Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik gazdaságosa...

Szerintetek melyik gazdaságosabb a konvektor vagy a központi fűtés?

Figyelt kérdés
Szeretnénk lecserélni gázkonvektorunkat központi fűtésre de olvastam pár helyen hogy 20% nőtt a fogyasztás a központi fűtés cserével. Pedig nálunk a fogyasztás csökkentése lenne a cél mint mindenkinél. Szeretnék tapasztalatokat véleményeket kérni. Jó lenne ha olyan is hozzá szólna aki konvektorról váltott központi fűtésre. Mit tapasztalt a fogyasztással kapcsolatban. Sima gázkazánt szeretnénk meleg víz ellátással.A válaszokat köszönöm előre is.
2012. febr. 5. 16:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Központi fűtés gazdaságosabb. Csak sokan elfelejtik, hogy olyan helyre is tetsznek radiátort ahol eddig nem volt és télen örülnek is neki, hogy végre itt is meleg van. Ez talán többlet fogyasztással járhat, amit kétlek. Egy jól megtervezett és kivitelezett központi fűtés sokkal jobb!
2012. febr. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 gomzoli ***** válasza:
Ez pontosan igy van!
2012. febr. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Fajlagosan a központi fűtés olcsóbb, de miután központi fűtéssel az összes helyiséget szokás fűteni (vagy legalább fagymentesíteni), ezért előfordulhat, hogy többre jön ki.


Viszont a komfortérzet miatt ez a többlet megéri.

2012. febr. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez sok mindentől függ.

De találtam neked egy linket www.csaladihaztervezes.hu/kalkulator/futesi-koltseg-kalkulator

Igaz ez csak fűtési kalkulátor,de szerintem hasznos,de általában 10-15% a meleg víz költség egy háztartásban.

2012. szept. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!