Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Albérlettel kapcsolatban mit...

Nagyné Rony kérdése:

Albérlettel kapcsolatban mit tehetek mint bérbeadó?

Figyelt kérdés
Albérlőim február 1-én megkapták tőlem a tartozásukat elismerő nyilatkozatot, melyet alá is írtak tanúval mindennel aláírva.A fizetésre március 1-ig kaptak határidőt, de mivel nem fizettek március 1-ével felmondtam a szerződést, ekkor ők kipakoltak és elmentek. Aláírattam velük a végső elszámolásról a tartozásukat! Mit tehetek ezután? A férfinak van munkája csak éppen kummantásból betegállományba van jelenleg kb 1 éve. Lefoglalni nem tudtam, mert szedett- vedett holmijaik voltak. Köszönöm a segítséget előre is.
2012. márc. 3. 19:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%
Ha adóztál a bejövő összeg után, feljelentheted őket a rendőrségen. Ha nem , maradj csendben, mert megtalál a NAV.
2012. márc. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Az első jót írt.

Megtoldom: tudnod kell azt is, hogy jelenleg mi a pontos címük, mert az nélkül nem mégy, (a rendőrség nem megy) semmire.

2012. márc. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
67%

Elsőnek igaza van.


Továbbá:

Örülj, hogy elmentek! Gondolom 1-2 havi díjnál többel nem tartoztak...?!

Vannak esetek, hogy a főbérlő kitenni nem tudja őket, ijesztő dolgokat olvastam erről egyszer. tehát már jó, hogy kibírtad rakni őket.

A zárat cseréld le, nehogy visszajöjjenek! És add ki másnak!

Adj nekik inkább haladékot a fizetésre, de nagyon ne balhézz, nyeld le azt a veszteséget, jobban jársz. Kivéve ha legálisan adtad ki a lakást, mert akkor pereskedhetsz...

2012. márc. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ha volt szerződés , "amit ezzel a népséggel nem szabad !" akkor pereskedhetsz valószínűleg , sokáig ,,,,lehet te molesztáltad havonta,,, hasztalanul ! Legközelebb csak olyannal írjál papírt aki nem megélhetési bűnöző, hazudozó , mert dicső államunk nem védi csak a saját kizsebelő vezetőinek kalandjait !! A tanácsom : Ne írjál pénztelen, csóró emberékkel szerződést ,aki nem tud ma letenni kaucióra 200 ezret , két hónap múlva fizetni sem tud :D , ez csak az albisok hazugsága ! Ne engedj bejelentkezni senki " Csak ha letesz egymilliót :)) " és mindig legyen egy családtagod a lakásodba bejelentve , ha nincs pénz , mert neked a nagyon drága szolgáltató küldi csekket és nem rohanhatsz az állambácsihoz segítségért , akkor kiteszed a népséget -REPÜLJ PÁVA- felkiáltással !
2012. márc. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Sajnos elég sok tartozást hagytak itt nekem. Hitegettek hétről hétre, hogy nyugodjak meg mert megkapom,mert a cég ahol dolgozik kevesebb betegállomány pénzt kapott.Ráadásul ismerős akivel elvileg jóban voltunk, hozta őket ide, és a férj azt mondta nyugodjak meg rendes emberek felelősséget vállal értük. Hát így legyen az ember hiszékeny, nem lehet már senkiben megbízni. Befogadtam őket, jól lelaknák fél év alatt a lakást és most tessék, jóformán én tartottam el őket. Valószínű ezek az emberek ebből élnek, vagyis más kárán élnek jól. Bosszantó, mert én is azért adom ki a lakást hogy törleszteni tudjak, mivel eladni nem tudom.
2012. márc. 3. 20:42
 6/13 anonim ***** válasza:

Sajnos én is rájöttem már milyenek a "p@tkány" segélyterrorista bérlők !

Mikor megjelenek pont azokat a dolgokat kezdik sorolni saját dicsőítésükre, amiben nagy-NAGY hiány szenvednek : Tisztaság mániás vagyok ; Mindenki a becsületességemről ismer ; Majd, majd utólag , legközelebb triplán fizetünk ! Nem szabad a süket hablatyolásukkal foglalkozni !

Ki kel rakni őket ha nincsen pénzük abban a pillanatban , ne félj fordított helyzetben ők sem kegyelmeznének .

