Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A forditott ozmozisos vizszuro...

A forditott ozmozisos vizszuro mennyire hatasos?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy megszuri a virusokat es a bakteriumokat is.

viszont az is erdekelne, hogy a hasznos anyagokat is megszuri?

Nagyon jol hangzik a hirdetesben, hogy tiszta vizmolekulak jonnek csak at a membranon, de hosszutavon nem okoz gondot, ha esetleg megszuri az asvanyi anyagokat is?


2012. febr. 10. 23:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A szűrő minden olyan anyagot eltávolít aminek a nagysága nagyobb mint a membrán nyílása.Az ásványi anyagokat is!Egy jó ívóvíz elektromos vezetőképessége 400-500uS/cm, az ozmózisos szűrő 25-75uS/cm-re veszi le tehát a víz ásványianyag tartalma az ihatóság alatt van jóval!Ezért a vízet ásványianyag tablettákkal vissza kell sózni ihatóra.

Ez nekem a szakterületem úgyhogy nem hasra ütve beszélek.

Vegyész

2012. febr. 10. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ja és azt kifelejtettem hogy a kétoldalú ozmózisos membránnál a ráadott víz 25-30 %-át el kell dobni, mivel abban az anyagok természetesen feldúsulnak.

Vegyész

2012. febr. 10. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

A kajákkal nagyságrendekkel több ásványi anyag jut be a szervezetbe, mint az ivóvízzel, úgyhogy amiatt a kevés kiesett anyag miatt nem kell aggódni.


Amúgy ezeknek a szűrőknek az a baja, hogy nagyon hamar eltömődnek, elszennyeződnek.

2012. febr. 11. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Csak azt felejted el hogy a desztillálthoz közeli víz a szervezetből visz ki ásványi sókat.Tehát nem elég hogy nem visz be hanem kivisz.Ugyanis aki deszt vízet iszik a vízelete ugyanolyan koncentrációjú mint aki sótartalmút, mert a vese is ozmotikus elven működik.

Vegyész

2012. febr. 11. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Az igazi veszély a feltelítődés utáni áttörés amikor a beszorult anyag megindul és olyan koncentrációban jelenik meg a vízben ami súlyos egészségkárosodást okozhat.Az iparban ugyanis mérik óránként az állapotot, háztartásban ez nehéz és a mérőműszer százezrekbe kerülhet.

Vegyész

2012. febr. 11. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A kajában van só? Van. Vagy te csak vízen élsz?
2012. febr. 11. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Kedves Vegyesz, koszonom a hasznos valaszodat.


A #6-osnak meg annyıt uzennek, hogy egyen sok sot, es igyon ra desztıllalt vızet, aztan majd irja meg a tapasztalataıt.

-.-

2012. febr. 11. 09:15
 8/13 anonim ***** válasza:

"A kajában van só? Van. Vagy te csak vízen élsz?"


Elég részletesn leírtam a kémiai és biológiai hátrányát neked csak ez jött le belőle?

2012. febr. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Kedves Vegyesz!

Buta embert nem lehet eszervekkel meggyozni...

2012. febr. 11. 13:15
 10/13 anonim ***** válasza:

[link]


Ez az egyetlen amit háztartási célra ajánlani tudok mert a víz ásványi és sótartalmát változatlanul hagyja csak a lebegőanyagot és a baktériumokat távolítja el. Se az ún szűrő kancsók se a reverz ozmózis elven műkődő szűrő nem ajánlatos mert szükségtelenül megváltoztatja a víz össztételét!

Vegyész

2012. febr. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!