Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Penész tartós eltűntetésére...

Penész tartós eltűntetésére valami jó praktika vagy vegyszer?

Figyelt kérdés
A lakás falai tiszta penészesek.Ha lemosom, visszatér.Tartok tőle, hogy már az egészségünk fog rámenni, főleg hogy kisbaba is van a háznál.
2012. jan. 13. 23:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

B+, komolyan mondom, pénisznek olvastam.

Már a válasz is megfogalmazódott bennem.

2012. jan. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Jézusom....!!!!!Ki akarná azt vegyszerrel eltűntetni?:)
2012. jan. 13. 23:28
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos hasonló gondjaink vannak mióta új nyílászáróink vannak. Sok mindent kipróbáltunk, ecettől kezdve a bolti penészirtókig. Inkább ruházzatok be az utóbbira, nagyon büdös szer így úgy kell tervezni az írtást, hogy elmentek otthonról az ablakokat pedig nyitva hagyjátok vagy forduljatok szakemberhez.

Amúgy pedig rengeteget szellőztessetek, minden fürdés után különösképp. Ellenőrizzétek, hogy nem áztok-e be valahol, mert a penészgomba nedvesedésre utal.


Első: Jaj, azok a csúnya Freudi félreolvasások...:D

2012. jan. 13. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Véglegesen nem lehet egy penészt semmivel eltűntetni ha a fal olyan anyaggal van festve ami szervesanyag és ezért táptalaja a penésznek.Hipós oldattal kell lepermetezni nem dörzsölni mert akkor a spórák szétáramlanak.Lepermetezés után hipós vászonnal lehet törölni.
2012. jan. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem vegyszer lett volna, inkább praktika.:))


Igen, kezdetnek sok szellőztetés, a mosás meg talán inkább árt, mint használ, az lenne a lényeg, hogy kiszáradjon a fal. És nem eltakarni bútorokkal, ahol csúnya penészes, inkább szabaddá tenni, hogy átjárja a levegő.

2012. jan. 13. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Annyit kell tudni hogy a penész csak vízből nem él meg!Ahhoz szerves tápanyag is kell!
2012. jan. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Van beszívódós penészgátló lötty, a neve nem jut eszembe de holnap megnézem, nálam a fürdőszobában volt ilyen, 3hónapja átfestettem mészalapú festékkel amibe ezt a cuccot kevertem, azóta semmi. Plusz vannak páramegkötő készülékek, azok is sokat számítanak.
2012. jan. 13. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Amugy en is peniszt olvastam eloszor.. :)))
2012. jan. 14. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat
2012. jan. 16. 17:41
 10/11 anonim válasza:
Fogsz egy üres ablaktísztotós flakont vagy hasonlót ami szórófejes. Raksz bele vizet, hipót és ecetet. Mindenből ugyan annyit szoktam. És befújod vele a falat,közben vmi ronggyal áttörlőd aztán egy napig szellőztetsz és el fog tűnni. 5hónapja csináltam én is és nem jött vissza, se szag, se nyom.
2012. jan. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!