Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Penész szagot hogyan lehet...

Penész szagot hogyan lehet megszüntetni ruhák esetében?

Figyelt kérdés
Három hónapig nem voltam itthon, a szekrényem ezen idő alatt elázott és penészes lett, a ruháim nem, viszont a szagot átvették. Mit lehet ilyen esetben tenni? Próbáltam áztatni, mosni, ecetes vízbe áztatni, egy időre meg is szűnt a szag, de száradás után 1-2 nappal mindig visszajön. Mit tehetnék? Előre is köszönöm.
2012. febr. 19. 11:48
 1/6 anonim ***** válasza:
sehogy! Sajnos az egy idő után mindig visszajön. max egy 95 fokos mosás pusztítaná ki a ruhából, dehát azt meg nem lehet mer összemennek. Nekem egyébként az összes nike ruhám olyan szagú lessz egy idő után,a többi finom öblítő illatú. nekem ez nagyon fura.
2012. febr. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szellőztesd, amilyen gyakran csak tudod.Előbb-utóbb ki fog menni a szag belőle.Nekünk évekig dohosodtak a nem használt házunkban a ruhák a szekrényben, nagyon penészes szaguk volt.Kimostuk őket egyszer alaposan, kiszellőztettük és idővel normális illatuk lett.Sajnos a penésznek elég makacs szaga van.
2012. febr. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nos, akkor marad a szellőztetés. Köszönöm szépen a válaszokat. :)
2012. febr. 19. 14:06
 4/6 anonim ***** válasza:
Szedd le a szekrény ajtaját, és egy ideig ajtó nélkül használd.
2012. febr. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sok-sok szellőztetéssel, hogy a páratartalom alacsony legyen.
2012. febr. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Giorgio master válasza:

A szekrény penészedését kell megszűntetni. Jól kimosod klóros mosószerrel. Utána valamilyen gombaölővel lekened, pl. a 3%-os rézgálic (CuSO4) oldat (30g szer 1L vízbe). Ez beleszívódik a fába és ott is marad. Utána, ha megszáradt lekenheted vízüveggel (nátrium szilikát, 400Ft-ért kapsz egy litert). Alighanem a bútor mögöti falat is le kell kezelni. Ha tutira akarsz menni, akkor lecseréled a bútor farostlemez hátlapját. Biztos, hogy az penészedett be.

Az erősebb fertőtlenítők (pl. formalin-formaldehid-CHOH) eléggé mérgezőek.

Az ecetes mosás biztosan jó lehet, mert a gomba nem szereti a savanyú kémhatást. Meg mindennek tökéletesen száraznak kell lennie.

2016. jan. 6. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!