Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Gázszolgáltatás esetén a...

Gázszolgáltatás esetén a nyomásszabályozóra kerül jogi zár (plomba)?

Figyelt kérdés

Kertes ház, ma kötötték be a gázt. Felszerelték a nyomásszabályozót, majd a gázórát is. A nyomásszabályozóra nem került jogi zár, a méretlen szakaszon bontható kötés van jogi zár nélkül. A gázóra mindkét csatlakozójára került. Kérdésemre azt mondták, szabályos. A bekapcsolási jegyzőkönyvön is csak a a gázóra két plombája került feltüntetésre.

Valóban bontható kötéssel hagynak szabadon gázvezetéket? Ebből nekem nem lesz bajom? Másnál is plombázatlan a nyomásszabályozó?



2012. jan. 12. 00:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha nagyon tartasz tőle, plombáld le, és a plomba számát helyezd közjegyzői letétbe, így tudod bizonyítani, hogy te nem bontottad meg a letétbe helyezés óta.
2012. jan. 12. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A nyomásszabályzó nem mérő. minek tennének rá plombát?És az óráig a szolgáltatóé a vezeték.
2012. jan. 12. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Milyen válasz az első? A fogyasztó ezt nem teheti!
2012. jan. 12. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Már hogyne tehetné. Bekerítheti a vezetéket? Be hát, sőt kötelessége is. Hát ez egy elég szoros, és épsége-ellenőrizhető kerítés.
2012. jan. 12. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

"A nyomásszabályzó nem mérő. minek tennének rá plombát?És az óráig a szolgáltatóé a vezeték."


Azért gondoltam, hogy tesznek rá plombát, mert oldható kötéssel van a nyomásszabályozó felhelyezve. Vagyis csak egy franciakulcs, és az óra felé menő oldalát meg tudom úgy bontani a nyomásszabályozónak, hogy senki nem fogja "rám bizonyítani", hogy az ott meg lett bontva - hacsak tetten nem érnek. És a nyomásszabályozó óra felőli oldalán megfelelő nyomású, de méretlen gáz van.

Persze ezt nem fogom megtenni, de ahogy nekem eszembe juthatott, úgy a szolgáltatónak is az eszébe juthat. A kerülőág építése az maradandó nyomot hagy a vezetékben, így ha ilyet tennék, akkor az később, akár a szabálytalan vételezést követően is felderíthető.

Tényleg szeretném tudni, hogy másnál sincs jogi zár a nyomásszabályozón?

Nem akarok szabálytalanul vételezni, ilyen tervem soha nem volt, de azt sem szeretném, ha a szolgáltató ilyennel meggyanúsítana. Ezért kérdezek :)

A területgazda azt mondta, hogy nem kell, így hiszek neki, csak furcsa, ezért informálódom. [A Tigázos sztorikból kiindulva...]

2012. jan. 12. 00:44
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha szabályosan lenne bekötve, akkor nem lehetne bontani!!


Aki rámondta, hogy "szabályos", nem az jön majd ki később ellenőrizni!!

Vagyis bukta!


Kihívod a Gázműveket és felvetetsz velük egy jegyzőkönyvet, hogy te jelezted feléjük a gázbekötés pillanatában!!

2012. jan. 12. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Most nem érek rá,de délután megnézem az enyémen van e?
2012. jan. 12. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Oké, köszi. A gázműveket a területgazda képviseli. Ő az atyaúristen a területen, ő a szolgáltató embere. Akik felszerelték, ők azt mondták nem kell, ők külső vállalkozók voltak. Beszéltem a területgazdával ezután, ő azt mondta, hogy nem kell, már nem raknak.

A bekötési jegyzőkönyvből is egyértelműen kiderül, hogy nem helyeztek el jogi zárat a nyomásszabályozón.

Tehát papírom is van, meg telefonon is megerősítettek. Szóval kénytelen vagyok elhinni. Csak furcsa, hogy méretlen szakaszon saját telkemen belül oldható kötés van a gázvezetéken.

2012. jan. 12. 11:16
 9/12 A kérdező kommentje:

Kedves 7-es!

Köszi, ha megnézed nekem. Kíváncsi vagyok, hogy másnál is így van-e :)

2012. jan. 12. 11:17
 10/12 anonim ***** válasza:
Egy hónapja körül cserélték le mert szivárgást észleltek.Van rajta két sárga gyűrű, számos.
2012. jan. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!