Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Panellakásban megoldható az...

Panellakásban megoldható az utólagos hangszigetelés? Fontos, hogy a szomszédokat ne kelljen beavatni, mivel - finoman szólva - nem "kommunikáció-képesek".

Figyelt kérdés

Panellakásban lakunk, és a felső szomszédunk folyamatos zajt csinál. Azt gondolom, hogy legalább részben szándékos, mivel reggelente kopogós cipőben mászkál a nő, a fickó barkácsmester, folyamatosan tesz-vesz, dolgokat tologat és dobál a padlóra, és szerintem a keze is lyukas.

Ráadásul úgy alakította át a lakását, hogy a konyhája részben a hálónk fölé került. A kutyájuk karma minden lépésénél kapirgálja a kőlapot.

Megbeszélni nem lehet vele a dolgot, mivel egy tahó állat, nagyon trágár módon visszaszólt a teljesen normális "közeledésünkre".

Bármilyen KOMOLY, kipróbált utólagos hangszigetelési ötletet szívesen várok, amihez nem kell beavatni a szomszédot. Nem tojástartó kategóriájú megoldást szeretnék, hanem korrektet, profi anyagokkal.

Füldugót már használunk az alváshoz...



2011. nov. 25. 11:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

persze, hogy megoldható - bár a mennyezet macerás


hívjatok szakembert, hogy nálatok mi lenne a jó megoldás - viszont mindenképpen csökken majd az alapterületetek

a ti padlótok alá lehet lépéshang szigetelőt tenni

a falakra és a mennyezetre lehet kőzetgyapotot tenni párnafára + gipszkarton vagy vannak kifejezetten hangszigetelő anyagok is


parafa is jó hangszigetelő és szép falburkoló is


viszont egyik megoldás sem lesz olcsó


+ átmenő csövek mellett lehet purhabot használni

2011. nov. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 komasa ***** válasza:
100%

A vasbeton nagyon jól vezeti a kopogó hangokat. Az egész szobátokat be kell csomagolni belülről.

Írd be a google-ba, hogy utólagos hangszigetelés, és az ilyen megoldásokat kínáló cégekkel vedd fel a kapcsolatot, akár e-mail-ben, és ők fognak tudni maximális felvilágosítást adni.

2011. nov. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%
Persze, meg lehet csinálni. Igaz, nekem téglalakásban készült, de nagyon jó lett. SEMMIT nem hallunk. Viszont a fürdőbe nem tettünk, ott még a beszélgetést is halljuk a szomszédból. Nálunk gyapottal szigeteltek, erre tettek gipszkartont. Kb. 5 cm-t vett le a falból.
2011. nov. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

A neten már szétnéztem, de a döntés előtt szeretném megtudni, hogy mik a gyakorlati tapasztalatok az egyes megoldásokkal.

A parafát tényleg többen ajánlották, de kíváncsi lennék, hogy pl. Green Glue-val próbálkozott-e már valaki.

2011. nov. 25. 12:19
 5/9 Péter40 válasza:
A tojástartó és hungarocell városi legendák -nem hangszigetelő anyagok!A felső szomszéd (kopogó)zajait a legnehezebb hangszigetelni.A green glue is alkalmatlan erre.A legjobb megoldás a PhoneStar Csendlap lehet.A gépészetet és a nyílászárókat is figyelembe kell venni és érdemes megterveztetni a rétegrendet.
2012. márc. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
ugyanilyen célra keresgélek a neten, én is a phonestar-t, a phonewell-t olvastam, hogy valószínűleg a legjobbak. nekem még annyi a kopogás, állandó kotorás, zörgés mellett a gond, hogy folyton megy a tüc-tüc, és bár lehalkították többszöri kérésre, de sajnos génhibás állatok laknak felettünk, akik minden kérésre felháborodva reagálnak. nem várható hosszú távon semmi javulás csend terén.
2012. ápr. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Három dolog kell:

rugó, csillapítás, tömeg


Példa:

rugó - a gipszkarton rögzítő elemei

csillapítás - kőzetgyapot

tömeg - 2 réteg gipszkarton


Szállodákban is általában ezt a módszert alkalmazzák.

További előny a tűzgátlás.

2012. okt. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
16%
na ezért jó a szőneg, de azt sohasem fog venni.
2013. szept. 11. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Na és sarokíróasztalhoz mit javasoltok? Egy 2.1-es hangcucc van rajta, a sarokba van tolva az asztal,de nem érintkezik a falhoz, nagyjából közepes hangerővel megy a zene, de a szomszéd átkopogott a múltkor.

Mit tanácsoltok?

2016. ápr. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!