Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miben különbözik a lignittüzel...

Miben különbözik a lignittüzelés a fatüzeléstől?

Figyelt kérdés
Nehezebben gyullad meg? Tovább ég? Nagyobb hőfokkal? Kisebb mennyiség kell belőle? Mik a tapasztalaitok a lignittüzeléssel kapcsolatban?

2012. jan. 22. 15:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%

Nagyon régen volt,amikor lignittel tüzeltünk,mert nem kaptunk rendes szenet.

Nagyon rossz a f hőfoka. Sok kell belőle,hogy elég meleg legyen,és sok a salakja is. A fa gazdaságosabb és melegebb is.

2012. jan. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
900 FT-ért tudnék venni lignitet mázsánként, a fa 2500 Ft, szóval az nem gond ha több kell belőle, még ha 2x is annyi kell belőle, gazdaságos lehet. Csak nem tudom eldönteni, hogy mennyivel kevesebb meleget ad a lignit...
2012. jan. 23. 06:31
 3/14 anonim válasza:
Nehezebbem gyullad,mert a vizes föld alól bányásszák külszíni fejtéssel.Száraz fával vegyesen érdemes vele fűteni.Kevés fa-több lignit.mivel az ára fele a keményfáénak ezért gazdaságos.De kicsivel több kell belőle.A parazsa kb. annyi ideig tart mint a keményfáé.
2012. jan. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Kaptam egy keveset próbaként, nekem is vizesnek tűnt. Mennyi idő kell hogy kiszáradjon?
2012. jan. 23. 13:58
 5/14 anonim válasza:
tavaszon érdemes megvenni nyáron kiszárad
2012. febr. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, de én egyelőre nem vágok bele, mert bár 5x olcsóbban tudnék lignitet venni, mint fát, ha a súlyt nézzük, de ha azt is beleszámítom, hogy a lignit, amit próbáltam alig akart elégni, akkor már nem biztos, hogy megéri... Továbbá, az amit neten lehet találni lignitként közel sem hasonlít arra, ami nálam járt. A neten úgy néz ki, mint a kő, nálam meg korhadt vizes fa volt kb.
2012. febr. 2. 18:54
 7/14 anonim ***** válasza:
A lignit soha nem néz úgy ki,mint egy kő. Inkább lapos,lemezes kinézetű. Valóban olyan,mint a korhadt fa.
2012. febr. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Ezekből a képekből indultam ki:

[link]

2012. febr. 2. 22:25
 9/14 darida ***** válasza:
69%

Elég gyenge fűtőérték mellett, magas salaktermelés is jellemzi. Csak már jól begyulladt tűzre szoktam rátenni néhány lapáttal. Viszonylag sokáig parázslik, de nem túl sok energiát szolgáltat.

Magas kéntartalma miatt erősen kormol és a kazán falára is ártalmas.

2012. márc. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 azugy.jo válasza:
42%
Jelenleg a leggazdaságosabb tüzelőanyagok közé tartozik, az interneten már 850Ft/q áron is lehet találni. Nem érdemes "kisautós" fuvarosoktól venni, mert abban sok az átverés (pl.: súly miatt poros vagy vizes lignitet szállítanak házhoz) Érdemesem nagyobb tüzelőanyag kereskedésekből beszerezni.
2013. máj. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!