Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Melyik éri meg jobban anyagila...

Melyik éri meg jobban anyagilag? Telket venni és új házat építeni rá vagy meglévő házat átépíteni, felújítani? Új ház építésénél kb. mennyi négyzetméter/ár értékre lehet számolni?

Figyelt kérdés
2012. febr. 18. 10:57
 1/5 gomzoli ***** válasza:
Jóval olcsóbb egy meglévő házat megvenni, és azt felújítani, bővíteni, átalakítani, mint külön megvenni többmillióért egy telket (persze Alsómocsoládon olcsóbban is van), és arra építtetni.
2012. febr. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
18%

A meglévőt csak akkor ha tégla, és a födém beton szerkezetű.

Ujj ház építés költsége: 2milla/1nm-től.

2012. febr. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Felújítani olcsóbb és az új négyzetmétere 200.000 bruttóból kihozható + a telek ára.
2012. febr. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én nem csak az anyagi oldalát néztem a dolognak, amikor házat vettem. A ház elhelyezkedése is nagyon fontos, hiszen jó esetben ott fogod leélni az életed következő részét. Közlekedés, vásárlási lehetőségek, szomszédok.

Gazdálkodni is akarsz, vagy csak egy pihenőkertet ?

Akarsz-e haszonállatot tartani ? Ha a szomszédban is ott hápog néhány kacsa, akkor neki sem lesz kifogása ha a te kakasod kukorékol.

Hallottam olyan kertvárosi részről ( dr. dr. minden második lakó ) ahol már akkor rossz szemmel néznek a szomszédra ha megjelenik az udvaron egy fúrógéppel. Ja és kinéznek maguk közül, ha nem cseréled két évente az autód. Na ez sem az én világom.


Ha építeni akarsz a lakóparkokban van a legtöbb telek. Beépített környéken általában nincs már üres telek, vagy aranyárban adják. Megoldás lehet még egy romos ház megvásárlása és elbontása ha ragaszkodsz egy adott utcához vagy városrészhez. Viszont ez megnöveli a költséget. A négyzetméter ár függ az építési technológiától. Könnyűszerkezetes, tégla, egyéb alternatív. A gépészet viszi a költségek másik jelentős részét. Fűtés, melegvíz szolgáltatás. Hagyományos vagy alternatív megoldás. Persze a drágább korszerűbb technológia használata később jelentősen csökkenti a rezsiköltséget. A négyzetméter ár tág határok között mozog.


Felújítani olcsóbb de általában kompromisszumokkal jár. Szinte minden településen minden városrészben van eladó ház ezért, vásárlásnál könnyebb kiválasztani a körzetet.

2012. febr. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem kb ugyan annyit felújítani, mint építeni. Annyi hátránya lehet az építkezésnek, hogy ott a telket is külön megveszed. Esetleg annyival drágább lehet az építkezés.

Viszont, amit megveszel azt akárhogy újítod, tényleg szükség van kompromisszumra. Hisz pl ha utálod, hogy WC ott van, ahol, akkor nem fogod áttenni. De ha építkezel, akkor már alapból oda tervezed, ahova te szeretnéd.

Én kicsit elfogult vagyok az építkezéssel, mert mi magunk építkeztünk 1 éve. Én cseppet sem bántam meg. Többen mondták, hogy marhaság építeni. Miért nem veszünk meg egy öreg házat, amit felújítunk.


Nekem valahogy ez így jobban bejött. Egy öreg házon annyi mindent meg kéne csinálni. Itt meg már alapból úgy építed, hogy korszerű fűtéssel, szigeteléssel, födémmel, tetőszerkezettel. Stb.

Egyébként a mi házunk 12 millió volt(75nm) és 2 millió a telek (egy nagyon jó környéken, vidéken, kertvárosban, közművek nélkül) A közművekre pedig olyan 5-6százezret számolok.

2012. febr. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!