Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Pesten egy kb.70nm-es panel...

Pesten egy kb.70nm-es panel lakás teljeskörű (burkolás, parkettázás, nyílászáró, tapétázás-festés, fürdő, wc, konyha) felújítása mennyibe kerülne, ha szakembereket kell fogadni?

Figyelt kérdés

Elvégzendő munkák tekintetében: teljes burkolatcsere (linóleum, szőnyegpadlók felszedése, járólapozás, csempézés, parkettázás, tapéta leszedése, tapétázás+festés) konyhabútor csere, kád-mosdó-wc csere, gardób kiszedése - helyére új beépített gardrób, nyílászárók cseréje. Természetesen semmiből nem szeretnénk full extrásat, pld. nem kellene 500e Ft-os konyhabútor, nem szeretnék extra járólapokat stb... pusztán egy szép, ízléses lakást szeretnénk, viszont mindenhez szakembereket kellene fogadnunk. Ez kb. mennyiből lenne kivitelezhető? Anyagköltség és munkadíj egyaránt érdekelne.

Az érdekelne, hogy amennyiben erre max


2012. jan. 28. 19:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Mennyi és mekkora ablakokról lenne szó?Mert kb azokat meg tudnám mondani.
2012. jan. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem itt kb két és fél millióra gondolj.Anyag+munka.Ez amúgy eltérhet az igények függvényében sokkal is:)(ilyenekkel foglalkozom,azért mertem tippelni)
2012. jan. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

Érdekes de sajnos már megszokott módon mindent felújítanak, csak pont a villanyszerelésről feledkeznek meg ami a falban van minden alatt tehát ha baj van bontani kell ha füstöt dob.Mindig mindent addig használunk amíg bírja a karbantartásról mindig megfeledkezünk.

Villszer.

2012. jan. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez is benne van a pakliban.Meg a csőszerelés(szennyvíz,vízcsövek állapota)Vakolat (leszeded a tapétát,és lefordul pár négyzetméter.)Beton málik a linó alatt.De legyünk optimisták ezek mind rendben vannak:)
2012. jan. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Ilyesmi lenne a lakás: [link] (alaprajzon látszanak nagyjából a méretek)


Mi így számoltunk:

parkettázás munkadíjjal 135000

ablakcsere redőnnyel 500000

ajtócsere 90000

burkolás alja (fürdő,wc,konyha,előszoba) 45000

burkolás alja anyagköltsége 45000

konyha falának kivágatása (pult legyen) 80000

konyhabútor (gépek nélkül) 300000

csempéztetés (konya, wc, fürdő) anyag+munka 300000

vizes cuccok (kád, wc, mosdó) 100000

tapétázás+festés 300000

gardrób szekrény előszobába 100000

Ez így összesen 2M Ft lenne, szerintetek ez így reális?


Villanyvezetékek elvileg cserélve voltak már pár éve.

2012. jan. 29. 08:50
 6/8 anonim ***** válasza:
Ablakcserét redőnnyel nem fogod ennyiből megúszni.De ha gondolod akkor írj privátban egy ablak nagyjábóli méretét és tudok rá baráti árajálatot kérni.
2012. jan. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát én kíváncsi lennék arra a vezeték cserére!! Én csináltam már párszor elég sok rombolással jár. Meglátszik amint leveszel 1 kapcsolót, dugaljat, ha alu van benne nem volt csere,ha a régi kábelcsatornák vannak fent a sarokban szintén nemleges.Ezen méretű lakás teljes át vezetékelése szerelvény csere új elosztóval+ gyengeáram kb 250-300000Ft.
2012. jan. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 schbandika válasza:
Jó érékelés,jó szakemberek akár két millió forintból is felújítanak egy ekkora lakást.Én most fejeztem be egyet,referenciák dvd -én össze gyüjtve Írj ha érdekel. Schbandika
2012. febr. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!