Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Gázcirkó van a fürdőben és...

Gázcirkó van a fürdőben és szinte mindig furcsa szagot érzek. Ellenőriztettem, rendben találták. Ez normális?

Figyelt kérdés
Ősszel költöztem a lakásba,4éve épült.Sosem volt dolgom cirkóval,gázbojlerrel, ezért nem tudom,h ez normális-e és eléggé félek tőle:) Kicsit olyan szaga van,mint a pattogatott kukoricának.

2012. jan. 24. 19:38
 1/7 anonim ***** válasza:
A gázt szagosító merkaptán kéntartalmú vegyület az égésnél annak van szaga.
2012. jan. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Semmilyen szagot nem kéne érezzél. Esetleg, ha az égőtér tetejére por juthat, és az ég le, akkor azt.
2012. jan. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nyugi! A szénmonoxid szagtalan, azt nem éreznéd!

:)

2012. jan. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kedves vagy! :D
2012. jan. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Van egyébként CO érzékelő,bár nem tudom működik-e:) Ugyanis nem érem el,olyan magasan van.

Nem hinném,hogy poros,mert szeptember vagy októberben volt tisztitva.

2012. jan. 24. 21:20
 6/7 anonim ***** válasza:

Mivel a szén-monoxid nehezebb a levegőnél, ezért az érzékelőt a lehető leghamarabb vedd le onnét, és tedd kb. 160 cm magasra! Van rajta egy tesztgomb, azt kell nyomkodni, erre a készülék - ha jó az elem benne - visszasikít olyat hogy beszarsz. Ha szúrós szagot érzel, akkor az az égéstermék szaga, a "pattogatott kukorica" az lehet zománcszag is, az meg valamelyik radiátorról jöhet.


Üdv.

2012. jan. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Mivel a szén-monoxid nehezebb a levegőnél"


Közel azonos,ezért jól keveredik a levegővel.

2012. jan. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!