Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vízteres kandallóról mi a...

Vízteres kandallóról mi a véleményetek? Gondolom azért költséghatékonyabb mint a gáz.

Figyelt kérdés
160m2-es családi házat néztünk, amibe vízteres kandalló van beépítve és rákötve a radiátorokra. még nem beszéltünk a hirdetővel ezzel kapcsolatban, hogy mennyire lehet vele spórolni valamint hogy mennyire biztonságos, adott esetben mennyire macerás... szerintem azért csak jobb lenne ez mint a gáz... Valaki akinek ilyen van? tapasztalatok? mennyi fa megy el? stb. stb....köszi

2012. febr. 27. 12:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem a legjobb, főleg ekkora házhoz, jobb lenne egy szilárd tüzelésű kazán.

Barátoméknál is ilyen van, szívnak vele télen, de rendesen!

Persze olyat is hallottam, akinek bevált...

Majd lesz más vélemény is, ez egy volt... :)

2012. febr. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
igen? hát az nem jó :( és hogy érted azt hogy "szívnak vele"? és megtakarításban? nagyon jó az a ház...és jó áron is van...mondjuk ha annyira rossz lenne akkor akár kazánra vagy gázra is át lehet váltani, jobban mondva be lehet szereltetni, nem? ugye már itt a radiátorok meg vannak....
2012. febr. 29. 16:33
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok függ a kandalló típusától, illetve attól, hogy megfelelően van méretezve (tervezve) a rendszer. Nekünk van vízteres kandallónk, elég magas (80%-os) hatásfokkal, levegő és visszatérő víz előmelegítéssel.

Egy jó vegyes/fa tüzelésű rendszerben mindenképpen van puffertartály, azért, hogy az optimális teljesítménnyel üzemeljen a kandalló/kazán. Mindenképpen lehet spórolni vele, de oda kell figyelni a fára (száraz legyen). Nagyjából szerintem fele összegből meg lehet úszni a fűtést gázhoz képest, ha jó a kandallód és a rendszer.

2012. febr. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
ha értem szóval akkor nem olyan rossz ez ha megfelelően van kiépítve. Bocsi de nem nagyon értek ezekhez, de mi az a puffertartály? már hallottam róla de konkrétan az milyen és hogy működik? valamint hallottam olyanról h kell valami olyan nem tudom hogy mi pontosan ami áramszünet estén lehűti és visszavezeti a vizet... úgy látom azért sok minden van amit tudni kell, vagyis érdemes tudni ezzel a kandallóval kapcsolatban...:) és mennyi fát raksz rá egy rárakásnál és az meddig elég, meddig ég? milyen gyakran kell rá rakni? gondolom reggelre kialszik..valamit hány m3 fából lehet kijönni egy szezonban? köszönöm előre is :)
2012. márc. 1. 11:04
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A puffertartály egy, a ház méretétől és a kandalló teljesítményétől függően kb 500-2000 liter közötti szigetelt tartály. Az ilyen rendszer lényege, hogy a hőtermelő (kazán/kandalló/napkollektor) ez ebben lévő vizet melegíti fel, így a ház aktuális hőigényétől függetlenül maximális teljesítménnyel tud üzemelni az eszköz. Amikor a háznak melegre van szüksége, a meleg vizet ebből a rendszerből tudja kivenni, akkor is ha a kazán/kandalló éppen nem megy. Nálunk a termosztát kapcsolja be/állítja le a radiátoros kör szivattyúját. Tehát két külön kör van: egy a hőtermelőnek (önálló szivattyúval, ezt általában egy csőtermosztát kapcsolja be, ha üzemel a kandalló) és egy másik a hőleadóknak (radiátorok, ezt kapcsolja szobatermosztát). természetesen a radiátorok csak akkor tudnak fűteni, ha van meleg víz a tartályban.


Biztonság. Mivel áramszünet esetén nem működik a szivattyú a zárt rendszer a hőtágulás miatt felrobbanhat. Erre kell valamilyen biztonsági megoldás. Nálunk ha túl melegedne a kandalló (mert nem megy a szivattyú), kinyit egy szelep és hideg vizet enged a rendszerbe, ami hűti a vízteret és a csatornában távozik. ennek is megvan a részletes leírása. Szakember tudja, hogy kell csinálni. Mit teszteltük, működik.

Hogy mennyi fát kell rárakni és mennyi ideig elég, az kandallója válogatja és függ attól, hogy mennyire veszed vissza az égést. Hogy egy szezonban mennyi fa megy el az meg függ a ház hőigényétől, az időjárástól, így erre nem lehet választ adni.

A kandalló hamar leég, főleg ha nem fojtod le, de azért a puffertartály, hogy elraktározza a meleget, és akár reggel is fűtsenek a radiátorok.

2012. márc. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, hogy ilyen részletesen leírtad nekem :)
2012. márc. 1. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!