Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan kell leolvasni a...

Nenya kérdése:

Hogyan kell leolvasni a távfűtéses mérőt?

Figyelt kérdés
Távfűtéses panellakásban lakunk és most szerelték fel nálunk az egyéni mérőket. Valaki el tudná magyarázni nekem, hogyan tudom nyomonkövetni, hogy mennyit fogyasztottam, és mennyit fogok fizetni? A konyhában - ahol soha sem fűtök - miért fogyott már a "szötyiből"?

2012. jan. 6. 09:25
 1/3 anonim válasza:

:) Nem tudod!

Azért fogyott már a szötyiből, mert az bizony párolog, ha fűtesz, ha nem. Majd amikor májusban mennek leolvasni a mérőállást és újratöltik valami más színű szötyivel, akkor majd 0 felett lesz a folyadék szint!

Igazából nem tudod nyomonkövetni a fogyasztásodat sem, mert ez a mérés csak a költségek elosztására szolgál. A fűtési időszak végé a hőszolgáltató majd azt mondja, hogy a teljes háztömb fogyasztása mondjuk 150 GJ, ami X HUF. Az összes lakó mérője alapján az össz fogyasztás mondjuk 15 egység, amiből te használtál 3 egységet egységet. Ez alapján a Te fogyasztásod X/5 HUF. Ha szerencséd van, akkor ez több, mint amit befizettél, ha nem akkor szívás...

2012. jan. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Illetve ha szerencséd van, akkor az elszámoló számlán az összeg kevesebb, mint amit befizettél, ha nem az a szívás
2012. jan. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Én is valami hasonlótól tartottam... :)
2012. jan. 6. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!