Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Padlófűtés. Megéri? Ha igen,...

Kere83 kérdése:

Padlófűtés. Megéri? Ha igen, miért? Ha nem, miért?

Figyelt kérdés
Előnyök, hátrányok, mindent tudni szeretnék róla. Köszi
2012. jan. 23. 17:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
58%

A két nagy hátránya van.

Az elsö, hogy ha valami elromlok a csövekben, akkor fel kell verni az egész padlót, ami nem olcsó, és mellékesen igen nagy felfordulással is jár.

A másik egészségügyi hátrány: mivel alulról melegit, ezért a levegöben levö porszemcséket állandó lebegésben tartja, igy allergiára hajlamosit, meg a levegö is mindig száraz töle.

2012. jan. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%

Előnyei:

-alacsony hőmérsékletű fűtőközeg, ezért megújuló energiával is jó hatásfokkal üzemel,

-energiatakarékos,

-magas komfortérzet.

Hátrányai:

-lassan reagál,

-lebegő porszemcsék,

-mivel az ember immunrendszere alulról védekezik, tompítja annak működését,

-használata megköveteli a magasabb minőségű padlóburkolatok alkalmazását.


Ennyi jutott eszembe.

Üdv. A.

2012. jan. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%

A lányoméknál van, nekem nagyon zavaró, hogy a padló csikokban meleg meg érezhetöen hidegebb.

A másik, amit ök nem szeretnek, hogy csak nagyon lassan füti fel a lakást összel és a fütési szezonban nem célszerü leszabályozni, mert nagy a tehetetlensége.

2012. jan. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 tetris ***** válasza:
63%

Nálunk a nappaliban van padlófűtés, a többi helységben radiátor. A padlófűtés lassabban reagál a hőingadozásra, ezt szakszóval úgy mondta a fűtásszerelő, hogy "nagy a hőtehetetlensége." Viszont nagyon kellemes, mert átmelegszik minden, nemcsak a padló, de a bútorok, de még a fal is. Hátránya, hogy száraz lesz a levegő. Ezen azonban lehet segíteni. A kimosott ruhákat ide teszem a szárítóállványra, és néhány óra alatt megszáradnak. A nappaliban pedig kellemes mosóporillat lengedez. Sok növényem van, egész kis dzsungel. Arra odafigyelek, hogy a növények alatt mindig legyen egy kis állott víz. Ennyi pára elég is. Ha éppen nincs száradnivaló ruha ( ami szinte sohase fordul elő ) akkor a virágspriccnivel bespriccelem a növényeket naponta max egyszer. Eddig csak a páfrány nem bírta ki, de a többi növény él és virul. Na jó, az aszparágusz hullatja a leveleit, de nem tudom sehol áttelelteni.

A radiátort gondolom ismered, ezzel kapcsolatban nem is mondok semmit. Az egyszer biztos, hogy kellemes, egyenletes meleged ad a nappaliban. Ha szakszerűen van letéve, akkor nem maradnak hideg sávok. Nálunk legalábbis nincsenek.

2012. jan. 24. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 vizgazfutes ***** válasza:
85%

Magas komfortérzet, ha jól van lerakva, ki van rendesen légtelenítve, akkor nem csak sávokban fűt (illetve, ha elég sűrűn tekerték le a csöveket)...


A szálló por a radiátorok esetében is megvan, bár tény, hogy padlófűtés esetében fokozottabb.


A járólap minősége "szinte" mindegy :)


És valóban 2-3 nap kell, mire átfűti az egész padlót (természetesen az első befűtésre gondolok)...


Ez inkább igénytől függ.... Ha valaki papucs nélkül szeret közlekedni, akkor természetesen nem árt a padlófűtés, ellenben kisgyerekes lakásba semmi esetre sem ajánlom!

2012. jan. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Robosztus válasza:
63%

A padlófűtés helyett inkább a falfűtést ajánlanám, mivel a sugárzó hőt az emberi szervezet sokkal jobban érzékeli.


Nekem falfűtésem van és Zubadan hőszivattyúval üzemeltetem, de meg vagyok vele elégedve.


Itt olvashattok róla:

www.zubadan.info.hu

2012. jan. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Összességében, mi éri meg jobban? Egy padló vagy sima radiátoros fűtés?


sima régi parketta van a házban, de kész vagyok felszedni és újra lerakni, ha anyagilag a telet jobban ki lehet vele húzni és jobb a hőérzet is.


még van 2-3 hónapom mire belekezdek a ház felújításába, és ezért szeretnék dűlőre jutni addig, hogy mi is a legjobb?!

2012. jan. 25. 12:21
 8/13 anonim válasza:
100%
szerintem padlófűtés esetén nincs lebegő por, nincs akkora hőkulonbség egy jol méretezett rendszernél, hogy az olyan levegőáramlást csináljon, ami a port lebegtetnél. a padlőfűtés ha jol van méretezve nagyobb részt sugárzással melegit, mint a napocska.
2012. aug. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Már régi a kérdés, de leírom a padlófűtésről a tapasztalataimat, hátha még hasznát tudod venni :)


Nálunk padlófűtés van, és az előttem írók sok jó dolgot leírtak róla, és rosszat is.

Ezt el kell, hogy mondjam, hogy a férjem porallergiás, így eleinte mi is tartózkodtunk a padlófűtéstől. Aztán egy kedves barátunk, aki műszaki ellenőr, és nagyon otthon van a témában, rábeszélt minket erre a rendszerre (nála is ez van).


Mi nagyon nem bántuk meg. Abszolút nem sávokban melegít! Természetesen, ha rosszul van letéve, akkor előfordulhat ez a probléma.

Mi nagyon szeretjük! Nem száll a por, mert a víz hőmérsékletét soha nem állítjuk 42 fok fölé (ezen hőfok fölött kezd el fölfelé szállni a por) illetve rendszeresen portalanítok a férjem porallergiája miatt.


Ahol por van, ott sajnos akármilyen a fűtés, a por szállni fog.

A másik, hogy a padlófűtés sokkal energiatakarékosabb, mint a radiátoros. Jóval kevesebb lesz tőle a gázszámla (persze itt is vannak befolyásoló tényezők.. pl van e szigetelés. Milyen minőségű a tetőszigetelés.. stb.)


Illetve, én soha nem érzem melegnek a padlót. Csak nem őrülten hideg. Inkább kellemesen langyos. Télen nem kell zokni, mert nem fázik az ember lába.


Az tény, hogy lassabban reagál a hőmérséklet változtatásra. Szóval, mikor csak egy egy éjszakára kell begyújtani, akkor nem igazán hatékony. Én ezt az egy hátrányát látom, amit mi egy kis kályha/kandalló szerűséggel oldottunk meg. Ha csak éjszaka van hideg.. akkor begyújtunk :) Mikor pedig jönnek a keményebb hidegek, akkor mehet a padlófűtés.

2012. szept. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó a padlófűtés,amikor 21 fokra van állítva termosztát,simán érzem azt 24-25-nek is.Úgyhogy nagyon jó.

A hátrányok szakszerű kivitelezéssel nagyrészt kiküszöbölhetők.

2012. szept. 9. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!