Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Távfűtéses panellakásban...

Távfűtéses panellakásban milyen "technikával" lehet a radiátor előtt befolyó melegvíz vezetékről "lelopni" a hőt? (fúrás-faragás nélkül). Tudom, hogy meg kell növelni a cső hőleadó felületét, esetleg alumínium bordával, de konkrét megoldás érdekelne.

Figyelt kérdés
2010. okt. 6. 09:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
12%

pff... tipikus magyar.

Az ilyenek miatt kell nekem, aki nem lopja a hőt meg az áramot meg a vizet, töbet fizetnem.

Mi volna, ha a változatosság kedvéért kifizetnéd, amit fogyasztottál? Vagy az étteremből is kirohansz fizetés nélkül?

2010. okt. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nnnnna, első... te sem olvastad el a kérdést. Ez NEM olyan lopás! Ha már alapból nem érted, akkor legalább az idézőjel gyanút kellett volna, hogy keltsen!


Ez a hőtechnika hatékonyabb kihasználása csak! Olyan, mintha nem nyitogatnád annyit az ablakot, vagy szigetelnéd őket!


Mellesleg nem tudok gyakorlati útmutatást adni az elképzeléshez, viszont a szigetelés szerintem egyszerűbb! Azzal mindenki jobban jár!


A hőleadó felület növelésével ugyanis többe kerül a fűtés, a szigeteléssel meg kevesebbe!

2010. okt. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Hát sejtettem, hogy ez a reakció lesz, ilyen buta ez a weboldal, hogy a kérdezőnek csak pár karaktert enged, ami épp hogy elég, de arra nem, hogy kifejtse a kérdést, hogy az ilyen ökörségetől megkímélje magát. Kedves első. Csak tájékoztatlak, hogy 650.000-et fizettem az ablakcserére saját zsebből, mert a b.zi lakóházunk nincs benne a panelprogramban. (tehát nem rohanok ki az étteremből, okoska.) Szigetelnék is, ha meglenne a lehetőségem, de ez nem családi ház, hanem panel. Tehát ne gyere nekem a "tipikus magyarral", mielőtt ítélkezel, talán kérdezz előtte - köszönöm a másodiknak, hogy kiérezte az idézőjelből azt, amit a kérdés karakter-korlátja miatt már nem tudtam leírni.

A felület-növelésre olyat hallottam, hogy alumínium-"szalagot, maslit, stb" kell rákötni a melegvíz csőre, csak a kivitezelést nem tudom pontosan...


Mág az 1. nek: nem azért fizetsz, mert más optimalizálja a kihasználtságot, hanem azért, mert nem cserélsz nyílásszárót. Nálunk ugyanis ez van. Az pedig ugyanolyan vagy nagyobb lopás, mert kvázi nyitott ablakkal fűtenek... Én meg nem csak melegebbet akarok, de teszem is érte, amit lehet. Bocs.

2010. okt. 7. 09:56
 4/12 A kérdező kommentje:

Megjegyzem, az a tipikus magyar megoldás, hogy a költségelosztó-mérő akkor is számol, amikor a szabályzó NULLÁRa van állítva, mert szerintem átereszt a szelep. És persze a szerelők szerint jól működik. De akkor miért csak kettőnél megy a számláló a négyből nullás szabályzóállásnál?

Ilyenkor kinél lehet reklamálni, ha a kivitelező nem ismeri be a hibás működést? (azt mondja, rossz a mérő... oké, de akkor meg miért nem megy a számláló, ha a radiátort lent is elzárom??? Egyszerű, mert nem tud benne keringeni a melegvíz. Csakhogy nem lent kellene szabályozni, hanem a fenti szelepnél)

Nyilvánvalóan hülyére vesznek, azt akarják, hogy mindneképpen legyen bevétele a Távhőnek, fűtésszabályozás mellett... na ez a tipikus magyar!

