Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha csak a kisebbiket rendezem...

Ha csak a kisebbiket rendezem akkor eltudom kerülni a kikötést?

Figyelt kérdés
Olyan problémám van hogy van egy januári gázszámlám az 40 ezer forintos meg van egy februári 10 ezer forintos, ha most csak a februárit fizetem be akkor még nem kapcsolják ki. Vagy egy bizonyos számla, ami 2 hónapja nincs befizteve akkor van probléma. Azt tudom hogy ha 2 havi nincs befizetve akkor jön a felszólítás a kikötésre, de ha az egyiket befizetem akkor ugy tudom halasztani még
2012. febr. 21. 18:53
 1/5 anonim ***** válasza:
79%

Menj be hozzájuk, kérd, hogy a januári számlára adjanak 3-4 havi részletfizetési lehetőséget, az mellett, hogy az esedékesen felül a továbbiakban azt is fizetni fogod. Nem tudom, hogy ezt egyáltalán fel tudod-e vállalni, mert akkor az azt jelentené, hogy most pl. 20 ezret kellene befizetned.

Mindenképpen menj be és beszélj velük, lehet, hogy engedik esetleg 6 havi részletre is. Ha nem mégy be, nem lépsz, biztosan lépnek ők, de akkor már nem sok lehetőséged marad.

2012. febr. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

olvasd el az ASZF-et!


ott le van írva pontosan, milyen feltételekkel kapcsolhatnak ki a szolgáltatásból.


csodálkoznék, ha 1 hónap elmaradás köztük lenne...

2012. febr. 22. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Tudtommal nem az 1 havi = 1 db. számla elmaradás a lényeg, hanem (a szolgáltató értelmezése szerint) ha bármelyik számla kifizetése 2 havi csúszásban van, akkor már joguk van kikapcsolni.

Vagyis pl. (legalábbis nálunk), ha valaki a jan. havi gázszámlát még márciusban sem fizette ki, (attól függetlenül, hogy a februárit, márciusit fizette), a jan. havi számla több mint 2 havi tartozása címén a szolgáltatást kikapcsolják.

Jól ki van ez találva!

2012. febr. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat!
2012. febr. 22. 15:54
 5/5 anonim ***** válasza:
Sajnos nem. Én ezt akkor tudtam meg, amikor elkeverték egy havi postámat és egyik szolgáltató csekkét sem kaptam meg. Próbáltam ugye elintézni telefonon, hogy postázzák újra, de a villany valahogy elmaradt. Utána fizettem minden számlát rendesen, majd kb. 2 hónap múlva kaptam egy értesítést a kikötésről. (Ez alatt érdekes módon semmi felszólítás, kicsit gyanús volt) Telefonon beszéltem velük, kérdeztem, hogy nem veszik -e esetleg figyelembe, hogy azóta minden számla időben rendezve lett (jóval nagyobb összegűek is), tehát nem a fizetési szándékom hiányzik. Vállat vontak, hogy a legrégebbi fizetetlen számla számít. Szóval nem mindegy melyiket fizeted ki. A legrégebbit kell ilyen esetben. Részletfizetést nem tudom meddig igényelhetsz rá, próbáld meg azt inkább.
2012. febr. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!