Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van még forgalomban olyan...

Van még forgalomban olyan fali gáz kazán, ami nem árammal működik?

Figyelt kérdés
2012. jan. 6. 17:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Átfolyós vízmelegítőt láttam még pár éve, de kazán nem hiszem, hogy létezik. Őszinte legyek, ilyent még sosem láttam. A kazánok működéséhez szükséges az áram egyrészt a keringtető szivattyú miatt, másrészt az elektronikus vezérlés miatt.
2012. jan. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
De a régi (10-20 éves) Fég fali kazánok, amik a panel házakban voltak, vagy vannak, azok is árammal működtek?
2012. jan. 6. 21:07
 3/18 A kérdező kommentje:
A Fég C21 például árammal működik?
2012. jan. 6. 21:19
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok szakértő, de mivel van benne keringtető szivattyú, így gondolom ezek működéséhez is kell áram.
2012. jan. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Fég C12, C18, C 21, C24, C30, C40 mind árammal megy.


A vízmelegítők, a bojlerek, a konvektorok és a fali fűtőknek nem kell áram.


Fűtéshez kell. Nyitni-zárni a gáz mágnesszelepet vagy a szivattyút pörgetni.

És persze fogadni a jeleket a szoba termosztáttól.

2012. jan. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
És a régi, (illetve lehet, hogy most is megvásárolható) fával ill. szénnel működő lakossági fűtő kazánok is árammal működtek és működnek?
2012. jan. 7. 09:26
 7/18 gomzoli ***** válasza:
100%
Központi füteshez hasznalt kazant szerintem csak akkor lehet aram nelkül müködtetni, ha maga a kazan alacsonyabban (pl. pinceben) van elhelyezve, mint a fütötestek (radiatorok), es a fütescsövek eleg vastagok. Ilyen modon, a termodinamika elven müködnek az un. gravitacios fütesrendszerek. A kazan altal felmelegitett viz felfele (ill. a radiatorokban es csövekben levö hideg viz lefele) kezd szallni, ugyanis a meleg viz sürüsege kisebb, mint a hidege, tehat könnyebb, ezert felfele törekszik, nyomva maga elött a hidegebb vizet, igy elkezd cirkulalni a füteskörben a viz. Ehhez csuklovastag fütescsövek kellenek, es több meter szintkülönbseg a kazan es a fütötestek közt.
2012. jan. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Régen a pincében voltak ezek a kazánok, legalábbis amelyekre én gondolok. Vajon vannak ilyen kazánok forgalomban? Persze nem nagyon tudom elképzelni, figyelembe véve, hogy mostanság nem az az elsődleges szempont, hogy olcsó legyen valami és praktikus, hanem inkább az, hogy irreálisan drága legyen, irdatlan sokba kerüljön a fenntartása és ne lehessen használni stb. stb. Az árammal működő gázkazánok, egyéb hátrányaik mellett rengeteg energiát fogyasztanak, hiszen mindjárt két energiaforrás is szükséges a működtetésükhöz, amelyek közül bármelyik, már önmagában is csillagászati összegekbe kerül havi szinten. (Gondolj csak bele, régen, pl. az átkosnak nevezett kommunizmusban, elképzelhetetlen lett volna, hogy egy közmű használat havi költsége egy havi átlagkeresetnek, legjobb esetben is a 20%-a legyen. És nem egy közműt kell egy embernek fizetnie havonta, hanem minimum 3-at!) De ez csak egy kis kitérő volt. A lényeg, hogy kíváncsi lennék, kivonták-e a forgalomból az ilyen áram nélkül működő kazánokat.
2012. jan. 7. 10:50
 9/18 gomzoli ***** válasza:
100%
Persze, nagyon is kaphatoak, vadonatujan, vegyestüzelesüek altalaban. 150-200 ezer környeken. Talan olcsobban is.
2012. jan. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 gomzoli ***** válasza:
Egyebkent, nem a vita miatt, de a modern gazkazanok nagyon jo hatasfokkal dolgoznak. Aramfogyasztasuk a szamla tekinteteben nem jelentös, a keringetöszivattyu nem fogyaszt am sokat, 50 watt körül, azt is csak akkor ha eppen megy a fütes. Persze aramszünet eseten lehet nezegetni... A fa pedig olcsobb. Kiegeszitesnek en is tervezem a vizteres cserepkalyhat, központira megcsinalva.
2012. jan. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!