2010. okt. 14. 00:12
 5/12 anonim ***** válasza:

Hogy saját zsebből fizetted a nyílászárócserét, nem tudom ezen mért kell így felháborodni. Ha családi házban laknál, ott sem fizeti ki helyetted senki.

Én pedig kazánt cseréltettem több mint fél millából és nem fizette ki helyettem senki más. De nem is háborgok. Nem kötelezett rá senki. Én döntöttem úgy, hogy nekem hosszú távon megéri a beruházás. Ezért én magam ki is fizettem.

Szerintem sokkal nagyobb kiszúrás másokkal az, ha egy társasháznál kötelező jelleggel mindenkivel kicseréltetik az ablakokat, mert a "ház" pályázott rá. Mi van akkor, ha valakinek nincs erre több százezer forint szabad tőkéje? Annak jól elzálogosítják a lakásást. És mi van akkor ha nem tud törleszteni? Mondjuk egy kisnyugdíjas? Az mehet a híd alá. Ez jobb megoldás?

2010. okt. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

Első válaszolónak:


Ha távfűtésed lenne, és annyit keresnél, mint egy tanár, akkor lehet, jobban értenéd a kérdés lényegét....

2010. okt. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Valószínűleg nem "ment át" pontosan a párbeszédem az első válaszolóval, nem azon háborodtam fel, hogy saját zsebből fizettem az ablakokat, hanem azt, hogy én igenis teszek valamit azért, hogy a fűtés optimalizáltan kihasznált legyen és csak tovább szeretném optimalizálni, erre rögtön tolvajnak meg csalónak aposztrofál, mint aki fizetés nélkül távozik az étteremből. Mintha az is lopás lenne, hogy ha mondjuk napkollektort szerelnék fel és azzal fűtenék. Az miért nem lopás???


És pláne úgy nevez '"tipikus magyar' tolvajnak - és az az ügy újabb fejleménye - hogy nem is én vagyok a tolvaj, hanem a Távhő, mert -állítólag dirket - olyan szelepeket rakatnak fel, hogy hiába zárod el nullára(!), akkor is átereszti a hőt és számolja a fogyasztást - plusz 25 fok kinti hőmérsékletnél is. Persze a kvitelező alapból hülyére vesz és meg akarja magyarázni, hogy az igenis úgy jaó. Hadd fizessen a paraszt.


Megjegyzem a feleségem is tanár és a saját zseb sem ment volna szülős segítség nélkül, csak már ebbe a szálba nem akartam belebonyolódni.

2010. okt. 14. 12:39
 8/12 A kérdező kommentje:

Második gondolathoz: A mi házunk pl. nem pályázott, de én szerettem volna, ha igen. Akkor most sz@r a rendszer, én költözzek a híd alá, hátha ott jobb a fűtés?

Nem, ez a demokrácia, x szűmú szavazat felett kénytelen vagy elviselni a többség akaratát, vagy ahogy egy nagytudású mondta, el lehet menni...

Igen, szerintem költözzön a híd alá, mert az sem jogos, hogy egy ilyen lakó miatt szív az egész ház, fizeti ki azt az pluszösszeget évente, amit a felújítással megspórolna. Csak az hosszabb távon jön be, ez meg egyszeri nagy költség. Meg rövidebb látás is.


Amikor a többség nem az én elképzelésem mellett döntött, még ha dühöngtem is, de elfogadtam. Ez a demokrácia és ettől jobb megoldásról jelenleg nem tudunk...

2010. okt. 14. 12:46
 9/12 anonim ***** válasza:

"Megjegyzem a feleségem is tanár és a saját zseb sem ment volna szülős segítség nélkül"


Ha már ennyire egymás zsebében turkálunk, én meg azt jegyzem meg, hogy évek óta munkanélküli vagyok. Még az egyetemi éveim alatt félretett ösztöndíjamból csináltattam meg a kazáncserét.

Engem is támogat a szülőm (amelyik még él), ezt állásinterjúkon sokszor a szememre is vetik, hogy milyen lusta, ilyen olyan vagyok, mert egy diplomával, PhD fokozattal, két nyelvvizsgával, tudományos folyóiratokban megjelent publikációkkal, számos díjjal nem mentem el egy teszkóba árufeltöltőnek minimálbérért.


