Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ismeri valaki ezt a virágot...

Ismeri valaki ezt a virágot hogy Bromelia? Halvány gőzöm sincs hogy kell gondozni.

Figyelt kérdés
Nem rég kaptam a páromtól, és nagyon szép virág, nem szeretném ha kipusztulna a tudatlanságom miatt... :(

2012. márc. 17. 14:09
 1/6 anonim ***** válasza:
63%
google.hu
2012. márc. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ha ott találtam volna róla valamit, akkor nem raknám fel a kérdést. Találtam egy csomót, de mind mást írt. Alap hogy ott kezdem.

De hátha másnak akinek volt ilyen virágja, tudja hogy kell gondozni, vagy valaki rátalált a google-n.

2012. márc. 17. 18:17
 3/6 Kerria ***** válasza:

Sajnos attól is függ, milyen fajta amit kaptál.


Nekem két különbözőm van, alapjában véve hasonló a gondozásuk.


A levélöblökbe is kell egy kevéske vizet önteni, páraigényes, és a szórt fényt kedveli, tehát ne tűző napra tedd.


Broméliák az esőerdőkben a fákon élnek, ezért magas a páraigényük. A pangó vizet viszont rosszul tolerálják, mert fenn nem áll vízben. A fák miatt pedig csak szórt fény esik rájuk. Nagyjából ezt kell megteremteni, és akkor 2-3 hónapon keresztül is megtartja virágzatát.


Én legutóbb Karácsonyra kaptam, a virágzata még mindig megvan, és 3 hajtást hozott, amit később le lehet majd választani.


Remélem segítettem. Panelban anno én béna voltam, és nem maradt meg, amióta kertes házban lakunk gyönyörűek. Szerintem csak a pára volt a gond!

2012. márc. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Juj, köszi szépen, már is sokat segítettél. :)

Azt nem tudod véletlen hogy kb hány fok neki az ideális? Meg hogy hetente hányszor kell öntözni?

2012. márc. 18. 12:12
 5/6 anonim válasza:

A broméliák a trópusok legszínesebb és legváltozatosabb növényei. Eredeti élőhelyük a trópusi dél amerikai őserdő, de ma már nálunk is széles választékban fordulnak elő ezek a különleges dísznövények.

Sok fajtája van különböző igényekkel, de általánosságban elmondható, hogy:

A broméliák tölcséres levélrózsája minden esetben az esővíz összegyűjtését szolgálja. Az ősredőben akár a talajon akár a fák tetején él, a levélrózsában gyűjti össze a növény az esővizet, így jut kellő nedvességhez és tápanyaghoz.

Tartsuk a hőmérsékletet 18-20 C fok között.

Az anyatövek a virágzás után elpusztulnak, de helyette legtöbbször 4-5 kisebb sarj nő , melyek szép lassan megnőnek, és amikor elérik a megfelelő életkort, már szét is ültethetjük őket/várjuk, meg amíg a kis sarjak elérik a 15-20 cm-es nagyságok, ekkor vágjuk le egy éles késsel az anyatőről, és ültessük el savanyú virágföldbe, egy új cserépbe/, így kb. 4 év múlva egy növényből akár 4-5 új virágzó broméliánk is lehet. Általában 4 év múlva virágzanak, de van amelyik már két évre virágot hoz melyek akár hónapokig is virágozhatnak (fajta függő).

Legfontosabb igényük hogy a levélrózsában mindig legyen friss víz, és ne öntözzük túl a földet, a két locsolás között hagyjuk mindig kiszáradni a talajt, hiszen a levélrózsából veszi fel a legtöbb nedvességet a növény. Télen, ha szükséges pótoljuk a páratartalmat, vagy permetezzük a növény leveleit.

Javaslom fajtáját azonosítsuk be pontos gondozás és szaporítás mikéntjének tisztázása végett mivel sok fajtája van!

2012. máj. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves utolsó a válaszod!

nálam pont ez a baj, h a fajtáját nem tudom beazonosítani. A google-n már minden bromélia képet végig néztem, de ilyet nem találtam. a leveleknek a széle enyhén recés, és amit képeket találtam mindnek sima a széle...

2012. aug. 12. 10:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!