Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » 65 m2-es, nem korszerűen...

65 m2-es, nem korszerűen hőszigetelt családi házat havi mennyiből fűtötök ki gázkazánnal?

Figyelt kérdés

Régi ablakaink vannak még, meg külső szigetelés sincs, de a fűtést szeretnénk korszerűsíteni. Vegyes tüzelésűre, vagy gázkazánra gondoltunk, de vacilálunk, mert a gáz ugyan drágább, de kényelmesebb és mivel a nagymama velünk él, neki is jobb lenne, nem merném a kazánt rábízni már, de a gáznál nem lenne ilyen gond... Viszont NAGYON nem mind1 az ár, ha túl drága vele fűteni, akkor persze meg tudnánk oldani ezt a kis problémát!

Évi összeget is írhattok, ha vki azt tudja megmondani... :)

Köszi!


2012. febr. 29. 15:50
 1/8 anonim ***** válasza:

A gáz elég drága,de ha most akartok belevágni,akkor mindenképpen a legkorszerűbb rendszert építsétek ki.

Kb.duplája a fűtési költség a vegyes tüzelésűnek.300 alatt nem jön ki egy szezon.

2012. febr. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 gomzoli ***** válasza:

Bocs, de túlzás a 300ezer/év...

Sajátunkat egyből hőszigeteltük, újak az ablakok is, és nagyobb is, úgyhogy nem mérvadó, ha azt mondom: -10 foknál havi 40 (melegvíz és főzés is benne van), nyáron 4-5 ezer.

De az unokatestvéreméké 85 m2, se szigetelés, se jó ablakok, gáz cirkókazán (viszonylag modern), és panaszkodott a nagyon hideg hónapra, mert 70 ezer fölött lett a számla. Pont az orrom előtt számolgatta tegnapelőtt, hogy mennyi lenne az éves átalányfogyasztása: tél-nyár átlaga 150 m3 lenne (ráhagyással, és ők is evvel főznek, meg vizet melegítenek). És 4-en laknak benn.

Szerintem kb. havi 20 ezres átalánnyal kijöttök.

2012. febr. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

100 m2 hőszigetelve, jó ablakokkal, kondenzációs kombi kazánnal, radiátorokkal, állandó 22,5°C: 180eFt/év


Szóval 120 eFt/év körül megúszhatod.

2012. febr. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én a 200 ezerrel is maximálisan elégedett lennék, mert így sem kerül kevesebbe...
2012. febr. 29. 18:10
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekünk ez az első telünk a központi fűtéssel...vegyes tüzelésű és gáz kazán is lett...szerintem így a tuti!
2012. febr. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az utolsó hozzászólóval egyet értek!

Engem sokszor kiröhögnek, mikor elmesélem, hogy hogy fűtünk és mennyiért.

Korszerű (új) házunk van. 68 m2. Kondenzációs kazánnal, padlófűtéssel a téli időben 15 ezernél soha nincs több a fűtésszámlánk! Van egy kis mobil kandallónk a nappalinkban (egészen központi helyen) és ezzel is fel tudjuk fűteni a házat kb ugyan annyiból, mint a gázzal..

Ha egyszerre megy mind a kettő, akkor még jobb!

Én is arra szavazok, hogy egyszerre egy gázkazánnal, és egy kis vegyes tüzelésűvel.

2012. febr. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha aktuális még.Sajnos sokat a fával se spórolnál,s nagyon sok munka van vele,inkább a szigetelésre koncentrálj.Az én házam is szigeteletlen 100 nm-es,20 fokra van állítva a termosztát,évi 300 ezer forint körül jövök ki gázzal,fával olyan 250 ezer körül jönnék ki.
2014. ápr. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Aktuális még, köszönöm szépen! :)
2014. ápr. 12. 22:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!