Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Az albérletem tulajdonosa át...

Az albérletem tulajdonosa át akar verni?

Figyelt kérdés

Pécsett bérlek egy albit, január 2-án költöztem be, de egész januárban kevesebb, mint 1 hetet voltam ott. Január 22 körül hívott a tulaj, hogy fizetnem kellene a rezsit, 23 ezer forintot, mikor tudnám fizetni stb. Csodálkoztam is, hogy miért kellene most fizetnem a rezsit, még a hónapnak sincs vége, illetve bárhol voltam eddig albiban, az adott hónap rezsijét mindig a következő hónap közepén fizettem. A másik, ami rendkívül furcsa volt az az, hogy a beköltözésemkor minden óra állását felírták, le is jelentették, valamint a költségek az adott hónap fogyasztásától függenek, tehát nem átlagszámlát küldenek a szolgáltatók. Magyarul annyit fizetek, amennyit fogyasztok. Nos, mivel kevesebb, mint 1 hetet voltam a lakásban, így ezt a 23 ezer forintot kicsit sokallom.

Vajon mi állhat a háttérben?


2012. febr. 6. 16:59
 1/6 anonim ***** válasza:
A költségeket a beköltözés napjától kell fizetned, és nem csak azokra a napokra, amikor éppen a lakásban vagy. A fizetés napját meg a szerződésben szokás rögzíteni.
2012. febr. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kérd el a csekkeket és nézd meg, pontosan milyen összeget is kell fizetned.
2012. febr. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Azt értem, és világos is, hogy a költségeket a beköltözés napjától fizetem, csak az nem világos, hogy ha a számlázási rendszer úgy van megoldva, hogy annyit fizetek, amennyit használok (mindig jön az adott cég illetékes embere, és leolvassa az órát), akkor erre az 1 hétre hogyan jött ki 23 ezer forint?


A számlákat természetesen el fogom kérni, ha azokat nem látom, akkor egy árva vasat sem fogok kifizetni.

2012. febr. 6. 17:33
 4/6 anonim ***** válasza:

Ebből a közös költség, ha van tv-internet-telefon az ugye fix díjas, tehát tök mindegy hogy otthon voltál e vagy sem. A fűtés szintén ment azokon a napokon is, amikor nem voltál otthon.

De persze nézd meg a csekkeket, az a legbiztosabb.

2012. febr. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nézd meg a számlákat, ha ez a teljes rezsi, akkor nem olyan sok.
2012. febr. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha egy teljes lakást bérelsz, elképzelhető, hogy ennyi a rezsi. De a legbiztosabb, ha megnézed a csekkeken is.

Ugye a vízdíjnak meg az áramnak kell alacsonyabbnak lenni, mint egyébként ill. a gáznak, ha van. Minden más ugyanannyi. Hacsak nem szabályozható egyénileg a fűtés.

De azért az nekem is furcsa, hogy 22-én kéri a rezsit? Költözz máshová szerintem, ez több, mint gyanús.

2012. febr. 8. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!