Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Véletlenül eltörtem a lázmérőt...

Véletlenül eltörtem a lázmérőt és kifolyt belőle a higany. Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
Ráfolyt a higany a kanapéra és a szőnyegre. Feltörölni nem tudtam mert nem ragad rá a felmosórongyra de megpróbáltam felporszivózni. Ilyenkor mit kell csinálni ha a higany ráfolyik a textiliára?
2009. jún. 2. 12:01
 1/3 anonim ***** válasza:

A higanynál a higanygőz mérgező. Tehát szellőztess. A porszívót jól pucold ki, a szűrőt is. Sajnos azzal mégjobban szétterítetted a higanygőzt, ahogy kifújt.

A kis golyókat "tereld rá a szemeteslapátra, vagy papírra. Amihez hozzáér, attól teljesen elválik, tehát nem "fertőzött" a textília. De szellőztess jól ki.

2009. jún. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
85%

Kénporral kell beszórni, mert a kénporra azonnal HgS Higany-szulfid képződéssel reagál a higany.

A higany-szulfidot pedig szépen össze lehet porszívózni.

Ként lehet vásárolni általában a kertészeti üzletekben.


Érdemes tisztességesen összetakarítani, a padló legkisebb repedéséből is, mert a szervezetben szeret felhalmozódni.

Nagyon lassan a vizelettel és a légzéssel ürül. A májat, és vért, pontosabban a vérképző szerveket mérgezi.

2009. jún. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Nekem egyszer a fizikatanárom mondta, h homokkal kell semlegesíteni. Igaz nem részletezte, de gondolom szét kell szórni,ott ahová a higany folyt.
2009. júl. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!