Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kihez forduljak költözésnél...

Kihez forduljak költözésnél olyan problémával, hogy nem fél be az ülőgarnitúra a lakásba, csak kívül lehetne felhúzni a 6. emeletre?

Figyelt kérdés
az a gond, h most költözünk a párommal az új lakásunkba, csak az a bibi jött közbe, h vettünk egy ülőgarnitúrát, ami sajna (mint utólag kiderült) nem fér be a folyosón keresztül a lakásba... a 6. emeletre költözünk, szóval kit kereshetek meg olyannal (nem tudom h működik ez igazából) akik pl. külső lifttel, v csörlővel v vmilyen eszközzel a házon kívül fel tudják nekünk ezeket a cuccokat pakolni, máshogy nem fér be.. és kb mennyibe kerülhet egy ilyen móka? tudtok segíteni?? nagyon sürgős lenne (ugyanis hamarosan jön a baba és egy héten belül meg kell oldanunk..:)!!! kösziköszi
2008. ápr. 7. 01:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem mielött daruzós, ablakon berakós akciót próbálnátok, kérdezzetek meg egy bútorkészítőt, vagy azokat ahol vettétek a kérdéses bútort, mert ha szét lehet szedni, akkor biztosan jobban jártok, mint csörlőzéssel, daruzással.

A külső pakkolással kapcsolatban, meg olyanokat kérdezzetek, akinél ez majd mindennapos lehet, azaz pl. zongora, páncélszekrény üzleteket. Őt valószínűleg tudnak tanácsot adni.

2008. ápr. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A manőver, amit tervezel kb. egy jobb, új garintúra ára. Úgyhogy meggondolandó, hogy esetleg azt a garnitúrát elajándékozod, és veszel egy "beférőset" annak az árából amit az ilyen műveletre szánnál :)

Nagyon nem egyszerű és olcsó dolgok az ilyenek, mégha annak látszanak is. :) Már, ha "legálisan" akarod megoldani.


Én mondjuk azzal kezdeném, hogy keresnék két erős férfit, és beszélnék az alattam lakó öt háztartással, hogy öt percre szeretnék az ablakjukban "tevékenykedni" :) A két erős férfi a hatodikon húzná a jól rögzített garnitúrát felfelé, én pedig szintenként segítenék neki (hogy pl. ne a homlokzaton húzzák végig stb.) Persze ez "kókány megoldás", de ez "nem kerül semmibe :)"

2008. ápr. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Próbálj meg keresni egy bútorasztalost.

Biztosan szét tudja szedni és össze is tudja szerelni ha már a lakásban van a cucc.

Olcsóbb és biztonságosabb mint felhúzni!

Max a rezsi óradíjat kell kifizetned a szétszereléstől az összeszerelésig. Szerintem 10e Ft-ból megúszható a dolognak ez a része, persze a cuccolós munkások egy másik téma.

2008. ápr. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

második hozá szólónak.

ehez igen erös emberek kellenek. vagy is inkább egy jó csiga ha nincs egy megfelelö emelöszerkezet pl csigával akkor mehet oda ezer ember akkor sem tudja felhúzni.


mi most veszünk egy igen nagy garniturát de nekünk darabokban hozzák elemenként.


a másik nézd meg hogy az ablakon beférne-e.

2008. ápr. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, nos igen, gondoltam, h nem úsznám meg 30000Ft-ból, és az a baj, h igazán nem is tudná szétszedni az asztalos sem, szóval ahhoz szét kellene vágni a bőrt is, h hozzá férjen, akkor meg már megette a fene...:) az ablakon beférne egyébként, bentről is csak 6-7 cm-en múlik az egész, lehet kibontjuk a falat azon a részen...:) ha nem lesz jobb megoldás..:)még igy is olcsóbb lehet..:)
2008. ápr. 7. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!