagy netán konektorban bojlerben közösítve van még a nulla és a föld.
2012. jan. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!