Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nálatok jól működik a vízteres...

Nálatok jól működik a vízteres kandalló?

Figyelt kérdés

Sima kandallóval fűtünk így minden ajtót nyitva kell tartani, de ez nagyon zavaró, ezért gondoltam a vizesre... Ne is menjünk itthon egymás agyára, meg meleg is legyen.

De sok helyen hallom, hogy nem valami jó, nem lesz elég meleg, viszont sok fa fogy...

Mi a tapasztalat? Mentsétek meg a családi idillt! :)


2012. febr. 1. 21:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha van otthon olyan fűtés amire rá lehet kötni, akkor adja magát hogy rá is legyen. Látványosan nem fog több fát fogysztani.
2012. febr. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nincs központi, radiátorok is kellenének...
2012. febr. 1. 22:22
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Áááá, a teljes rendszer egy vagyon, akkor meg már vegyes tüzelésű kazán.
2012. febr. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 vizgazfutes ***** válasza:
100%
Ki mire esküszik... Szereltem már egy párat, semmi negatív visszhangja nem volt idáig... A rendszer kiépítése hasonló áron van, mint egy vegyes kazán esetében, egyetlen (számottevő) különbség, hogy a kandalló elhelyezhető a lakásban is, a vegyes kazán nem, illetve a vegyes kazán eléggé hely igényes...
2012. febr. 2. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk vízteres cserépkályhánk van 50 literes víztartállyal, a radiátoraink rá vannak kötve, 94 négyzetméteres, egyszintes lakásban. Előnye, hogy kevés fával lehet meleget csinálni, viszont kevéssé lehet szabályozni, nálunk a nappaliban 27 fok van, a szobákban 20-21, a termosztátja és keringető szivattyúja árammal működik, ha áramkimaradás van, a tartály szétmehet, erre építtettünk be külön szelepet ami leereszti a felforrt vizet a csatornába, ez sem két fillér volt. Szóval én még egyszer nem tennék bele tartályt. Ahhoz nagyon tuti szakember kell, hogy ki tudja számolni mekkora tartály kell mekkora kandallóba, kályhába stb. A beruházás elég drága ahhoz, hogy utána ne legyen jó a rendszer.

Ja és még azt tudom negatívumként említeni, hogy a keringetés nem a periférián lévő helyiségek hőmérsékletcsökkenése esetén indul el, hanem attól függ hogy a kályha mennyi idő alatt melegíti fel a vizet. Ha lehül a kályha, hajnalban már nem keringet, így fűtés sincs a szobákban. Maximum puffertartály közbeiktatásával lehet orvosolni a dolgot.

Ez az én tapasztalatom, lehet másnál jobban bevált.

2012. febr. 2. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%

Nekünk a házépítésnél eleve be lett építve a vízteres kandalló és a gázkazán is. Padlófűtésre van kötve, így nem fűtjük 50 fok fölé a vizet. Nálunk bevált. Éppen tegnap számoltuk ki, hogy a 120 nm-en napi 10-15 kg száraz kemény fával 20-22 fokot lehet tartani, napi 1-2, max. 3 rövid szellőztetéssel, azzal a kinti hőmérséklettel, ami a héten van délkeleten. Ehhez hozzátartozik, hogy a ház jól szigetelt, A+-os.

A fűtésrendszer nagyon profin kiépített, mindenféle elektronikával. Most előkerestem, 1.070.000 volt a komplett kiépítése a kandallós fűtésrendszernek munkadíjakkal, szerelőanyaggal,2 db törölközőszárító radiátorral, mindennel együtt, úgy, mintha a gázfűtés nem is kerülne kiépítésre, plusz a kandalló került 240.000 Ft-ba és kellett kémény is, de annak az árára nem emlékszem.

2012. febr. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Ez egy vagyon!!! Mindig azt gondolom, hogy olcsóbból is kijöhet, de nem...

Az a nézetem, hogy a szerelésen nagyon sok múlik, mert van aki arra esküszik, amit más véletlenül sem ajánl.

De azért a fűtési rendszerért majdnem 1,5 millió szerintem elég húzós, annál biztos van olcsóbb is.

2012. febr. 2. 10:15
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze, pl. gázkonvektor. De az pazarló, és messze nem olyan komfortos, mint a vízfűtés. Ennek a komfortnak ára van.
2012. febr. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Úgy értem olcsóbb központi fűtés...
2012. febr. 2. 18:07
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Tegnap 9 órás ismét. Biztosan meg lehet olcsóbban is csináltatni, de a kényelemnek és a hatékony üzemeltetésnek ára van. Inkább ráment a gatyánk is az új házra és pl.a fűtésrendszerért kifizettünk kb. 2 millát (gázfűtéssel együtt)és fizetünk kevesebb fűtésszámlát. Az előző, ugyanekkora alapterületű házunkban a mostani lakók ugyanabban az időszakban hasonló hőmérsékletre fűtve több, mint 5× annyit fizetnek a fűtésért, mint mi. Persze mindenkinek a saját pénztárcája és körülményei szerint kell ezeket a döntéseket meghozni.
2012. febr. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!