Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Régi nagy fa ablak helyére...

Régi nagy fa ablak helyére lehet kisebb műanyag ablakot csináltatni?

Figyelt kérdés
2012. márc. 5. 12:44
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha az a cél, hogy kisebb legyen, akkor lehet! Ugyanis úgy szokták...:


A régi ablak tokját otthagyják, és abba szerkesztik bele a műanyag tokot, majd abba a hozzá való ablakot.

Állítólag így szokás, így nem kell úgy szétbontani a falat.


Na mi pont ezért halogatjuk az ügyet, hogy egy kis régi huzatos ablakot felújítsunk... Ugyanis egyrészt ronda a sok keret, másrészt kevesebb fény jut be ezáltal.

Persze lehet kibontani a teljes régi tokot, de az sokkal drágább móka.

2012. márc. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi. De tényleg ronda a sok keret? Nem lehet azt valahogy elfedni? Één is mr régóta halogatom, de hát nayon huzatos és takarítani is babrás nagyon magasan van a teteje.
2012. márc. 5. 12:57
 3/10 anonim ***** válasza:

Igazából ez olyan dolog, hogy ízlések és pofonok.


Várj még néhány választ, hátha valakinek van jó ötlete!


Amúgy meg mérd le az ablakkeretet, meg szedd össze az igényeidet, és kérjél több cégtől árajánlatot! Persze csak azoktól, akik ingyen csinálják az ajánlatot.... :-)

Aztán ők, mint szakértők biztos mondnak jobb tanácsokat!!!

2012. márc. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ok, Igazából attól féltem, hogy azt mondják, nem is lehet megvalósítani. Pedig már nagyon unom hogy olyan magas. Sajnos elég sötét nekünk is a szoba merthogy nyugati fekvésű, de ez akkor is túlzás
2012. márc. 5. 13:30
 5/10 anonim ***** válasza:
A régi ablak tokjába lett a műanyag berakva,szerintem nem gáz pláne,hogy a plafontól a földig ér a függöny :) Egyébként eszembe nem jutott volna kibontatni a tokot is mert így se volt olcsó mulatság az ablakcsere hát még úgy ha bontatunk javíttatunk stb stb
2012. márc. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Milyen ablakot vásároltatok és melyik céggel csináltattátok vagy saját kivitelezés?
2012. márc. 5. 13:36
 7/10 A kérdező kommentje:

Egyik cégtől kérdeztem és:

180 széles 150 magas ablak 7 valamis 46 000

Kicsit megijedtem. Máshol is ennyi? Persze a beéépítés még plusz.

2012. márc. 5. 13:40
 8/10 A kérdező kommentje:
Pár éve velük csináltattam a bejárati ajtót és akkor teljesen korrekt ár volt. Lehet hogy ez is az, csak most érzékenyebben érint.
2012. márc. 5. 13:44
 9/10 anonim ***** válasza:

2 éve csináltattuk és nekünk is ilyen árba volt 1 ablak kb úgy,hogy berakták a tokba.. a takaróléc vagy mi az 1000 ft/méter lett volna plussz....A fémek stb eltávolítását persze már más ember végezte és az + pénz volt és a takarólécezést is azzal csináltattuk.

Nálunk nem igazán széles hanem magas az ablak és szerettem volna ha azért hasonlít arra ami volt így az alsó háromnegyed része bukó-nyíló lett a felső rész meg fix üveges.Az egyik kisebb szobán elég nagy ablak van és ott úgy spóroltunk kicsit az árral,hogy szintén maradva az eredeti kinézetnél középső alsó rész bukó-nyíló és körülötte meg fölötte fix.

2012. márc. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Akkor hasonló lehet az eredeti állapot. Engem is főleg az zavar hogy nagyon magas. Azt gondoltam hogy a fölső daraboktól volna igazán jó megszeabadulni, de akkor meg nagyon hülyén nézne ki az egész. Erre a fixes dologra nem is gondoltam . Ilyen fajtát külön kell csináltatni ?
2012. márc. 6. 09:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!