Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vizes fát ugye nem szabad...

Vizes fát ugye nem szabad kandallóba tenni? Apu váltig állítja, hogy csakis vizesen jó vele tüzelni.

Figyelt kérdés

Apu azt mondja, hogy vizesen tegyem be a fát a kandallóba, mert úgy őszerinte "nem lobban el" hanem sokáig füstöl és az a jó.

Igen, szerintem is füstöl, és mellette kormol, közben meg lósz*rt se melegít.


Veszekszik velem, (holott az én kandallóm és az én házam) hogy miért nem hallgatok rá, és teszem be vizesen a fát.


Erősítsetek meg kérlek abban, hogy marhaság vizes fával tüzelni, mert apám már megőrjít!! Miért nem mindegy neki, hogy hogy tüzelek a saját kandallómban? Egyfolytában azt hajtogatja, hogy ha száraz fával fűtök, akkor egy éven belül a gatyám is rámegy.



2012. febr. 23. 11:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
61%
Valóban marhaság, igaz hogy lassabban ég el, de semmivel sem melegít jobban, plusz telekormolja a kandallót és a kéményt is, nem mellesleg büdös mint az atom.
2012. febr. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
54%

ha belerakod a vizes fát...

víz + tűz = gőz

ha véletlenül valami lefolytja alulról és nem kap levegőt, elszáll az egész kályha

hiányzik ez apukádnak?

2012. febr. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
61%

Teljesen mindegy ,hogy kandalló vagy cserép kályha vagy más egyéb,,a nedves fának nincs kalória értéke.

A cserép kályháknak külön építenek fa szárító rekeszt is,ahova be kell tenni a fát és a meleg meg szárítja.

Mond meg apukádnak hozzon egy pohár vizet tegye bele az olaj kályhába és gyújtsa meg,,majd meg látja mennyire ég.

2012. febr. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
61%

Apukád tényleg rosszul tudja! Tilos nedves fát cserépkályhába kandallóba rakni. Nem elég hogy kormoz büdös, meleget sem ad, de még a kályhának sem tesz jót!

Azt szokták mondani legalább egy éves szárított fát érdemes ezekben tüzelni..

2012. febr. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Az a szituáció áll fent, hogy még soha nem gyújtottunk be ebbe a kandallóba. Kb 2 hónapja vettük, csak a kéményünk most készült el hozzá. (építkezünk)

Vettünk fát, de az nagyon vizes, viszont nagyon kéne már fűteni, hogy száradjon a ház.


A vizes fát semmiképp sem akarom betenni, ezért gondoltam vásárolnom kéne valahol száraz fát, és azzal begyújtani pár napig, amíg ki nem szárad mindig egy-egy adag a kandalló alatti részben (amit az utolsó válaszoló is említett)


Szerintetek mennyi idő, mire a kandalló alatt kiszárad a nedves,vizes fa?


Szóval, igazából azért balhézik, hogy minek akarok venni máshol száraz fát, tegyem csak be a vizeset.


Szerintetek fát vegyek inkább vagy fabrikettet? Vagy mindkettőt? (ha mindkettőt, akkor milyen arányban tegyem be a kandallóba?)


Köszönöm a segítségeteket!!!

2012. febr. 23. 12:19
 6/19 anonim ***** válasza:
61%
Ismerősöm ugyan ezen az állásponton van mint apád. De miután a vizes fakupac amit berakott a cserépkályhába, majd az szétnyomta az egészet, és lehetett szétszedni a kályhát, megváltozott a véleménye.
2012. febr. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Ja és mégegy valami!


Tüzépen lehet kapni száraz fát? Én eddig két helyen voltam, de mindenhol csak szabadban tárolt, nedves fát lehet kapni.

2012. febr. 23. 12:21
 8/19 anonim ***** válasza:
60%

Ha 1-2 napra akarsz fűteni, amíg nem szárad ki a fa, elég a fabrikett is, és közben rakhatsz rá majd a száradó fából.

Ha viszont egész télen kint állt a fa, és totál vizes, akkor lehet megérné egy kisebb mennyiségben fát rendelni.

Mi akáccal és cserrel fűtünk felesben. Az akácnak jó a kalóriája, a cser pedig több parazsat hagy.

2012. febr. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, de tényleg elég vizes. Viszont én annyira nem vagyok jártas ezekben a dolgokban.. Csak néhány napig szeretnénk fűteni! Tehát nem egész télen. Úgy kb 3 napig, és akkor is csak nappal. Párszor jól befűteni, aztán kiszellőztetni.

Ehhez kb mennyi brikettet vegyek? Tescoban láttam, de nem tudom, hogy mennyi a reális ár érte. (szóval, hogy megéri e ott megvenni)

2012. febr. 23. 12:28
 10/19 anonim ***** válasza:
57%

Ősszel vágtam ki a diófámat, azzal tüzelek.

Egy keveset midig tartok a cserépkályha mellett száradni, de amikor már jól ég a száraz fa, vagy vastag parázs van a kályhában akkor rakok rá a nedvesből is, tökéletesen elég, hőértéke is van.

2012. febr. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!