Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan lehet megoldani a...

Mave80 kérdése:

Hogyan lehet megoldani a következő problémát? Gázkazánnal fűtök de nem igazán melegek a radiátorok. Van olyan aminek csak a teteje meleg, van egy ami teljesen hideg.

Figyelt kérdés
A legmelegebb a kazánhoz legközelebb lévő (ennek teljesen jó a hőmérséklete), a többi hőmérséklete elmarad ettől.Többször légtelenítettem már a radiátorokat. Hidegen is, üzem közben is. Már csak víz jön belőle mégis félig meleg csak az a radiátor. 2004-ben épült tömblakás, szóval a fűtése korszerűnek mondható. Kérlek segítsetek.
2012. febr. 16. 10:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy gyenge a keringető szivattyú?
2012. febr. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Eddig nem volt vele baj. itt lakunk már 7 éve.
2012. febr. 16. 11:33
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hülye kérdés, de nem lehet, hogy véletlenül letekertétek a hőfokszabályzót? Egyébként nálunk akkor szokott ilyen lenni, amikor levegős a rendszer, de mivel már légtelenítetted így az kizárva :(
2012. febr. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Próbáltam állítgatni de sehogy sem jó. Még azt a pöcköt is benyomtam párszor a tekerő alatt mivel bent a cégnél az egyik radiátornál ez bevált amelyik nem fűtött.

Ha nem próbáltam volna 6-7-szer az összes radiátor légtelenítését akkor én is arra tippelnék... :(

2012. febr. 16. 11:45
 5/11 tetris ***** válasza:
Nézd meg, hogy van-e elég víz a rendszerben. Mert az eltelt évek alatt, ha nem lett utánatöltve, akkor esetleg ez is lehet a gond.
2012. febr. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Amikor most jelentkezett a probléma, víztelenítettem a rendszert és úgy töltöttem fel újra. Elvileg 1 bar-on kellene lennie. Jelenleg 1,4-en van. Gondoltam hátha a nagyobb nyomás jobban kiszorítja a levegőt a légtelenítő szelep irányába. Sajna nem jött be. Bár lehet megpróbálom 2-2,5 bar nyomással is. Hátha... jobb ötletem nincs...
2012. febr. 16. 15:56
 7/11 A kérdező kommentje:
Még olyat olvastam valahol, hogy úgy érdemes légteleníteni, hogy minden radiátort lezárunk egy kivételével amin éppen a légtelenítést végezzük. Namármost én nem zártam el a többi radiátort. Jobb eredményre jutok szerintetek ezzel módszerrel (vagy nincs jelentősége)?
2012. febr. 16. 15:59
 8/11 anonim ***** válasza:

ha lehet, a legtávolabbit hagyd nyitva, a többit zárd el...de tényleg zárd...ha a legtávolabbin jön a meleg, ahogy kell, akkor visszafelé...a szivttyú fordulata, rendben van? nincs lefojtva?


úgy is lehet csinálni, hogy mindent elzársz, kivéve az elsőt...aztán ha az prímán fűt, akkor kinyitod a következő legközelebbit az elsőt pedig elzárod...aztán így tovább, mindig csak egy legyen nyitva...valami csak kiderül...


járj szerencsével!

2012. febr. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonló problémám van, de rájöttem arra, ha jobban feltekerem bizony ugy jobban felfűtődik a legtávolabbi is. Egyébként az utóbbi időben rendkivül sokan panaszkodnak a gáz fűtőértékére. Féleg a konvektorosok szembesülnek mindjárt vele.
2012. febr. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Az egyik radiátor (2. legközelebbi a kazánhoz) teljesen hideg. Lezártam minden más radiátort, felvettem maxra a kazánt de az nem is langyosodott. Kiengedtem belőle kb. 1 liter vizet de semmi levegő nem jött belőle. Mi lehet ezzel a baj?Elvileg nincs sehol elzárva mert ha engedek le belőle vizet akkor a kazán írja, hogy kisebb a nyomás. Akkor vajon miért nem kap meleg vizet?
2012. febr. 21. 15:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!