Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül kb a víz gáz...

Mennyibe kerül kb a víz gáz villany bevezetése telekre ill a lakásba?

Figyelt kérdés
Segítségünk nincs, ès pàr szàz ezerèrt találtunk egy hàzat Hajdú-biharban. Egyedül a csatorna van bevezetve, az érdekelne, hogy kb mennyibe kerülhet ezeket bevezetni, és mivel lenne cèlszerû kezdeni? ès hogyan lehetne spórolgatni? Amúgy vályog hàz...

2012. jan. 24. 18:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A mi megyénkben(Nógrád) ezek a jellemző árak, nálatok némileg változhat a szolgálatótól és a régió miatt is.

Villany bekötése alapesetben ha semmi extra nem kell hozzá akkor 1 fázisnál 80-100000 Ft, 3 fázisnál 100-150000 Ft.

A víz 120000-150000 Ft.

Gáz 200000 Ft körül kiviteltől függően.

Aktuális árakról inkább a helyi szolgáltatónál érdeklődj sokkal hasznosabb!

szerintem legelőször a villany szükséges mert az építkezéshez(felújításhoz elengedhetetlen és szinte ugyanilyen fontos a víz is.

Én 6 éve voltam hasonló helyzetbe mikor saját házat vettem, én azon spóroltam hogy amit csak tudtam magam, csináltam nem szóltam szakembereknek.

A villamos rendszert magam alakítottam ki(bár én pont villanyszerelő vagyok), aztán egyedül csináltam a vízrendszert komplett fürdőszobával, egyedül vakoltam/festettem/betonoztam.

így néhány hónappal tovább tartott a felújítás de számításaim szerint csak a munkadíjakon 400 000 ft-ot spóroltam amit a berendezésre tudtam költeni(és még maradt is belőle).

2012. jan. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%

Szép ideál ez a magad dolgozzál elképzelés. Te magad dolgozva spóroltál 400e Ft-ot, erre inkább azt mondom, hogy a te munkád értéke 400e Ft volt. Hiszen a munkát elvégezték, amíg betonoztál, vizet vagy villanyt szereltél, addig bizony te nem tudtál mást csinálni, így ez a spórolás inkább a munkád ellenértéke.

Ilyenkor mindig azt kell megnézni, hogy amíg a saját házadon dolgozol, addig tudsz-e egyéb más tevékenységet végezni. Mert lehet, hogy amíg magad betonozva spórolsz 30.000 Ft-ot, addig a betonozásra fordított idő alatt kereshettél volna 50.000 Ft-ot. Ekkor pedig az, hogy magad hordtad a betont nemhogy spórolás volt, hanem 20.000 Ft-os veszteség.

Szóval egy érmét mindkét oldalán nézzünk meg mindig!


A víz-villany az első amit bekötnék, és ha megvannak a felújítások, akkor a gáz.

De a vizet és a villanyt is csak telekig kérném, azaz legyen egy villanyóraszekrény a telek elején, abban áram, és legyen egy vízóraakna, mellette egy kerti csap. Innen már lehet akár magadnak is kiépítgetni a dolgokat. De ezek viszonylag gyorsan megvannak.

A gázt pedig úgy csinálnám, hogy ha már megvagyok mindennel, és a költözés előtt. Persze a felújításkor már a gázcsonkokat, csövezést stb. kiépíteném.

A gázt terveztetni kell, így ha tudod az átalakításokat a házban, akkor a tervvel kezdd, mert azt idő. De a közműt ráérsz a végén kiépíteni.

A víz-villanyhoz nem kell terv, csak regisztrált szerelő.

2012. jan. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Egyet értek az utolsóval..Mármint, a "magam csinálom" dolgokkal kapcsolatban! :)


Mi tavaly (2011) vitettük be a közműveket. Csak a portára:

A villany 88 ezer volt (dobozzal, órával együtt)

A víz 77 ezer, (órával együtt)

A gáz 120 ezer. (a nagy semmivel, csak egy csonk állt ki a földből)

A vízhez kellett ugye egy akna, aminek a tervezése 30 ezer volt, az elkészítése 25 ezer (mi csináltuk, csak az anyagköltség volt 25e.)

A szennyvízakna (mivel majd csak 2 év múlva lesz csatorna) anyagköltsége kb 100ezer ft volt, a munkadíja 25 ezer. Ja, és 16 ezer ft-ért ásta ki nekünk egy fickó a gödröt egy géppel.


Mindezek elvitele a házhoz (úgy, hogy mi ástuk ki nekik az árkokat) :

Víz: kb 6-7 ezer ft (már nem emlékszem annyira, de nem volt 10 ezer ft)

Áram: 35 ezer.

