Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ez lehetséges? Mert én nem...

Ez lehetséges? Mert én nem hiszek neki!

Figyelt kérdés
A barátomnál lakom, ő dolgozik én tanulok. 120 Körül keres. Az anyja rendelkezik a teljes fizetésével, én nemtudom mi mennyibe kerül. Állítólag a barátom fizetése elmegy a számlákra. Ketten lakunk itt sztem 100 négyzetméteres lehet a ház, de ha nem vagyunk otthon nem is fűtünk. Gázzal fűtünk egyébként. Érdekelne hogy tényleg elmegy-e 120 ezer forint a számlákra,mikor ketten lakunk itt. Májustól megyek dolgozni és ezért érdekelne max mennyit fizethetünk, nem bírom elhinni h ennyi a számla.

2012. jan. 17. 14:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Hallottam már ilyen extrém gázszámláról. Pl. ha a házon átfúj a szél (rossz ablakok), meg mellette 25 fok van tartva.

Viszont én utoljára 4 éve fűtöttem csak gázzal (azóta fával kombinálva), akkor 110 nm-en a legmagasabb havi számla 35 körül volt, -15 fokos időben, bent 21 fok.

2012. jan. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 gomzoli ***** válasza:
Könnyen lehetséges! Hasonló méretű (110m2), ráadásul alaposan hőszigetelt, és új nyílászárókkal ellátott házunkban is egy hidegebb hónapban 35-40 ezer is lehet a gázszámla, 20 fok mellett (fűtés, vízmelegítés, főzés). Ugyanebben a házban, ha nem volna szigetelve, simán lenne 60 ezres gázszámlánk, ugyanígy 20 fokra fűtve. Ehhez jön még a villany (kb. 10e), a víz (7-8), telefon, antenna, internet, ez-az, konyhai bevásárlások, simán elmegy rá 120 ezer, még több is.
2012. jan. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A bevásárlás már nem tartozik bele úgy értettem, ez csak a számlákra.
2012. jan. 17. 14:37
 4/8 anonim válasza:

Nézzétek át közösen a számlákat, szoljátok ki együtt, kérd meg anyóst, hogy segítsen, mert te is dolgozni fogsz, és szeretnéd beosztani a pénzedet. Nekem kicsit soknak tűnik, bár nem lehetetlen.

Egyébként, ha nem veletek lakik, akkor miért nem ti fizetitek a számlákat? Bár semmi közöm hozzá, de ez elég érdekes.

2012. jan. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Lehetséges. 100 m2 kifűtése gázzal olyan 60-70 ezer körül van. A többit meg simán fel lehet tornászni, ekkora házban általában a villanyszámla is magas, mert több izzó van a lámpákban, a vízszámla elvileg nem, de gyakorlatilag szintén magasabb szokott lenni, aztán kérdés, milyen netetek van, ezek mind elvisznek akár 10-20 ezer forintokat. Nálunk most döbbentem meg, a decemberi rezsink 70 ezer forint volt, 38 m2-en! És nem a fűtés volt sok, az csak 15 ezer. Hanem például az internet elvisz még egyszer ennyit, erről nem is tudtam! Ebből kiindulva a nagyobb házra simán lehet 120 ezer.
2012. jan. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha a barátod felnőtt dolgozó ember, akkor miért az anyukája rendelkezik a teljes fizetésével?!...


Amúgy az én lakásom 100 nm-es, és nálunk kb. 100.000 Ft megy el a számlákra (villany, gáz, közösköltség, lakásbiztosítás, kábeltévé, internet, telefon, 2xBKV-bérlet)...

Mi is gázzal fűtünk, főzünk, gázbojler melegíti a vizet is, igaz mi hárman lakunk a lakásban és mindig van itthon valaki, tehát folyamatosan kell fűteni...

2012. jan. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tudod mekkora marhaság az hogy ha nem vagytok otthon nem fűttetek? Az pazarlás!Elemi dolog hogy kevesebb egy lakásban hőt tartani mint a kihűltet felfűteni?
2012. jan. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Utolsónak igaza van. 80 négyzetméteres lakás:

tavaly: fűtés csak ha otthon vagyunk: 25,000Ft

idén:itthon vagyok a kisfiammal, állandó 20,5 fok : 19,000Ft

2012. jan. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!