Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mivel és hogyan ragasszak...

Mivel és hogyan ragasszak üveglapra átlátszó papírképet (pauszpapírt)?

Figyelt kérdés

Lámpa dekorációhoz szeretnék üveglapra ragasztani pauszpapírra nyomtatott képet. Elvárások: tartós legyen, foltmentes és ne gyűrődjön, ne hólyagosodjon a papír. (Az égőtől viszonylag távol lesz, komoly hőnek nem lesz kitéve, ezért merem pauszpapírral csinálni.)


A szalvétaragasztó nem jó, mert tapasztalatom szerint sima felületen nem tartós. Technokol szintén nem elég erős a célra, ráadásul szinte lehetetlen nagyjából egyenletesen felkenni, ezért amikor átmegy rajta a fény, akkor a kép helyett csak foltokat látni.


Várom az ötleteket és előre is köszönöm!


2012. jan. 1. 15:31
 1/2 anonim ***** válasza:
Duplafix kétoldalú öntapadós ragasztó. Nem tudom, ezt ívben lehet-e kapni, én a szalag formájút használom. Ez elég erős, szerintem nem kéne a teljes felületet ragasztani, csak a széleken!
2012. jan. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
sima tapétaragasztó.Benedvesíted a pauszt alaposan a ragasztós vízzel,rásimítod az üvegre,és mire megszárad,kifeszül.mint a dob,sima lesz és rajta marad. Lehetséges,hogy csak sima vízzel is jó lesz,mert a pausz felületét egyfajta vegyi anyaggal kezelik,ha ezt bevizezed,és rásimítod az üvegre,elvileg ez az anyag is képes odaragaztani.Próbáld ki egy kisebb darabon.
2012. jan. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!