Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ismertek olyan vegyszert (pl....

Virág andrás kérdése:

Ismertek olyan vegyszert (pl. spray, vagy por, tabletta kiszerelésben) amivel az egereket, patkányokat távol lehet tartani a háztól? Nem egérirtóra gondolok és nem is az ultrahangos készülékekre, mert azok hangját a kutyák is hallják.

Figyelt kérdés

2011. dec. 31. 13:32
 1/1 anonim ***** válasza:

Hello!

Idén télen nagyon sok egér van országos szinten. Szüleimnél is az alföldön igencsak elszaporodtak. Nem tudom kijelenteni, hogy pontosan mely módszer hatékony, mert ők is többet próbáltak ki.

Mérget nem érdemes használni ez nagyon fontos! Hiszen az egér nem a letett méregnél fog elpusztulni csak később pl. a falban, szekrény mögött, stb. És szagolhatjuk a bomló tetem bűzét. A klasszikus egércsapdák azok mindig működnek. Hatásfokuk csak adott területre korlátozódik és főként olyan helyen, ahol nincs nagyon ennivalójuk a rágcsálóknak, így kénytelenek megreszkírozni a csapdában található kaját. Bio csapda nagyon bevált. Ez egyfajta takony állagú tubusos kiszerelésű ragasztóféleség. Bábolna termék. Boltban hamar beszerezhető. Egy furnérlapra rákenve le kel tenni az egerek által bejárt területre, akárcsak a mechanikus csapdákat.

Bio szerek: Féregűző varádics - Tanecetum vulgare: A növény szárított drogja ugyancsak tartalmaz Piretrint. Az őrlemény a küszöb elé szórva távol tartja az egereket.

Az egerek utálják a mentabors illatát, ezért azokra a helyekre ahol szívesen garázdálkodnak ezek a kis kártevők, helyezzünk el pár cseppet mentabors olajat.

Utóbbi kettőt idéztem netről. Kipróbáltuk, de hogy ez volt e hatásos vagy az elmúlt időben kitett sok csapda, és elkapott egerek, ill. az egérlyukak petróleumos rongydarabbal való betömése, majd betapasztása, azt nem tudjuk. (petróleummal óvatosan!)

2012. jan. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!