Szennyvízakna: kb szintén 6-7 ezer

Gáz: Na ez vicces, mert ilyenkor kellett ugye kifizetni az órát, meg mindenféle tartozékot, fúrásokat a falban, ami kb 120 ezer ft volt.


Így Az áram kb 100 ezer

A víz kb 140 ezer

Szennyvízakna: 150 ezer

Gáz: 240 ezer.

2012. jan. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ja, még annyit, hogy én a gázbekötést nem halasztgatnám a költözésig..

Mi beadtuk a kérelmünket kb tavasszal, és ősz végén jöttek ki megcsinálni, tehát számíts arra, hogy legalább fél év, mire bekötik.

ha pedig költözni szeretnél, akkor ciki, ha fél év múlva lesz csak meg a gáz...

2012. jan. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%

Az első válaszoló lenék aki magának csinálta.

Annyit mondanék csak hogy óriásit tévedtek!

Az mellett hogy magamnak csináltam nem hanyagoltam el mást, napi 8-10 órát voltam munkába-intéztem az intéznivalókat és ezek mellett végeztem a felújítást.Nem volt anyagi veszteségem miatta és nem látta kárát semmi más.

Minden csak szervezés és hozzáállás kérdése.

A jelenben sem ülök otthon meló után-utánna jönnek a maszek melók és a ház körüli dolgok és ebben a semmi különös nincs szerintem.

2012. jan. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Cseppet sem tévedek. Nem óriásit, picit sem.

Az én munkám olyan, hogy bármikor, bármennyit tudok végezni, amennyit épp kedvem, időm és energiám van elvállalni. Szakértő vagyok. Van olyan hónap, amikor van öt ügyem, van amikor van harminc. Attól függ mennyire kell a pénz. A szakértői óradíj most átlagosan nettó 3-5e Ft között van, munkától függően. Ha én 8 órát aludni és 16 órát melózni akarnék, akár ezt is meg lehetne tenni, mert annyi meló van.

Én nem mondtam, hogy a munkád helyett dolgoztál. Hanem azt mondtam, hogy ha pl. egy keresett szakterület jó munkása vagy, akkor lehet, hogy van egy melód 8-16-ig, és utána lehet, hogy tudsz maszekolni. Mondjuk 17-21-ig, meg hétvégén. Akkor máris felmerül a kérdés, hogy a második műszak díjazása, vagy a megspórolt dolog olcsóbb-e?

Esetemben jellemzően nem olcsóbb nekem dolgozni, mert a szakmunkások óradíja nincs annyi, amennyit én addig szakmámba vágó tevékenységgel megkereshetek. Itt mindig azt kell megnézni, hogy "mit áldozol fel" a saját munkáért. Mert van amikor nem éri meg.

2012. jan. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok:)

Köszönöm szépen mindenkinek a kommentet:)

Ha hiszitek, ha nem de jó volt olvasni az "érem két oldalát" mármint, hogy miként célszerűbb, magamnak vagy munkásokkal. Így sokkal hasznosabbak lettek a válaszok számomra!

Köszönöm szépen mindenkinek mégegyszer:) Mostmár tudom, hova fordulhatok ha segítség kell.

2012. jan. 30. 13:17
 8/11 anonim válasza:
Ne haragudj már, csak kíváncsi volnék, hogy mennyi volt a gáz bekötése, mert nekünk van egy régi házunk ahova be van kötve a gáz, de nem fogjuk úgyse használni, így lehet kiköttetjük, csak nem tudjuk megéri-e, ha 10 éven belül akarunk építkezni? Öcsém akar oda majd építeni, de az még 10 év, kb, és addig se kéne az átalányt fizetni. Ha új ház lesz úgy is újra kell terveztetni, csak az óra árát spórolnánk meg.
2013. júl. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Most beszéltem a főgáz honlapján található telefonszámon keresztül elérhető központi ügyfélszolgálattal, ahonnan a terveztetési helytartóságra kapcsolatak. Ott egy szétdohányzott hangú, unott flegma nő fogadta a hívásomat aki arról tájékoztatott, hogy a gáz kerítésen belülre való bekötése 800 ezer forint, és akkor még semmi se történt csak egy cső kiáll a földből. (utána jön a gázóra, aztán a vezeték a házig, a házba bevinni, rátenni a gázkazánra, s onnantól kezdve minden hónapban fizeted a csekket, ami a készenléti díjat tartalamzza ha fűtessz ha nem.)

na én itt egy nagyot röhögtem, és jeleztem hogy minden tárgytalan, kezét csókolom! :D

2014. jan. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Amigo81 válasza:
43%

Hozzávetőlegesen 500eFt



Én SZAKÉRTŐ vagyok, nem akárki!!!

Azt had kérdezzem meg, hogy amíg ezeket a kommenteket írtad, azalatt az idő alatt, ugyan hány forintot kerestél?

2016. aug. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!