Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Villanybojlerünk van, lehet...

Villanybojlerünk van, lehet valahogyan spórolni a fogyasztásán?

Figyelt kérdés
2012. febr. 21. 16:11
 1/7 anonim válasza:
38%
ki kell húzni a konnektorból
2012. febr. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Letekered! Én is azt csinálom, minden hónapba egy kicsit letekerem amikor megjön a számla :D Az a baj hogy örökre nem tekerhetem le mer egyszer csak kikapcsolom. :(
2012. febr. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 fúróferkó ***** válasza:
89%

Ha egyszer villanybojrered van akkor nem szabad elfeledkezni a rendszeres vízkőtlenítésről.A karbantartási intervallum függ a víz keménységétől.

Rengeteg energiát elvisz ,ha elhanyagolod.

2012. febr. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%

Én amikor még albiztam, azt csináltam hogy tudtam, hogy mindíg este kell melegvíz, így fürdés után éjszakára kihúztam.


Elmentem melózni, késő délután meg mire hazajöttem megint bedugtam és estére ismét volt melegvíz.

Napközbe meg minek fütse a vizet.

2012. febr. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
95%

Ha kihúzgálod és bedugod többet fogyaszt mert ha kihűl a víz több energiát vesz fel mint ha csak hőntart.

Legjobb megoldás ha letekered 60 fok-ra.Ugyanis ezzel vizet is spórolsz mert kevesebb hidegvizet kell hozzáengedni hogy tűrhető hőmérsékletű legyen.Mellesleg 60 fokon a legkisebb a vízkőképződés lehetősége efölött gyorsabban kicsapódik a vízkő így a karbantartáson is spórolsz.Nyáron pedig akár 40-50 fokig is letekerheted mert olyankor nem igényelsz nagyon meleg vizet.

Második fontos dolog hogy rendszeresen vízkőmentesítsed mert a vízkő miatt plusz energia kell a felfűtéshez!

Ajámlott 1-1,5 évente kipucolni!

2012. febr. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
32%

40 fokra tegyed és good

arra is kell figyelni hogy 600w legyen


vagy bojler helyett vegyél gázbojlert olcsobb sokkal és rögtön van melegviz

2012. febr. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat. Sajnos albérlet és most vették a bojlert így nem tudjuk ki cserélni.
2012. febr. 21. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!