2012. márc. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Igen ez most nagy lecke volt az élettől. De sajnos ebből még nem lesz pénz, nekem pedig fizetnem kell az elmaradt rezsijüket. Sajnálom, hogy bedőltem nekik. Próbálok megegyezni velük, és kilátásba van egy közjegyzői fizetési meghagyás ha más nem segít, muszáj lesz felhasználnom ezt a lehetőséget.Persze ha betegállományba van a fickó, nem jutok sokra velük.
2012. márc. 3. 21:16
 8/13 anonim ***** válasza:
Sajnos ez egy keserű kenyér ! Megfizeti mindenki a tanuló pénzt ha nem áll mögötte tapasztaltabb , vagy erősebb. Van nekem is egy ilyen csapatom :) nyolc éve kalandozok velük , az elején mindenhol biztattak , amíg fizettem , most a végrehajtónak fizetek már "csak " évente de nem lehet a mai napig semmit vonni az egész pereputtytól :)! Sőt idén már én voltam a hibás mert ez miatt nem tudnak legálisan munkát vállalni, nem lehet autójuk , örökölt telkük , lehet még vagy húsz évig minden megújítás után XD ! Nekem kicsit az egy év betegálomlány is elég gázos !
2012. márc. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

3-as vagyok....


Még mindig nem derül ki, hogy be volt-e jelentve a lakáskiadásod... Egyáltalán nem mindegy.


És figyu! Legalább az ismerőst, aki beajánlotta ezeket, őt felkerested már? Csapjon már a s.ggükre, hátha ő eléri, hogy fizessenek!


Megvan még a könyvjelzőim közt a rémsztori, amit olvastam egykor: [link]


Amúgy én albérlő-fejjel gondolkodtam eddig (mert majd ha lesz munkám, albérletbe akarok költözni bp-n...), hogy mi van, ha lenyúlja a főbérlő a kauciót???

Cikkeket, meg az ilyen kérdéseket olvasva meg látom, a főbérlő is megjárhatja.

Ezért minimum, hogy a lakáskiadás legális legyen... De amit csatoltam, az alapján már ez sem tuti.

Legjobb saját lakásra gyűjteni, és addig vidékről ingázni, kiadni meg soha semmit... :-(

2012. márc. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Az Úr azért van betegállományba,mert postás kocsin dolozott és elesett meg kellett műteni, de szerintem semmi baja már, érdekes filmezésre el tud menni statisztálni, ez is ugye olyan kereset amit nem tudsz lenyomozni, nem tudják behajtani. Feleségének is segítettem volna munkát szerezni, de ő azt mondta nem megy el 75 ezerért dolgozni a CBA-ba.

A bejelentés nem történt meg van adószámom, mert már az elején nehézkesen indult az egész. Amikor megírtuk volna a szerződést csodálkozva kérdezte a hölgy kell kauciót is fizetnünk? erről nem volt szó(vagyis akik idehozták a nyakamra őket nem mondták, de szerintem ez hárítás)végül is az ingatlanos ismerősöm adott nekik 1 havit, a másikra pedig azt mondta az úgyis az ő díj lett volna.Szép ugye? Ezek után vártam hogy rendeződjenek a dolgaik, de csak minden hónapban csúsztak aztán már teljesen elmaradtak. Tudni kell, hogy egy 95 2m lakásrészt béreltek 5-en mert mint kiderült a végén a nagyi is ideköltözött. Úgy hogy jobbnak láttam eltekinteni ettől,mert akkor a nemlétező után is adót fizettem volna.Volt már rossz tapasztalatom, bérlőkkel, de ez mindenen túltesz sajnos, úgyhogy előre látó voltam és szerződésbe foglaltuk, hogy mivel ők is hosszú távra terveztek 1 évig ha elmennek nem jár vissza a kaució.Mint írtam lelakták a házat, kutyákat tartottak és kibontották a garázst is hogy ne fázzanak, de vissza már nem csinálták.Az a szomorú az egészben, hogy én olyan vagyok hogy magamból indulok ki, mindig megpróbáltam segíteni embereknek, jóhiszeműen jártam el most is. Tényleg sokat segítettem nekik az elején kölcsön adtam biciklit, üzemanyagot stb. De nem gondoltam volna ezek után így kihasználnak. Most pedig törhetem a fejem mit tegyek?

Köszönöm eddigi válaszaitokat!

2012. márc. 4. 12:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!