Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » S. O. s. Ytong falra mi kerül...

S. O. s. Ytong falra mi kerül belső térben, hogy kész festett falam legyen?

Figyelt kérdés

Idiótán fogalmaztam,de másképp nem tudom.

Szóval...

Fel van rakva az ytong fal.Egyenesen,úgy ahogy kell.

A kőműves vakolni és simító vakolattal áthúzni akarja.Azután glettelés és festés.

A festő hálózást javasol(fém háló),és glettelést,mert a falak így nem repednek meg.Azt mondja,ha csak vakolva van ő bizony üvegszálas tapétát is tesz fel ,mert különben megreped az ytongok összetételénél a fal.

A kőműves váltig állítja,hogy kizárt vakolás után a falrepedés.

Mi az igazság?Jelentős pénzkülönbség van a két eljárás között.

Segítsetek,hol egy igazi szakember???!!!


2012. febr. 3. 19:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha rendesen van vakolva, akkor csak lehúzni akar a piktor, nem kell semmi extra a falra.
2012. febr. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha a kőműves szépen dolgozott és tényleg sima egyenes a fal, akkor felesleges vakolni! Üvegszálas háló dryvit ragasztóval és glett a tökéletes megoldás! A fémháló marhaság, nem létezik, ogy olyant akarjon valaki vakolat alá! Aztán majd jól megrozsdásodik és átüt a festésen?
2012. febr. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A # 2/2 a helyes megoldás!
2012. febr. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A fémháló hülyeség. Az Ytong ha szépen van falazva, nem kell vakolni, csak glettelni kell dryvit hálóval. Mi csináltunk már ilyet. De háló kell a glettelésbe mert máskülönben megreped. Ez a glettelés nem azonos a festő által alkalmazott gletteléssel, hisz itt dryvit ragasztó alapú anyaggal glettel a kőműves. A festő ezt még legletteli gipsz alapú glettel és ezután kerül rá a festék.
2012. febr. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 gomzoli ***** válasza:

Beltéri fal?

mi se hálót, se drótot, se vakolatot nem tettünk rá, csak gletteltük, saját magunk, laikusként, 2 rétegben, és mégsincs repedés... 3 éve...

2012. febr. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

üvegszálas háló, Ytong vékony vakolattal.

Ez nagyjából 0,5cm. Erre jöhet a glettelés és a festés/tapéta/bármi...

2012. febr. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat.Dryvit háló+glettelés amit a festő javasolt én értettem félre.Ezt a megoldást választjuk,mert fele annyiból jövünk ki mint vakolással és a fal sem fog repedni.

Megerősítettetek a döntésbe és ezt nagyon köszönöm.

Laikusként építkezni nő létemre egyedül nem könnyű.

Ha találkoztok építkezéssel kapcsolatban idióta kérdésekkel ezen az oldalon az valószínűleg én leszek.

Kérlek segítsetek akkor is.

2012. febr. 4. 19:23
 8/9 anonim ***** válasza:

"Ha találkoztok építkezéssel kapcsolatban idióta kérdésekkel ezen az oldalon az valószínűleg én leszek."


Ááá, úgyse mered!

:)

2012. febr. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hidd el megteszem ;-)))
2012. febr. 4. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!