Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mitől éghetett ki a kémény?

Mitől éghetett ki a kémény?

Figyelt kérdés

Szeptemberben nagy beruházást sikerült véghez vinnünk, vásároltunk egy vegyes tüzelésű kazánt, és hozzá kéményt, amit a helyi ismerősök által ajánlott helyi szakemberrel beköttettünk. A kéményt szintén valami helyi "szaki" csinálta. Szerelt kéményről beszélünk, ami tegnap este kiégett, azaz a belső saválló cső és a külső alumínium burkolat közötti szigetelő anyag kiparázslott a kémény teljes hosszán (6m). Nagyon megijedtem, hiszen két éves kislányommal egyedül voltam itthon, attól féltem leég a házunk, ugyanis a kémény mennyezetből való kivezetése mentén megperzselődött a fa födém is. A kémény készítője elutasította a garanciát azzal, hogy túl alacsony hőmérsékleten üzemeltettük a kazánt, és ennek következtében történt kémény kiégés. Fűtenünk viszont valamivel kell, sajnos a gáz nagyon drága, nem telik rá a Gyesből és egy gyári fizetésből. Sajnos mindent számla nélkül intéztünk, "maszek" úton...

A kazán a ház folytatásaként fából épített kis "kazánházban" van, beton talapzaton. Keményfával és maradék fa limlomokkal fűtöttünk benne, mással nem.

A kérdésem pedig az lenne, hogy:

- a meglévő anyagok felhasználásával meglehet-e javíttatni ill. felújítani a jelenlegi kéményt;

- ha meglehet, kb. mekkora összeggel kéne számolnunk;

- jár-e garancia;

- és hogy valóban a mi hibánkból történhetett-e ez a sajnálatos eset?


2012. jan. 6. 00:02
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
84%

"túl alacsony hőmérsékleten üzemeltettük a kazánt, és ennek következtében történt kémény kiégés."


Új fizikát és kémiát találtak ki! Alacsony hőmérsékleten ég a szigetelés nem magason!Hogyan érhet egy fém kémény farészhez.A szigetelő anyag mióta ég? Itt hanyagságok sora van. Garancia nem jár mert nem szabályosan csinálták.

2012. jan. 6. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
70%
Amúgy nem értem a fa kazánházet. Olcsóbb mint téglából? És nem veszélyes eleve?
2012. jan. 6. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
84%

"azaz a belső saválló cső és a külső alumínium burkolat közötti szigetelő anyag "


ezt találtam egy oldalon : A gázfűtésre használt, alumínium béléses kéményeket ne használják más fűtőanyaggal, mert a bélés a kiolvadhat a magasabb hőtől, ami ugyancsak tűzveszélyes.


Nem lehet hogy az a "SZAKI" aki csinálta gázhoz való csövet vett oda ami nem bírja azt a hőt amit kéne ?? ( nem értek hozzá de csak egy ötlet volt )

2012. jan. 6. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
63%

Ezek a bélelt kémények nem jók vegyes tüzeléshez. Ha a szakival közöltétek, hogy mire lesz használva, akkor ő szúrta el! Szerintem akkor felér egy gyilkossági kisérlettel a dolog!

Ha viszont nem mondtátok, hogy vegyes tüzeléres kell, vagy csak spórolni akartatok, akkor ti vagytok a hibásak!

Rakassatok új kéményt, ha nem akarjátok felgyújtani a házat! Lehetőleg kerámia kéményt, vagy téglából rakottat válasszatok!

2012. jan. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:
Kedves 0:44-es, állítólag a kazánház anyaga mindegy, legalábbis nekünk ezt mondták. Mi meg nem értünk hozzá, azt felépíttettük fából...
2012. jan. 6. 08:24
 6/39 anonim ***** válasza:
75%

Milyen gyártmány volt kémény? Ezt a "mester" hozta? Valami házi gyártmány? A kéményről sincs számla?


Azt nehezen tudom elképzelni, hogy a füstgáz hőmérsékletétől meggyulladt volna a bélés. (Az acélcsövön keresztül)

Alacsony hőmérséklet miatt biztos, hogy nem történhet ilyen. Egyébként minek volt alacsony a hőmérséklete a forgalmazó szerint? A füstgáznak?

Amire gondolni tudok, hogy szakszerűtlen volt a beépítés, és tűz valahogy kapcsolatba kerülhetett a béléssel és meggyújtotta azt. Ezért viszont az felel aki kéménybe bekötötte be? Vagy az illesztések nem voltak jók és ott gyulladhatott be a bélés. Esetleg mondd meg neki, hogy állítsa helyre a dolgokat, vagy feljelentést teszel a rendőrségen foglalkozás körében elkövetett veszélyeztetés miatt. Pláne, hogy még számlát sem adott.

2012. jan. 6. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:

Kedves 01:04, 08:16; mi vegyes tüzelésű kazánhoz rendeltünk kéményt, elméletileg azt kaptuk a szaki szerint...

Ez az egész úgy zajlott, hogy mi megbíztunk egy kazános pasit hogy csinálja meg nekünk a legjobb tudása szerint, ő mondta hogy oké, mi meg kifizettük. Azt tudtuk, hogy a kéményt nem ő fogja csinálni, de állítólag aki a miénket csinálta, már nagyon sokat csinált (vegyes tüzeléshez!), és soha semmi baj nem volt velük. Hát mi meg kis híján meghaltunk...

2012. jan. 6. 08:35
 8/39 A kérdező kommentje:

Kedves 08:31, házi gyártású volt a kémény, nem kaptunk róla számlát.:( Beszéltem ma hivatalos kéményesekkel, ők is azt mondják, hogy a kémény volt szar, nem a mi hibánk.

A rendőrségi feljelentésen én is gondolkodtam, de az a baj, hogy nincs átvetetve hivatalosan a kémény, ezt ők tudják is, szal nem hiszem hogy megremeg a lábuk ha odavetek egy ilyen szöveget...

2012. jan. 6. 08:41
 9/39 A kérdező kommentje:
Alacsony hőmérséklet: a kazánon van tudod egy tekerő, amivel beállítod, hogy hány fokra fűtse fel a vizet. Nem tudom mi a neve, de azt használtuk alacsony hőmérsékleten, és állítólag attól bekátrányosodott vagy mi...
2012. jan. 6. 08:45
 10/39 anonim ***** válasza:
75%

1.) A szigetelőanyag amit a kéményben használni kellene/használnak nem éghető.


2.) Ha el is komolódott ("kátrányosodott") a kéményed, attól még nem szabadott volna kéménytűznek kialakulnia.


3.) Ha volt is kéménytűz, az nem tehetett volna kárt a saválló belső csőben, hiszen ezt ki kell annak bírnia. Ha nem így történt, rosszul volt méretezve.


4.) nyugodtan feljelentheted, nem számít, hogy nem volt átvetetve a kéményseprőkkel.

2012. jan. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!