Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Melyik a jobb? Villany vagy...

Melyik a jobb? Villany vagy gáz bojler? Érvek, ellenérvek. Tapasztalatok.

Figyelt kérdés

Kinél mi vált be??

A gázosnál már előíráás a kémény bélelés..a villany viszont nem drágább?mert ugye állandóan visszamelegíit az egész víz mennyiséget ha használod....Tapasztalatok?melyik fogyaszt többet nekem olyan 80literes kellene.

Köszönöm várom a tapasztalatokat...


2012. jan. 2. 00:07
1 2
 1/14 tetro ***** válasza:
47%
Az áram drágább a gáznál.
2012. jan. 2. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

igen én is így gondolom,mert van egy ismerősöm és ő nagyon panaszkodik rá hogy szerencsétlen bojler állandóan újra melegíti a vizet rengeteg a számla...

Nekünk eddíg gáz volt nem tudom megéri e lecserélni...

2012. jan. 2. 00:29
 3/14 anonim ***** válasza:
46%

Nekünk villany van,

már vagy 20 éves csórikám de semmi gond nincs vele.

Éjszakai áramra kéll kötni és akkor nem fűt ha kell ha nem.

Meg akármi van szerintem áramot egyszerűbb szerezni/csinálni mint gázt.

Ráadásul a gáznak kémény kell a kéménynek éves ellenőrzés. A kéményseprű ki be jár a gázosokkal karöltve ellenőrízgetni. Rossz minőségű gáz jön állandóan a csőből csak az órát forgatja de nem fűt. Az árammal nem tudnak legalább így csalni.

Az oroszoktól függ a magyar gázpiac jelentős része (egyre drágább) Napelemmel meg még mindig lehet áramot termelni na de gázt hogy??

2012. jan. 2. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
55%
Nekem zárt égésterű kombi turbós cirkó kazánom van, de egyetemista éveim alatt laktam villanybojleres albérletben. Igaz, hogy éjszakai árammal kisebb a számla, de elég gyakran előfordult, hogy pont akkor nem volt melegvíz, amikor kellett volna. A mostani cirkóval ilyen probléma nincs. Ha csak a vizet akarod vele melegíteni, akkor én az őrláng nélküli gáz üzemű átfolyós vízmelegítő. Én ezt javaslom. Megnyitod a csapot és már jön is a melegvíz, sosincs olyan, hogy valakinek nem jut, mert elfogyott. Igaz, hogy évente jön a kéményseprő de az a néhány ezer forint megéri a kényelmet.
2012. jan. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
31%

Én is az éjszakai áramra szavazok. Ahol egyszer laktunk ott gázbojler volt és mindig szellőztetni kellet mert nem kéményes, úgy meg fűthetsz mint az örült akkor meg mit spóroltál? A éjszakai áramot az ELMŰ ingyen kiépíti neked a belő részt kell szakemberrel csináltatnod a gáznál szerintem engedély is kell. Nekünk is 80L-es van hárman vagyunk és elég csak félig feltekerni 2000-3000Ft így de keveset mosogatunk mert mosogatógép van.

A napelem vagy napkollektor sem ingyenes csak olvassatok utána, éves adót kell fizetni utána. ITT SEMMI SINCS INGYEN!

2012. jan. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
64%

"A napelem vagy napkollektor sem ingyenes csak olvassatok utána, éves adót kell fizetni utána."


Ezt hol olvastad? Még soha nem hallottam!

2012. jan. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
56%

Én az átfolyós gázbojlerre/kombi kazánra szavazok.

- A villanybojler kimeríthető: ha elfogy a melegvíz, várhatsz 6-8 órát, mire újra felfűt.

-A villanybojler ormótlan, ronda, legalábbis én nem szeretem, ha egy ocsmány fehér tartály figyel a fürdőszobában.

-A gázzal való meegítésért pontosan annyit fizetsz, amennyit melegítesz (+őrláng, de az elhanyagolható)

2012. jan. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
59%
Gáz. A villany drágább is, éjszakai áram ide vagy oda, no meg baromi kellemetlen, amikor hajat mosol és egyszer csak elfogy a meleg víz. Ha vendégeid jönnek vagy bármi miatt több vizet használsz, akkor meg meg vagy lőve..
2012. jan. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
49%
Villanybojler. Az biztonságosabb, mert a gázosból bármikor szivároghat a szén-monoxid és akkor megfulladtok.
2012. máj. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Villany bojlerem volt s év végi villany elszámolás alapján mindig többletem jött ki 30-40 ezerrel s 11000 -rel fizettem az aktuális részszámlát lecseréltem kombi gázkazánra havi részszámlám 7000 re csökkent s év végi elszmálásból kaptam vissza 3000 forintot s ez igaz a fűtésre is magyarul a gáz sokkal gazdaságosabb,nem beszélve egy gázpalack 6000 forint nyáron földgázzal meleg víz használat főzés haví 2700 ft és minden nap fözők s mosogatok és fürdök akkor mindenki vonja le a konzekvenciát!
2013. ápr. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!