Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Távfűtéses panellakásban...

Távfűtéses panellakásban kádcsere esetén mindenképpen le kell engedtetni a fűtésrendszert?

Figyelt kérdés
Normál kádat szeretnénk sarokkádra cseréltetni, viszont a távfűtéses csövek a kádnál mennek. Mindenképpen meg kell várni a fűtési szezon végét, hogy leengedjék a rendszert, vagy van erre valami alternatív mód?
2012. febr. 4. 08:43
 1/10 anonim ***** válasza:

A fűtés csöveknek semmi köze a kádhoz!

Az, hogy ott megy el mellette nem azt jelenti, hogy le kell ereszteni. Max óvatosabban kell ott dolgozni, hogy ne fúrják át ha egyáltalán kell fúrni.

2012. febr. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A kádnak semmi köze a fűtéshez, nem kell leengedni semmit.
2012. febr. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ok, de az a baj, hogy eddig ugye volt egy sima kád, teljes hosszában a fürdőnek... Most ennek a helyére bemenne egy sarokkád, ami hosszban csak a fürdő feléig tart... A csövek viszont mennek ugye tovább a másik felén is a fürdőnek... Az meg hogyan nézne ki, hogy ott lógnak... ilyenkor úgy tudom, hogy le szokták ezeket kötni a rendszerről és kiszedik, aztán új kád be, csempézés és kész.

Rosszul tudom?

2012. febr. 4. 10:10
 4/10 anonim ***** válasza:

csak óvatosan kell ott dolgozni... viszont annyit tegyetek meg kérlek, hogy az alsó szomszédnak szóltok:

a fölöttünk lakók zuhanyzóra cserélték a kádat, csak szarul, amikor belelépnek megsüllyed a tálca és elfolyik mellette a víz, mi nekünk a fürdöszobánk szépen beázott többször is (mert a kedves szomszéd váltig állitotta hogy biztos hogy nincs náluk gond) és bepenészesedett a plafon

2012. febr. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ok, de még mindig nem kaptam választ arra, hogy a fennmaradó, és oldalt kiálló távhő csövekkel mit lehet csinálni? :( Ezért lenne a kérdés, hogy le kell engedtetni mindenképpen a rendszert?
2012. febr. 4. 10:46
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
hát szerintem csak annyit tudtok vele csinálni hogy eltakarjátok valahogy, leereszteni csak akkor kell ha szét akarjátok őket vágni, de szerintem azt nem is lehet max engedéllyel meg ilyenek. A fűtést csak akkor kell leeresztetni ha pl a radiátort akarjátok lecserélni
2012. febr. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a csöveket át akarjátok helyezni, akkor persze hogy le kell engedni! De szerintem egyszerűbb csinálni egy kis párkányt, ami eltakarja a csöveket, és azt lecsempézni.
2012. febr. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Én is erre gondoltam végső esetre! Köszönöm szépen a választ!
2012. febr. 4. 20:18
 9/10 anonim ***** válasza:
Ytong-al körbe kell rakni a csövet, aztán lecsempézni.
2012. febr. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Joe.38 ***** válasza:
100%
Válaszadók elméleti választ adtak. Soha nem.láttak ilyet. Én igen. Csináltam is ilyet. Egy neglévő cső fűtő regiszter mögé kell behelyzni , epíteni egy új kádat. Ez akkor is nehéz ha pont ugyan olyan kádat azaz cserélek. Ha mérete is más no akkor. És itt ez volt a kérdés lényege. Dió belsejét ki tudom e cserélni más méretr3 úgy hugy elötte nögötte nem bontok keg semmit ? Még azonos nagyságra is piszok nehéz ha nem bonthatom meg. Hisz ismétlem mindenki tudja a fűtés meg a kád nem közvetlen fűgg össze. Itt a hely vagy annak hiánya a gond. A méret mivel kád mögött mellett fal. Bontani nem igen lehet. Elötte meg szinte egyben ( nem egyben csak szinta ) egy csőregiszter azaz fűtés " radiátor ". A hely a hozzá férés az új behelyezés vizszintbe állítás majd lefolyó bekötés. A kád azért nem egy lavór. Bizony nagy. Forgatni sérülés nélkül berakni se olyan egyszerű mint két tojásból rántotta. Külön lábak. Szintezés beállítás miközben egy szép nagy regiszter borzasztóan akadályoz , útban van. Ez volt a kérdés. De vannak " szakértök " akik azonnal csípőből.qdjqk a választ de még nem.is láttám ezek egymásra helyezkedését.Sőt ...
2016. jan. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!