Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyit szárad a nedves...

Mennyit szárad a nedves tüzifa a kandalló mellett?

Figyelt kérdés

El vagyok keseredve. Elfogyott a hasított akác tüzifám, alig találtam embert, aki hajlandó 1 m3-t hozni.

Hozott szerintem energiafát, vékonyak, nem akác, és nedves. Nincs másra pénzem. Most a kandalló mellé behordtam amennyit tudtam, de óriási a különbség. 10-15 perc is kell, míg lángra kap.

Amit tegnap délután behordtam szárad annyit, hogy normálisan fűteni tudjak vele?



2012. jan. 28. 06:17
 1/9 anonim ***** válasza:

Fél nap alatt nem fog annyit száradni, főleg ha jó vizes a fa.

A kandalló mellett is próbáld jó szellősen rakni a száradáshoz.

2012. jan. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi:(

Egyébként nem tudok mást tenni. Félek, hogy jobban fog kormosodni a kémény is, legfeljebb naponta használok Konixot.

2012. jan. 28. 08:52
 3/9 anonim ***** válasza:

Próbáld meg a kandalló köré rakni és rá is (ha olyan kandallód van)


Hordj be egyszerre több fát hogy legyen ideje száradni, 1-2 nap kell a vizes fának mire rendesen kiszárad a lakásban.


És gyűjts kérgeket. Nekem ez a mániám, semmit nem pazarolok el. Ami kis kéregdarabot találok a farakás alatt, bárhol, azt szárítgatom, a gyújtóst ( azt a rózsaszín bigyót) jó száraz kéreggel körberakom és rá is rakok, úgy begyullad tőle és ég mint a zsír.

Ha még megvan a karácsonyfád akkor darabold fel, az is szépen begyullad.

2012. jan. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kb. fél m3-t behordtam köré, reggel a gázsütő rácsát a kályha tetejére raktam (Kamino 6 kW-os), azon is szárítgattam. Egyébként ami nem festékes és hulladék fa... már elégettem.

De ez legalább kicsit megnyugtató, hogy 1-2 nap... ez is sokat számít. Köszi a választ. Azt hiszem még megnézem a maradék helyet, és oda is hordok be :)

2012. jan. 28. 09:08
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát nagyon nehéz amikor csak vizes fa van. Volt egy fuvarunk amikor nekünk is csak azt hoztak... és csak füstölt a kandalló de nem tudott lángra kapni...

Az a szerencsénk hogy van padlófűtésünk és a háztartási helységben felhalmoztam egy csomó fát, rétegesen raktam egymásra hogy közötte is tudjon száradni.

Most köszönt be az igazi hideg, tényleg muszáj fűteni.

2012. jan. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Vegyél fabrikettet, és vegyesen használd (30% brikett 70% fa, vagy ezt lehet csökkenteni akár 10 % brikettre is, ezt ki kell tapasztalnod ). A brikett totál száraz és sokkal jobban ég mint a fa. Ha csak brikettet használnál, akkor csak fele annyit lehetne a kandallóba tenni mint száraz akác fából.

Kicsit húzósnak tűnik az ára 10 kg. 200-250 Ft attól függ hol veszed, de hidd el megéri, ja és nem fog kátrányosodni a kéményed.

2012. jan. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ami nem fér be a kandalló mellé, azt is hordd be a házba! Így addig is szárad. Amit meg beraktál a kandallóba, annak a helyére folyamatosan pakold az új adagot, hogy minél szárazabb legyen.

Más: legközelebb ne várd meg, amíg elfogy a fa. Ha már látod, hogy fogyóban van, rögtön hozass! Ha most nem tüzeled el, majd eltüzeled jövőre, de amíg nálad van, addig is tudod szárítani.

2012. jan. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Brikett 200-300 Ft-ért? ... olyan a föld alatt sincs :)

Egyébként jó egy hete vettem, kísérleteztem... hamar leég, az a baj. A maradék rudat most "gyorsítónak" használom. De azt hiszem veszek még, hogy rásegítsen a fára.

Ha tehettem volna, már tavaly hozatok fát :(

Valahogy majd átvészelem. Frankó cirkó fűtésem van, de egyértelmű, hogy még így is jóval olcsóbban jövök ki.

2012. jan. 28. 10:14
 9/9 anonim ***** válasza:

Bocs elírtam, 500-750 a 10 kg. nem tudom hol járt az eszem.

De 750-ért akár a tescoban is megkapod. Ha gyorsan leég az azért van mert nagyobb huzattal kell fűteni hogy égjen a nedves fa, de nem nagyon van más választás, mert ha elfojtod a vizes fa miatt nem ég.

2012. jan. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!