Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Az "új" típusú vécécsészékbe...

Az "új" típusú vécécsészékbe hogyan kell úgy kakilni hogy ne fröccsenjen vissza víz?

Figyelt kérdés

Nálunk itthon a hagyományos vécécsésze van, amibe nem rögtön a vízbe érkezik a széklet, így nem fröccsen vissza a víz mikor belepottyan a dolog.

( Erre gondolok: [link]


Az iskolában és az összes ismerősömnél, rokonomnál más típusú a vécé, ha elmegyek vécére mindig visszafröccsen a víz a fenekemre, ez pedig nem túl higiénikus. Emellett az is zavar, hogy mikor belepottyan a széklet mindig kiad egy csobbanó hangot, így mindenki hallja hogy kakilok, ha pl vékonyak a falak.

(Erre gondolok: [link]


Ezt valahogy ki lehet küszöbölni, vagy ezek a vécék ilyenek és nem lehet velük mit kezdeni? Ti mit szoktatok csinálni, hogy ne fröccsenjen fel a víz? Esetleg máshogy kell ráülni? Már sok féle képpen próbáltam de mindig így jártam.


2012. febr. 25. 20:45
 1/10 anonim válasza:
90%
Tegyél a víz tetejére óvatosan, úgy hogy ne nedvesedjen át hamar 5-6 WC papírlapot lazán összehajtva. Ez minimálisan segít elkerülni azt amit leírtál
2012. febr. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
77%

ezt a problémát én is tapasztaltam ...DDDDDDDD

pl ha vékonyak a falak aztan történik a dolog akkor mindig csobbanas és ilyenkor olyan kinos érzésem támad ha vannak emberek a wc környékén....

en azt szoktam h lehuzom a wct amikor jön...:D és az elnyomja a csobbano hangot 100% működik és nyugodtabban végzem a dolgot :D probáld ki!

2012. febr. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A wc papíros dolog nekem is bevált mert nem csobban fel a víz és a csobbanó hangot is elnyeli a wc papír így 2 legyet ütsz egy csapásra :D Szóval használj csak nyugodtan de csak mértékkel mert ha eldugul a wc az még kínosabb dolog :D
2012. febr. 26. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ez jó kérdés!

Nem tudom, milyen lehet ez a wc-papíros trükk, majd egyszer kipróbálom, de biztos, hogy hamar átnedvesedik a papír, és ha mégis kicsit később jön ki a cucc, akkor már nem véd a csobbanástól.

De tényleg irtó gáz, én nem is tudom hogyan jöhetett divatba?? Azt olvastam róla valahol, hogy már nemigen gyártanak ilyet, én nem is tudom mi lesz velem, ha egyszer le kéne cserélnem a régi wc-met...

Hülyét kapok rögtön, ha nem találok régi típusút.


Marhára nem higiénikus, mikor belefröccsen a hüvelyembe a víz... :/

Meg egyáltalán nem is praktikus, ha valaki szeretné "tanulmányozni", pl. hogy nincs-e benne vérdarabka, vagy székletmintát kéne bevinnie vizsgálatra egy kórházba, akkor igencsak megnehezítik az ember dolgát.

2012. febr. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ülj minnél hátrább, akkor az enyhén lejtős hátsó részre esik a cucc és onnan lassan csusszan le a vízbe. Ennek az a hátránya hogy utána sokat kell kefélgetni:)
2012. febr. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!:D A vécépapíros dolgot ki fogom próbálni, tegnap a barátomnál elmentem wcre és raktam 2 db wc papír kockát a lyukba, de mire kijött a dolog már átázott és elég nagyobb csobbant, olyan hülyén éreztem magam, főleg mert vékonyak a falak és lehet hallatszott. Utána jött még egy "adag" és akkor megnyitottam a csapot hogy ne lehessen kihallani, de nem minden hol van ugye csap a wc mellett..:D

Szerintem is nagyon gusztustalan az hogy a wc-ből a víz felfröccsen a hüvelyemhez, na meg a széklet ellenőrzéses dologgal is egyet értek. Én sem értem kinek a fejéből pattant ki ennek a típusú wc-nek az ötlete, és hogy miért jobb ez, de kíváncsi lennék rá...

2012. febr. 26. 13:13
 7/10 anonim ***** válasza:
Állítólag azért mert így nem érezni annyira a szagát.
2012. febr. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Utálom én is. De nekem még sose fröccsent a víz a hüvelyemre, hanem csak a fenekem szélére.


Úgy szoktam védekezni, hogy nem ülök rá, és mikor pottyan, akkor hirtelen felemelkedek. :-) Vagy pedig az 5-ös válaszoló által említett lankára pottyantok. :-))


És bizony a wcpapíros megoldás sem tuti, mert ha átázik, és arra pottyan, akkor még nagyobbat fröcsköl.


Azon meg jót röhögtem, aki közben lehúzza a wc-t, hogy ne hallatsszon... Hát a csobb nem hallatszik, de akkor nem csak a visszacsapódó víz fröcsköl, hanem a lehúzott víz is!!! :-))

2012. febr. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek aki válaszolt!:D Nem is értem akinek a lakásában ilyen wc van hogy tudja ezt elviselni minden nap:S
2012. febr. 29. 19:42
 10/10 anonim válasza:
A papíros megoldás trükkje az, hogy fogod a wc papír gurigát és nem hajtogatod a lapokat, hanem fogod é a kezeden körbetekered 2-3szor és azt dobod a wc-be, mint egy "építmény" vagy ilyesmi. Így van jópár másodpercet, mire ez a jéghegy elsüllyed a vízben. Legtutibb, hogy amikor jön a cucc, akkor dobod bele, ez 100%-os megoldás.
2013. febr. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!