Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Érdemes tyúkot tartani?

Érdemes tyúkot tartani?

Figyelt kérdés

Most vettem a boltban 51 ft egy tojás, elképesztő...

Csak azt nem tudom, megéri e a tartása.Mondjuk veszek 10 tyúkot, nem tudom ,most mennyi lehet, plusz az etetése,visszahozza e az árát...ha nem kell boltban venni a tojást..


2012. márc. 21. 09:43
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
Lehet hogy jobban jössz ki ha tartasz tyúkokat.De azokat etetni is kell , nem olcsó hozzá a dara vagy a táp.Annyiból jó hogy a sajátod , tudod szaporítani és saját magad vághatod le , olyanra hizlalod amilyenre akarod.
2012. márc. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
32%

Egy régebbi kommentben olvastam, hogy 15 tyúk etetési költsége havonta 1200 forint és kb. 15 nm-es hely kell nekik. Rendszerint kétnaponta tojnak egy tojást.

Amúgy ismerek olyat, aki tart tyúkokat és mondta, hogy mostanában annyira nem tojnak, hogy hiába van vagy 10 tyúkuk, mégis boltban veszik a tojást...

2012. márc. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%

A mamámnak van 1 rakat tyúkja, de alig-alig tojnak. Télen pl. egyáltalán nem.

Etetnie viszont muszáj őket.

Ezért nekünk is máshonnan kell beszerezni, mert a maminál már lusták a tyúkok.

Mi szerencsére kifogtunk egy idős nénikét, aki 33 (!!!) ft-ért adja db-ját, mert azt mondja neki így is megéri. Ő ritkán eszik tojást, de nem akarja hogy a nyakán maradjon.

2012. márc. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi a barátnőmmel egyre jobban gondolkozunk ezen. Egyébként érdemes lenne belevágni mert szüleimnek van 6 tyúkjuk 1-2 naponta tojnak tojást akár 4-6 db is összejön. Egyébként nem vészes a tartásuk mert naponta egyszer kell őket etetni meg 2 szer vizet cserélni. Búzával vagy kukoricával célszerűbb etetni őket, abból 1 nagy zsák elég 2 hónapra is. Árat nem tudok mondani mert még én sem tudom, de kiderítem. Egyébként ha veszel kb 10 tyúkot akkor azért lesz annak haszna. Aztán ha már nem tojnak mert öregek levághatod és mehet a levesbe. Ha akarsz még melléjük venni 2 kakast hogy szaporítsd akkor kicsit többet kell velük foglalkozni főleg ha van már kotlósod is. Őt el kell különíteni főleg akkor amikor a kicsit kezdenek ki kelni és azokkal is foglalkozni kell ameddig nem nőnek fel úgy hogy mehessenek a többiekhez. Én nagyon erősen gondolkozok ezen hogy belevágok. A kertünkben van kb 20-25 négyzetméter felesleges hely. Kerítést tudok szerezni hozzá. meg egy fedett sufni részt is simán összetudok tákolni. Annyiba jóm még az etetésnél hogy növényi maradékokat is lehet nekik adni mert megeszik, a levágott füvet is nagyon szeretik. Szóval szerintem érdemes lenne belevágni az ilyen horror árak miatt.
2012. márc. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Mi nyulakat is tartunk,és van 2 kutyánk is.Hely is lenne.

2012. márc. 21. 10:46
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen!! :-) Nekünk 13 tyúkunk van jelenleg, ebből szinte már mind tojik. Egy része épp egy éves, a másik része majd nyáron lesz egy éves. De a később keltetett tyúkok is tojnak már. Napi átlag nyolc tojást szedünk össze. Szerintem ez nem rossz arány. Télen is tojogattak nekünk, igaz csak 1, 2 vagy 3 db-ot, de akkor is megéri. A tyúkok nevelése egyébként többre jön ki, mint pl, ha tartanál 1-2 disznót. A tyúkok nálunk többet esznek. :) Én jelenleg elosztogatom a felesleget az ismerőseim körében. No meg az sem utolsó szempont, hogy bármikor levághatod, és megfőzheted annak aminek csak tetszik. Az íze sem olyan, mint a bolti.. Jövőre előreláthatólag még több lesz, 60 naposcsibét vettünk a múlt héten. Sok gond nincs velük szerintem. Én belevágnék a helyedben! :-)
2012. márc. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
65%

Mi minden évben veszünk 6-8 "kitojt" tyúkot,erre 500 ft/db.

Még 2 évig hagyjuk,és 3 éves korában folyamatosan vágjuk.

Én "kombájn alól" szoktam aratáskor takarmányt venni,akkor a legolcsóbb. Felesbe adom nekik a kukoricát búzával keverve,illetve egy 30 l-s hordó szemeshez még keverek 1 kg tojótápot(granuláltat). Most csak 6 tyúkunk van,heti átlagot nézve 3 a napi tojás. Szűken,de elég a háztartásban.

2012. márc. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
51%

Nem érdemes a tojás miatt tyúkot tartani. Sokkal többe kerül az etetésük, mint amennyi tojást tojnak.

(tapasztalat:5-6 éve hagytuk abba) Piacon, háznál olcsóbban lehet tojást venni, én pl. most 35-ért vettem.(a Spar-ban 57 Ft.) Keress inkább egy megbízható "beszerzési forrást"

2012. márc. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Jah, piacon is pár ft híján 50 ft egy db tojás.. Én inkább maradnék a tyúk mellett! Ha annyi tyúkja van az embernek, hogy sok a fölös, el is lehet adni is..
2012. márc. 23. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!