"én költözzek a híd alá, hátha ott jobb a fűtés?"

Már ne is haragudj, de a kettő nem ugyan az. Nem ugyan akkora súlya van a két dolognak. És azért, mert nem tudsz a többi lakó miatt pár ezer ft-ot spórolni a fűtésszámládon, nem hiszem, hogy össznépi adakozást kéne kiírni a javadra.


Örvendetes, hogy ilyen jó anyagi helyzetben vagy, hogy egyik napról a másikra, néhány százezer ft kiadás, amire köteleznek, ha akarod, ha nem, neked meg se kottyan.

Gondolom, aki nem kéri a pályázatot, az sem jókedvéből teszi, hanem azért, mert nem akar éhen halni. Mert sokra megy vele, ha jó nyílászárói vannak, de egy fillére sem marad, hogy ételt vegyen. Én is laktam egy ideig panelban, és tudom, hogy ott általában nem a gazdag emberek élnek. Elképedtem mikor pl azt láttam, hogy egyeseknek még hűtőszekrényük sincs, hanem télen reklámszatyrokba csomagolva az ablakon lógatják ki a romlandó ételeket. És ez egy Európai Uniós fővárosban a 21. században történt. Ha egy használt pár ezer ft-os hűtőszekrényre nincs pénzük, akkor új ablakokra, új ajtóra van?


Ha egyszer olyan helyzetbe kerülnél, hogy önhibádon kívül hajléktalan lennél, akkor talán megértenéd a másik oldalt is. És akkor rád mondhatják majd, hogy mindenki miattad szív, mert nincs elég pénzed.

2010. okt. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Vagy egy másik példa:

Tegyük fel felvesznek valakit egyetemre az ország másik végébe.

Mivel a "gyerek" kollégiumi elhelyezést nem kap, maradna az albérlet. De a szülők, akik támogatják gyermeküket, nem szeretnének havonta több tízezer ft-ot az ablakon kidobálni, ezért úgy döntenek, hogy a valamennyi egy életen át gyűjtögetett megtakarításuk mellé felvesznek hitelt és vesznek egy lakást az adott városban. Fizetni a törlesztőrészletekért így sem kell sokkal többet, mintha albérletre dobálnák ki a pénzt, de legalább a végén marad a kezükben egy lakás.

A szülők fizetik a részleteket, a gyerek tandíját, a saját rezsijüket, a másik lakás rezsijét. Ez már önmagában havi több százezres kiadás. Az utazásról, evés-ivás, ruházkodás és egyéb kiadásokról már ne is beszéljünk.

Nagy nehezn, de valahogy ki tudják gazdálkodni a költségeket. Sokkal szűkösebben élnek, mint ahogy a fizetésük alapján gondolható lenne, ezért se gázártámogatást, se semmi mást nem kapnak, de valahogy hitelekkel eltengődnek, mert tudják, hogy csak pár évet kell így kihúzniuk, amíg az egyetem tart. Utána a gyerek kap állást és el tudja tartani magát, tudja fizetni tovább a saját lakását.

Csakhogy közben a házban kitalálják, hogy a nyílászárókat akarnak cserélni, fűtést akarnak cserélni, stb. Ezért minden lakó fizessen be fél millát.


Te mit csinálnál a helyükben? Szépen mosolyognál és örülnél neki, hogy teljesen eladósodva épphogy tengődve egy kisebb vagyont kötelező lenne kifizetned? És közben mindenki elmond mindennek a házban, mert egyszerűen nem vagy képes anyagilag már tovább nyújtózkodni.

Őszintén, jól esne?

Egy kicsit elgondolkozhatnál ezen. Neked ha valami nem tetszik el is költözhetsz. Van szabad választásod, nem kötelez senki semmire. Te dönthetsz.

2010. okt. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!